Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik nagyon kieső településeke...

Akik nagyon kieső településeken, zsákfalvakban élnek, hol dolgoznak, hogyan jutnak el a munkahelyre?

Figyelt kérdés
Gondolom ezeken a vidékeken kevesebb a munkalehetőség is.

2023. ápr. 2. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A Béla bá' bevisz lovaskocsin.
2023. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ők nagyrészt nyugdíjasok, vagy helyben dolgoznak falusi turizmus, home office stb, de én is kivi lennék, hogy a többiek hol/hogy/miből boldogulnak ilyen helyeken.
2023. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Bolt, óvoda, iskola, rendelő, hivatal, patika, gyár, mezőgazdaság, volán, MÁV, home office.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigieken kívül még ott van a saját autó, munkásjárat, amikkel akár ugye 50-100 km-re lévő munkahelyre is belehet jutni. De, nem véletlen, hogy nem felkapottak az ilyen helyek. Meg ugye vannak olyanok, akik csak szimplán visszaakarnak vonulni a nagyváros zajától. Van egy jól fizető home office munkájuk, amiből futja kocsira a heti 1 vagy 2 megjelenésre a munkahelyi meetingen, azon kívül meg élvezi a nyugalmat.
2023. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Világhírű brit tudósok feltalálták a közlekedést.
2023. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Autóval? Azért, mert valaki vidéken lakik, még nem feltétlenül 3 fogú alkesz bácsi. Tesóm pénzügyi területen dolgozik. Most vesz házat egy hegyvidéki, kicsi faluban. Van a párjával még eldugottab vadászházuk is, na az tényleg olyan, hogy a térképről lemész.

Tesóm vagy otthonról dolgozik, vagy bepattan a kocsiba, aztán mehet.


Nem feltétlenül kell szegénynek, elmaradottnak lenni, ha valaki a semmi közepén lakik ám. Sok embernek ez nem kényszer, hanem direkt oda akarnak menni, meg tudják oldani. Lehet, hogy introvertáltabbak, inkább a természetben érzik jól magukat.

Nem törvény, hogy aki tanult és van pénze, annak a Budapest, százmilliomodik kerületben kell laknia.


Olyat is ismerek, aki egy nagy szoftvercégnél dolgozik, 100% home office, ő folyamatosan arról beszél, hogy vidéki házat néz, hegyen, falun, akárhol, csak szabadulhasson a csöveshugy-tömeg-dugó közegből.

2023. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is falusi gyerek vagyok, ott is élek születésem óta. Csak olyan helyen, amit közrefognak a városok 20 km-es körben. Én az aprófalvas baranyai, borsodi, zalai részekre gondoltam, amiket nem ismerek.
2023. ápr. 2. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott is vannak autók. Autó vásárlásakor nem mondják azt, hogy te nem kapsz, mert zsákfalu.
2023. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Nógrádi pici falu. Akik az 50 km-re levő gyárban dolgoznak, őket ősszeszedi egy céges kisbusz, akik a 25 km-re levő városban levőben, nekik szerencséjük van, az a napi 4 busz kb azokhoz a műszakokhoz igazodik. Én ingáztam egy évet onnan Pestre, 6.45-kor indultam, a munkahelyemre 9.45-re értem be, ha a 6.45-ös buszt lekéstem volna, legközelebb már csak 10.40-kor lett volna. hazafele is nagyon meg volt kötve a kezem. Szinte mindenkinek a faluban van kocsija, nekem nem lehet jogsim látásprobléma miatt. Néhány nyugdíjasnak nincs, ők vagy a falusi kisboltban vásárolnak, vagy 25-km-re levo varosban, de akkor elmegy a fél nap…. Autó nélkül nagyon nehéz.
2023. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!