Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valójában van a magyarnak pénze?

Valójában van a magyarnak pénze?

Figyelt kérdés

Valójában van a magyarnak pénze,csak egyes média orgànumok szeretik szítani a pánik hangulatot? Én egy erősen kormány elleni személy vagyok,de vannak dolgok,amiket nem értek.

Összegyűjtöttem pàr tapasztalatot,amit pontokba gyűjtöttem.


- Vidéki kisvárosban is elkel pár napon belül a 30-40 milliós Kádár kocka is. Figyelem az oldalakat.


- Állni nincs hely a kavezokban,cukrászdákban,gastro pubokban. Tegnap ki is dühöngtük magunkat.


- Úton hazafelé az autópályán csak hybrid autók,terepjárók, zöld rendszámos autók előztek meg minket. Ugyanez a parkolókban. 20 milliós autókból szàllnak ki a huszon éves,gyerekes párok.


- Gombamód nőnek ki a földből a vendéglátó egységek. Pizzeriák,burgerezők.


Párommal diplomások vagyunk, és szellemi munkát végzünk,ám a fenti pontok egyikét sem engedhetjük meg magunknak. Tudom pàr ember nem reprezentál egy orszàgot, de bárhol járunk az országban kb mindenhol ez a szitu.


2023. ápr. 30. 05:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Igen, vannak olyanok, akik jól élnek.


Esetleg itt vannak a statisztikai adatok a bérekkel kapcsolatban:

[link]

2023 februári adat: "A kedvezmények figyelembevételével számított nettó kereset mediánértéke 295 600 forintot ért el"

A mediánbérnél a hazai munkavállalók fele magasabb, fele pedig kevesebbet keres.

Ennyire keresnek jól a magyarok.

2023. ápr. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sok embernek igen, van pénze, viszont a magyarok jó nagy részének nincs megfelelő pénzkezelése. Tehát, sokan minden feleslegesre elszórják a pénzüket, nem tudatosan és megfontoltan költenek, nem tudnak spórolni, hitelt hitelre halmoznak. Aztán meg irigylik, ha valaki elmegyek pl. egy nagyobb külföldi nyaralásra, vagy vesz egy nagyobb dolgot, pedig nem keres több százezret..és kérdik, hogy mégis ezt miből fizette?


"Úton hazafelé az autópályán csak hybrid autók,terepjárók, zöld rendszámos autók előztek meg minket. Ugyanez a parkolókban. 20 milliós autókból szàllnak ki a huszon éves,gyerekes párok."

Ez egy kicsit kisarkosítás, mert az autópályán nemcsak zöldrendszámos, hybrid..stb autók vannak. Ti kiket előztetek meg? Van ott szép számmal más autó is.


"Párommal diplomások vagyunk, és szellemi munkát végzünk,ám a fenti pontok egyikét sem engedhetjük meg magunknak."

Szóval két diplomás ember nem engedheti meg magának, hogy beüljön egy cukrászdába megenni fejenként 1-1 sütit? 🤣 Bocsi, de ez a vicc kategória.

Mire szórjátok el a pénzeteket?

2023. ápr. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ez a 10 millió gazdag országa.
2023. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

Nehéz kérdés, de azt mondom, hogy inkább van. Sokan sírnak egymásnak az utcán, hogy így nehéz-úgy nehéz megélni, aztán mégis megveszik a dolgokat, az autók 1000-el mennek mindenhol. Van sok embernek megtakarítása, nem feltétlen a bankokban. Azonban az is igaz, hogy van egy másik réteg, akik valóban szegénységben, mélyszegénységben élnek.

Összesítve: több vagyon van, mint ahogyan azt sokan előadják a szegénységüket.

2023. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van. Amelyik magyarnak több pénze van, az külföldön él/dolgozik, csak családlátogatásra jön haza. :))) Esetleg befutott egy vállalkozás, vagy anyuci/apuci pénzeli. Pesten még lehet úgy tűnik, de nézz körül vidéken is, garantáltan feltűnik a csóróság sok helyen. Külföldön egy egyszerű pincér jobban keres, mint nálunk a lakosság 75%-a. Bolond vagy, ha azt hiszed, hogy MO gazdag ország!
2023. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Attól, hogy neked nincs, elég naív és pökkhendi dolog azt feltételezni, hogy másnak sincs.
2023. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Vidéki kisvárosban is elkel pár napon belül a 30-40 milliós Kádár kocka is. Figyelem az oldalakat."


Azért gondolom a hitel is bejátszik itt.


"Párommal diplomások vagyunk, és szellemi munkát végzünk,ám a fenti pontok egyikét sem engedhetjük meg magunknak."


Egyiket sem? Mire megy el a pénzetek? Én segédmunkásként megengedhetem magamnak időnként a cukrászdát,beülős helyeket.


Egyébként,összességében a 4-es válaszolóval értek egyet.

2023. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

#5


" Amelyik magyarnak több pénze van, az külföldön él/dolgozik, csak családlátogatásra jön haza. :))) Esetleg befutott egy vállalkozás, vagy anyuci/apuci pénzeli."


Tipikus magyar irigy, tudatlan hozzászólás.


Tudatos vásárlásról hallottál már? A magyarok jó nagy része dohányzik és alkoholt fogyaszt, ami szerintem teljesen felesleges pénzkidobás. Tudod, hogy mennyit meg lehetne spórolni, ha nem dohányzol és nem iszol alkoholt? Plusz, ha még autód sincs? Ráadásként, ha se hiteled, se gyereked, csak együtt élsz a pároddal a saját lakásodban?


Nem kell ahhoz külföldön dolgozni, vagy anyuci/apuci pénzét idehozni, vagy a saját vállalkozást, hogy valaki jól éljen itthon. Persze, a magyar mentalitás az, hogy mindig mindenre panaszkodjunk és legyünk irigyek. Fontos a cigi, pia, kocsi, több százezres okostelefon mobilnettel..stb. De ha ezekből lejjebb adna, esetleg elhagyná valamelyiket, vagy többet, na, akkor máris lehetne többet félre tenni.


Nem azt mondom, hogy k..rva jó lét van itthon, mert én is tudom, hogy hazánk egy tipikus rabszolgaország, viszont azt is tudom, hogy ehhez viszonyítva, a magyarok többségének k..rva nagyok az igényei, ami nem biztos, hogy fedezi a havi keresete, sőt rossz a pénzkezelési stratégiája is. Ha addig nyújtózkodnának az emberek, ameddig a takarójuk ér, elhagynák a teljesen felesleges dolgokra való pénzkidobást, akkor máris sokkal jobban élnének egyesek.


Párommal se autónk, se hitelünk, se gyerekünk, nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, tudatos vásárlók vagyunk, megvesszük, amit szeretnénk és teljesen jól élünk és fejenként nettó 270 ezret keresünk, nincs saját vállalkozásunk. Másfél hete jöttünk haza egy hetes dominikai nyaralásunkból. Igaz, hogy erre majdnem egy évig spóroltunk, de látod így is lehet élni. Ja, és nem a legolcsóbb szalámikat esszük. Szeretjük a gyümölcsöket, magvakat, az mindig van itthon. Párom itthon készíti az egészséges kenyerünket. Fontos számunkra az egészségünk.


Lehet irigykedni, meg mindenre csak panaszkodni, de sajnos a magyarok nem a tudatosságukról híresek.

2023. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8


"Szeretjük a gyümölcsöket, magvakat, az mindig van itthon. Párom itthon készíti az egészséges kenyerünket. Fontos számunkra az egészségünk" - Azon röhögök, hogy még 1-2 év, aztán az ilyen kijelentésekért rád lesz húzva a klímatagadó, bolygógyilkos jelző. Meg hogy szalámit is eszel.

Bocsi az offért

2023. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

"rád lesz húzva a klímatagadó, bolygógyilkos jelző. Meg hogy szalámit is eszel."


Nem értem az eszmejárásodat, kérlek vezesd le, hogy ez hogyan jön az általad kiemelt részből.

2023. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!