Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinél mennyi most a havi...

Kinél mennyi most a havi közösköltség? Milyen egyéb tételek tartoznak még bele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra pl hogy felújítási alap, hitel, esetleg közös fogyasztású mérők stb. Azt is írjátok meg hogy milyen típusú épületről van szó, illetve hány lakásos a ház.

2023. ápr. 24. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bp. belvárosi kb. 30 albetétes körfolyosós társasház 65 négyzetmáteres lakás 16 500 a kköltség. Szemétszállítás, közös terek villanyszámlái vannak benne, a ház bíztosítása és az elromló dolgok javítása és a közös képviselő tiszteletdíja és a takarítónak kifizetett pénz. Nálunk szerintem nyolc éve nem emelkedett a közös költség.
2023. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Nálunk 45 ezer a közös költség mondjuk nem is olyan proli suttyó lakás mint amilyen az itt lévőknek van
2023. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

2es, te milyen lakásban laksz? mm értem, hogy nem proli suttyó lakás, de na, milyen környéken, milyen típusú lakás?


Nálunk (József Attila lakótelep, 4 emeletes, 3 lépcsőházas) 20ezer a közös költség. Eredetileg 8-9 körül lenne, de most új villanyhálózatra gyűjt a ház.

Gyárdűlő lakótelep (10 emeletes) ott 9100 a közös költség, ez magába foglalja a közös terület rezsijeit (pl lift), vízmelegítési általány meg valamennyi megtakarítást is.

Szintén JA lakótelep csak 10 emeletesnél meg szintén 9ezer körül. Ott nem gyűjtenek semmire, pedig nagyon kéne, de a sok nyugger leszavazza, mondván jólvanezígy, de persze nyekegnek, hogy magas a fűtésszámla stb...:D

2023. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
#3 új építésű luxus apartmanban, 120nm. Csak gazdagok laknak itt.
2023. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

4, aha.

Mondjuk engem ha kényszerítenének sem kellene olyan otthon ahol egy épületben vagyok másokkal:D Tökömkivanmárezzel:D

2023. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigieket, ment a zöld pipa.

Bedobok már én is saját adatokat akkor.

Nálunk 4 emeletes régi tégla, 3 lépcsőházas épület és 14 ezer. A 10 a némileg megemelt alapköltség, benne a takarítással. A maradék 4 pedig felújítási hitel törlesztése.

Mivel régi épület ezt még viszonylag jó árnak tartom, de érdekel máshol mennyi és mik tartoznak még bele.

2023. ápr. 24. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dunántúli megyeszékhely, ötemeletes társasház 7500/hó.
2023. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lenyeget hagytad le a kerdezo meg az utana levo: hany nm a lakas?
2023. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Észak,keleti régió, megyeszékhely 53m^2, havi 9800 Ft, ebven a szemétszállítás, lépcsőház takarítás, apróbb felújítások vannak benne.
2023. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

63m2 15.000

Nincs benne semmi extra még takarítás sincs. Kevesebbet kéne fizetni ha nem lenne már 7 éve lakás takarékpénztár benne. Mindig van mit felújítani régi építésű tégla társasház. Elvileg házszigetelésre gyűjtene a ház de mindig elverődik a pénz erre arra így nincs sok sose ..

2023. ápr. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!