Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » El szabad e állni a kapubeállót?

El szabad e állni a kapubeállót?

Figyelt kérdés
Kérdésem, hogy emberileg, jogilag be lehet e állni más kapubeállójába,lehet e ott parkolni, ha nem oda megy az autó tulajdonosa?
2023. ápr. 2. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2023. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem és el is vitetheti a kocsit.
2023. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
66%
Nekem mindegy, a KRAZ akkor is kijön!
2023. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, max ha ott vagy az autónál, elvégre bármikor megjöhet a tulaj vagy el akar menni.
2023. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ha oda mész, akkor is tahóság. Régebben sokan jöttek a férjemhez és naná, hogy a kapubejáróba álltak. Én meg indultam volna kocsival, keressem meg őket, izé, bocsi, de útban vagy. Aztán némelyik még nem is nagyon zavartatta magát.
2023. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nekem 1x csinált ilyet a szomszéd, kihívtam a rendőröket, kapott bírságot is elvileg.

2023. ápr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Ha öt percre áll meg, mert mondjuk a szomszédot felveszi valamelyik rokona, és segít kihozni egy csomagot, vagy valakihez jött egy futár, akkor oké. Csak tűnjön el onnan perceken belül.

Egyik volt albérletemnél a lakók rendszerint a házakhoz vezető x-el jelölt részre parkolnak - mert hogy tudják, mikor van a kukanap, addigra majd elállnak, meg úgyis csak gyalogosforgalomról van szó, miért ne csinálhatnának plusz parkolót minden kapuban? Aztán egyszer valakiért jött a mentő éjjel, és nem tudtak hol megállni. Mi még fenn voltunk, mi zörgettük fel a szomszédot, hogy sürgősen álljon el, mert vinnék ki hordággyal Ármin bácsit, nem férnek el, és minden perc számít. Híre ment a dolognak, azóta nem igazán van kapuban parkolás. Megállás igen, de éjszakára szerencsére már nem hagyják ott.

Viszont egyik barátom egy olyan kerületben lakik, hogy simán egymásra állnak az autók, aki rááll a másikra, az nem húzza be a kéziféket, és "majd eltolják" mentalitás uralkodik... Elég para.

2023. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!