Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő a szomszéd fájával?

Mi a teendő a szomszéd fájával?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kertes házat. Konkrétan 15 méteres fenyőfáról van szó, amelynek a felső része a tetőnk fölé hajlik teljesen. A fa 0,5-1 méteren belül van a házunk falától a szomszéd telken, viszont az a rész még a mi “területünk” papírilag is. Erős szélben nagyon ingadozik. A házat, amikor vettünk a már meglévő eresz teljesen szét volt rohadva az eltömődött toboz és tűlevél miatt. Most fogunk átesni teljes tetőcserén, ami összegileg 9-10 millióba fog megállni. Nem szeretném, ha bármi kár keletkezne az új tetőben. A szomszéddal próbáltam már beszélni, de nagyon tapló a stílusa, csak üvöltözik és szitkozódik. Nem hajlandó kivágni a fát, mert egyébként is: “eddig sem zavart senkit”. Mi a teendő ilyen esetben?

#szomszéd #favágás #szomszédfája
2023. ápr. 24. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Az új tetoben és csatornában semmilyen kár nem fog keletkezni egy fenyőfa miatt. A régi tető le lesz szedve, a fenyő leveleit pedig évente egyszer le tudod fújni /seperni az új tetőről.

Max levágod azokat az ágakat, amik athajlanak.


De én a szomszédot is meg tudom érteni. Nálunk a társasház udvarán volt egy hatalmas gesztenyefa, amit az egyik idióta szomszéd kivagatott a saját szakállára, egy 3 napos ünnepen, amikor senki nem volt itthon.


Mert az udvar fele árnyékban volt! (!!??)


Azóta nyáron nem tudunk kimenni, mert egy csepp árnyék sincs, pedig előtte sokat ültünk a fa alatt.

2023. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugytudom ami atlog az levaghato
2023. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felszólítod írásban, hogy vágja le, mert zavarja a tető épségét. Ha nem teszi meg, levághatod magad.
2023. ápr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk telken átlógott,ugyanígy a mi tetőnkre is. Felmentem a tetőre és levágtam a láncfűrésszel és áthajítottam a szomszédba.
2023. ápr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem gondolod, hogy ez egy kicsit túlzás? Odaköltözni valahova és megmondani a szomszédnak, hogy vágja ki a fáját, ami eddig is ott volt, mielőtt megvetted, láttad, tudtad, hogy ott van. Az ingatlant megtekintett állapotban vetted meg. Semmi jogod kivágatni. Mégis hogy képzelik egyes emberek, hogy odamennek valahova és egyből diktálnak még a szomszéd telkén is rendezkedni akarnak???

Ami átlóg, azt lehet csak levágni. A fenyő semmi kárt nem fog tenni a tetőben/ereszben.

2023. ápr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett, nem gondolom túlzásnak. Én írtam kétértelműen való igaz. Hangsúlyozom az a fa ahol áll az papírilag is a mi részünk a szomszéd telkén. A fáról nem az ágak lógnak át, hanem maga a fa törzse olyan 4 méter magasságtól görbén nő, a mi tetőnk fölé hajolva, amely szélben ingadozik a tetőnk felett teljes egészében.

Az idős hölgy, akitől vettük ő is többször kérte a fa kivágását tőle, mert életveszély, viszont jogi úton nem indult el vele.

Van ezen kívül még borostyán, mindenféle gaz, legalább 20 fa, ami szintúgy “területileg”hozzánk tartozik, de ő oda ültette, és minden ami létezik az átlóg hozzánk, átpotyog, áthullik. Továbbá egy melléképületet is ráépített a mi területünkre, melyre engedélye sincs. Ezeket azt mondom, hogy lenyelem, viszont a fenyőfa akkor is zavar, ha most költöztem oda, ha nem.

2023. ápr. 25. 11:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most viccen kívül: kivágod/kivágatod, amikor nincs otthon. Aztán majd a legrosszabb esetben, ha bevállalja a több hónapos huzavonát, akkor a végén fizetsz egy pár tízezres bírságot és a probléma letudva örökre.
2023. ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Katasztrófavédelmet kihívhatod, hogy nézzenek rá a fára. Ha veszélyesnek ítélik, pl. veszélyezteti a házatok épségét akkor ki lehet vágatni.
2023. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Katasztrófavédőket hívd ki, méresd fel velük, és ha veszélyesnek ítélik, akkor kivágatják.


És nem, nem túlzás, ugyanis egy erősebb szél simán letörheti a ki tudja, milyen állapotban lévő ágakat,és megrongálhatja a tetőt.

2023. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a hasznos válaszokat! :)
2023. máj. 2. 12:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!