Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kedvelt falvak/kisvárosok...

Kedvelt falvak/kisvárosok Szeged,Debrecen környékén melyek? Mi miatt szeret(né)nek oda kiköltözni? Illetve miért ajánlható Szeged, miért Debrecen városa? Debrecent miért ekézik annyian? (Vannak fórumok,melyekben e két várost beszélik át a fórumozók?)

Figyelt kérdés

(Értelemszerűen a fentieket azoktól kérem, akik a Dunántúl városai és a főváros mellett/helyett észreveszik ezek előnyeit is.)


Egy plusz kérdés a végére:


Származott Neked hátrányod abból, hogy ezek valamelyikébe költöztél?


(Vagy ha Te éppen nem is - hiszen feltételezhetően nem sokan költözhettek innen erről a fórumról valamelyik városba a kettőből, vagy ezek környékére, mivel már boldog-boldogtalan fejvesztve nyugatra rohan - DE vannak ismerőseid, akik valamiért oda költöztek, akkor kérlek kérdezd meg tőlük és írd le nekem, hogy mit mondtak ők ezen negatívumokkal kapcsolatosan!)



2023. ápr. 25. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeged még úgyis fejlődik, hogy ellenzéki. Debrecen pedig néhány fideszes látványberuházáson kívül szinte alig fejlődik valamit. Egy ótvar hányinger az vasút és buszállomása, a város nagy része is az, a belvárost és a nagyerdőt meg gusztustalanul szénné térkövezték és lebetonozták. Az emberek jelentős része nagyrészt a környező hátrányos helyzetű településekről költöznek be, igénytelenül öltözködnek, romhalmaz kocsikkal járnak és elképeztően p@rasztok, és ez meglátszik a közlekedésben is meg ha bemész egy bevásárlóközpontba és szembesülsz ezzel a sok suttyóval. Oké lesz gyári munka ott ezrével, ha valakinek csak ez számít akkor ott elvegetálhat, mindenki másnak messze kerülendő az egész régió.
2023. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szeged környékén Sándorfalva, Deszk, Algyő nagyjából beteltek, amikor telket akartunk venni, nem találtunk normális áron. Mi végül Maroslelén vásároltunk, ott szeretnénk építkezni. Kedves településnek tűnik, és nagyjából hasonló távra van Makótól, Hmvhelytől és Szegedtől is, ráadásul Szegedre pályán gyorsan beérsz.
2023. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az egyessel a "fejlődés" tekintetében, Szegednek rég nem abban a ligában kéne játszani, mint amiben most játszik... de ennyit erről.

Amit én is csípek itt és ajánlanám miatta:

- egyre több és jobb beülős hely

- bebiciklizhető Belváros

- viszonylag jó közlekedés

- vízisportok, Tisza, ártéri erdők

Amit kevésbé csípek de jelen van, annak aki szereti:

- beb.szós-hányós fesztiválok tömkelege

Ha pedig a pénz a fő szempont akkor nézz szét a Kisteleki vagy akár a Csongrádi járásban. Ezek a kimondottan csóró helyek a közelben, ami talán az ingatlanárakat is lefelé hajtja, de némelyik településről egész jó a közlekedés.

2023. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

3-as, Szeged akkor fejlődhetne még jobban, ha a maffia kormányunk nem a fidesz nevezetű maffiaszervezetének leginkább megfelelően osztaná ki a támogatásokat és beruházásokat, hanem az ország érdekeit tartaná szem előtt.

Mindettől függetlenül Szeged összehasonlíthatatlanul jobb hely mint Debrecen. Egy jól megtervezett, gyönyörű, élettel teli, igazi történelmi belvárossal és folyóparttal rendelkezik, amihez képest Debrecen a fasorban sincs, mert egy poros pusztaközepi sivár mezővárosi hangulatnál többre nem képes. Szeged a fővároshoz is sokkal közelebb van, ami szintén nem kicsi előnye Szegednek. Debrecenbe a BMW meg akárhány kínai gyár települhet akkor se lesz jobb Szegednél.

2023. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól van, köszönjük szépen a városháza tornya alóli hozzászólást, örülök hogy erre van pénz, még vasárnap éjjel is! :)

Szeged városszerkezete és épített környezete az elmúlt 750-100 évnek, azon belül is leginkább az Árvíz utáni nagyszabású építkezéseknek köszönhető. Ebből az elmúlt 20-50 év sajnos csak elvenni tudott - tisztelet a nagyon kevés, ezredfordulós kivételnek: Kárász utca 'Europa Nostra' díjas fölújítása, TIK... és itt nagyjából ki is fújt a lista. Ami pedig legkevésbé tudott mindehhez hozzátenni, az szerintem, és még sokak szerint az elmúlt 20 év, de ez nyílván egyéni preferenciák kérdése.

Az Oskola utca pl. egész pofás lett, kár, hogy a közteresek a szabályok betartatása helyett onnan 10 méterre, másik utcákban szedik a bírságokat.

Debrecenről nem mondanék semmit, tegyék meg a helybéliek, ha akarják.

A beruházásokat nem tudom, hogy szerinted milyen maffiaszervezet osztogatja, szerintem egy cég el tudja dönteni, hogy hol ruház be.

Például valószínűleg a Mercedes sem véletlenül választotta Kecskemétet, ahová ingyen telekkel csábították, és nem Szegedet, ahol még a telek árával is át akarták b.szni. Vagy a neves amerikai szívbillentyűgyár (!) sem véletlenül mondta Szegeden, hogy nem, köszi, miután a volt temető területét mutogatták neki és ezzel még el is büszkélkedtek jóképességű városházi "szakembereink".

Mindezek ellenére rengeteg IT cég fejleszt és bővít Szegeden és az SSC szektornak is van itt jövője. Ami nem a legideálisabb, de egy 200 ezres város esetén simán lehet húzóágazat.

2023. máj. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha valami utálatos Szegedben az pont az a balkáni sznob mentalitás ötvözet, fölfújni magunkat de leginkább a nagy büdös semmire, amit a 4-es hozzászóló is demonstrált. Mégis milyen jogon szólnék le én egy várost ("mezőváros"), csak azért mert más körülmények között, más történelmi időszakokban alakult ki és vált naggyá. Rossz a sorrend, először le kéne tenni valamit az asztalra, bekerülni a top 3 nagyváros közé, aztán utána leszólni másokat. Érdekes, győriektől, esztergomiaktól, veszprémiektől sose hallani még csak hasonlót se.
2023. máj. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös és 6-os, a 4-es vagyok és csak szólok, hogy nem vagyok szegedi. Szerintem az ssc és IT szektornak sokkal nagyobb jövője van mint a sorgép melletti gyári munkáknak. És ha már Szeged belvárosának alakításáról értekeztél, lássuk mit műveltek Debrecenben ahol az utóbbi évek legnagyobb "városfejlesztő" beruházása a nyugati kiskörút kiépítése volt ami miatt végigrombolták a történelmi belváros utcáit, odatettek egy 6 sávos utat amin mai napig alig van forgalom, és aminek jelentős részére félbevágott cívisházak és tűzfalak néznek. Nagyjából kirakták a teljes belvárost betonkockákal, park és zöldterület nélkül, plusz most a városháza mellé egy gigantikus gödröt ástak ami mélygarázs lesz, látva azt, hogy a meglévő mélygarázsokba se parkol senki, hiába nincs parkolóhely a városban. Egyébként Debrecen talán leghangulatosabb utcái a II. vh-ban pusztultak el, de a végeredmény akkor is az amit most látunk akármi miatt is alakult úgy ki, Debrecenben még vályogházak épültek a belvárosban akkor amikor Szegedet már újjáépítették.
2023. máj. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy baj van a fejekben. Attól, hogy valaki szegedi vagy debreceni attól még nem kell a másik torkának ugrani gyerekek. Debreceni vagyok és ki nem állhatom Debrecent. Szegeden soha életemben nem jártam (még), úgyhogy nem tudok nyilatkozni. Látom, a kérdező megjelölte Böszörményt. Kb 20 km-re fekszik Debrecentől, főúton és autópályán is megközelíthető Debrecen. A sok “fejlesztés” és gyárlétesítés miatt reggelente idegösszeroppanás szerű dugók szoktak kialakulni.
jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!