Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek is van zenész szomszédo...

Nektek is van zenész szomszédotok? Milyen gyakran zenélnek?! Ez zavar?

Figyelt kérdés
Szomszédom fiatal srác, huszonéves és zenész, meg talán influencer, meg azthiszem újságíró. Folyton live-ozik, mindig mikrofonba megkerdezte minket h nehogy hangoskodjunk, fűrészeljünk vagy nagy zajt csapjunk. Napi 1-2 órát énekel, de semmi hangja sincs nem is értem h lehet ő mégis zenész..zavar de mi pihennenk délután ő meg énekel. Próbáltam békésen szólni neki, megbeszelni, de azt mondta h neki ez így jó. Van mikrofonja hangfalai ami elég erősen szól 5-6 házzal arrébb hallani h enekel... persze a fiatal csajok korulugralnak de mi haragszik rá mit tegyek?
2020. márc. 13. 01:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én szomszédom dobos. A garázsát teljesen lehangszigetelte. Csak és kizárólag akkor hallani, ha pont a garázsa előtt áll meg a kutyánk szimatolni, akkor is olyan halkan, hogy, ha nem tudnám, hogy dobol valaki, hirtelen nem is ismerném fel a zajt. Nem zavar, pedig nyáron pl nyitva az összes ablak, és mégsem hallani. Mondjuk, ez a srác kulturált, és sokat tett (és sokat fizetett a szigetelesert), azért, hogy ne zavarjon másokat.
2020. márc. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos elkezdenék fúrni faragni mikor rákezd énekelni.


Ő megkért valamire szépen, betartottátok.


Ti is megkértétek valamire szépen, nem tartotta be.


Az empátia nálam csak addig működik, amíg ezt a másik fél is meg teszi velem szemben.

2020. márc. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én sem lennék rá tekintettel... Az ő irányából nem zavar a zaj, akkt zavar, az költözzön tanyára, ne társasházba... Én nem vagyok az a szomszédgci, aki sír minden zajon, ami az élet velejárója és rohadt szánalmasnak tartom ezeket az embereket (volt már bajom nem egy ilyen emberrel, számomra intoleráns barmok, akik azt hiszik, hogy ők a lakóközösség atyaistenei). Szóval zenéljen, sírjon a gyereke, ugasson a kutyája, fűrészeljen az erre alkalmas időpontokban, bánom is én... De ne akarjon lenémítani. Ha kuss kell neki, menjen stúdióba, vegyen profibb felszerelést, vegyen máshol házat és hagyjon élni másokat.
2020. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első! Igen ez a szigetekés tényleg jó ötlet, én sem sirok mindenért de tenyleg zavar a zenélés e. 2. Igen, ha a szép szó nem használ..3. Jól látodvés azthiszem én is eleget turtem;) köszönöm a valaszokat ;)
2020. márc. 13. 09:27
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Panelban élek, az alsó szomszéd zenél, lagzikban lép fel. Minden nap próbál, amivel bizonyos kereteken belül nem is lenne bajom...

Néha zongorázik (azt még én is élvezem), viszont a legtöbbször mulatóst és magyar nótákat szintizik, dobgép, minden, amit csak el tudsz képzelni. Még ezzel sem lenne baj, ha emberi időben tenné, illetve ha nem énekelne hozzá :D Borzalmas hangszíne van és baromi hamis is. Amikor egy szép nyári vasárnap reggelen (amikor minden ablak nyitva, és végre tudnál aludni az amúgy dögmeleg lakásban) 6.30-kor felharsantak a Sárgul már a kukoricaszár nyitóakkordjai, kitértem a hitemből, lementem beszélni vele. Normális volt, azóta reggel és éjjel nem zenél. Pont a héten volt egy kisebb csörténk amúgy: amikor egymás után a 14. alkalommal (nem vicc, számoltam) játszotta el és vonyította, a "nád a házam teteeeeeje, teteeeje, rászállott a cineeegeee cinege" örök klasszikust, akkor felvettem egy csizmát, és elkezdtem ropni a laminált padlón a feje fölött. 2x kellett végigtáncolnom, utána csend lett egész napra. :D

2020. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szakadtam 5 :D ugyan ez a helyzet itt is lagzikban lép fel és az én szomszédom is hamis, a zene engem sem zavar de a hangja borzasztó :D ezzel van nekem is a problémám nem is értem h zenészek ők? :D mi családi házban lakunk de te nagyon jól megoldottad a táncot 😂😂😂6:30 kor mulatós és ébredni nem a legjobb :D :D
2020. márc. 13. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez jó 😂😂
2020. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

A szigetelés drága és hidd el semmit sem ér.

Tegyük fel a tvt lehalkitod 4el.Kb ennyi a kulonbseg.

Jobb persze de annyi penzt kidobni a semmiert.

Egyebkent miert nem hivtok rendort?

Csendhaboritas egesz nap ervenyes.

Ha nem hajlando valtoztani nem hagynam a dolgot.

Nektek is jogotok van a nyugalomhoz.

2020. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csendháborítás csak este 22 után van , a zenész srác meg azt mondja ő ebből el neki ezt muszaj. :D
2020. márc. 13. 16:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elmúlt időszakban több lakossági panasz is érkezett a Polgármesteri Hivatalba csendháborítás témakörében. Ezzel kapcsolatban tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot az alábbiakról.

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény alapján az ingatlanok tulajdonosai, használói kötelesek tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédaikat szükségtelenül zavarnák vagy amellyel jogaik gyakorlását (ide tartozik a pihenéshez való jog is) veszélyeztetnék. Az együttélés szabályaival kapcsolatban az egyik legelterjedtebb tévhit, hogy szomszédokat zavaró, hangos tevékenységet csak este 10:00 óra után nem folytathatunk. Lehetetlen, ezért a jogszabályok meg sem kísérlik felsorolni azokat a tevékenységeket, amelyek indokolatlanul zavarhatják szomszédaink nyugalmát. Ide sorolható:

- a túl hangos zenehallgatás a napszaktól függetlenül, - a hétvégi barkácsolás,

- a lakásfelújítás,

- a házibulik,

- a családi események.

Természetesen szó sincs arról, hogy ne lehetne vendégeket fogadni, családi eseményeket megünnepelni, hétvégén megjavítani a kerítést. Általában felújítási munkákat és zeneoktatást, gyakorlást munkaidőben lehet végezni, hangos háztartási gépeket pedig este 8-9 óráig lehet használni. Általánosságban elfogadott gyakorlat szerint tehát 6:00 és 22:00 óra között lehet „zajosabb” tevékenységeket folytatni, de akkor sem korlátlanul, a szomszédaink szükségtelen zavarása mellett.

Az együttélési normákat megsértő lakótársat először célszerű személyesen felszólítani, megkérni, hogy halkítsa le a zenét vagy fejezze be a „tivornyát”. Amennyiben ennek felszólításunk ellenére sem tesz eleget, rendőrségi feljelentéssel élhetünk ellene. Ugyanis a szabálysértésekről szóló 2012. évi II. törvény 195. §-a értelmében:

149. Csendháborítás

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.

A csendháborítás szabálysértés elkövetője 5.000 – 150.000,-Ft-ig terjedő pénzbírsággal büntetendő.

2020. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!