Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ahol egy udvarban több ház...

Ahol egy udvarban több ház van, mennyire zavar titeket ha a szomszédoz vendégek jönnek?

Figyelt kérdés

Most költöztem egy ilyen helyre, van még 1 ház az udvarban. Egy 3 fős család lakik benne (2 lány és az anyuka) . Barátok, rokonok járkálnak hozzájuk rendszeresen. Nem túlzottan hangosak, nincsenek itt napokig, de elég zavaró hogy folyton számomra idegenek vannak itt.

Van egy kisebb rész ami az enyém az udvaron, jóidőben terveztem ott kis napozást, de így elég kellemetlen, hogy kb bármikor bárki bejöhet.

Nekik, vagy a főbérlőnek kellene jelezni hogy ez zavar engem? Mellesleg a főbérlő gondolom ezt tudta, és nem szólt erről az elején. Ha ezt tudom, lehet nem is költözöm ide.



2023. ápr. 1. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlant árulók/kiadók 99%-a mélyen hallgat arról, milyen élhetetlen zavaró tényezők vannak.

Persze amikor számon kéred rajtuk, játsszák a bugyutát 1000-rel.

Engem az egyik szomszédom zavar borzalmasan, egy nénikétől vettük meg a házát, aki vagy 60 évig élt itt, a szomszéd alkoholista barom meg rendszeresen átjárt ide lejmolni a nénihez.

Most, hogy mi vagyunk itt, kb azt hiszi, nem változott semmi, ugyanúgy próbálkozik nálunk is.

Leskelődik, itt ólálkodik, lop, kb miatta fogunk megpattanni innen.

2023. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Az albérlet nem azt jelenti, hogy nem jöhet vendég. Akkor ezek szerint hozzád sem fog? Ha közös udvar van az ilyen. Nem leszel sosem magadban. Ha zavar, akkor költözz saját udvarosba.
2023. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
91%
Sajnos ez a közös udvar átka. Én is ilyen helyen lakom, és pont ezért eszembe se jutna kifeküdni napozni. A szomszédnak minden joga megvan vendéget hívni, csakúgy mint neked. Én anno a szomszéddal megbeszéltem, hogy előre megdumáljuk, ha valakihez vendég jön és kiülnénk a kertbe. Természetesen nem ott üvöltözünk és ordibálunk, de nyilván nem is némasági fogadalmat tett szerzetesek a barátaim. Ő is, én is tartjuk magunk a normális viselkedési szabályokhoz, és nem volt vita. Este egyikünk sem hangoskodik már kint. Szerintem ezt nem alapvetően a főbérlő dolga jelezni, ez minden közös kert velejárója. A szomszéddal megbeszélheted, hogy szóljon, ha vendégek jönnek és nem ér téged sem váratlanul.
2023. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minimálisan.
2023. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne álljanak be a kapuba vagy az én helyemre mert az nagyon zavar. Amikor szóvá tettem finoman -megkértem őket- még fel voltak háborodva, “elnézést” helyett.
2023. ápr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog, hogy egyes emberek úgy élik az életüket, hogy vendégeket fogadnak az otthonukba a nekik tetsző gyakorisággal. Személy szerint a helyzet engem is zavarna, de én nem is költöznek ilyen helyre, pont azért mert előre tudnám hogy nem tudnám elviselni. Úgyhogy sajnos nem a szomszédod dolga alkalmazkodni hozzád ebben.
2023. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Közös udvar, szóval mi a probléma? Nem kell közösködni, ha nem bírsz ki ennyit, de ha nekem tennéd szóvá, szerintem kinevetnélek, mert nonszensz.
2023. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!