Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A vidékiek valójában "fantombu...

A vidékiek valójában "fantombunkók" ellen harcolnak?

Figyelt kérdés

Jópár ilyen Budapest-vidék ellentétet kiélező kérdést olvastam a gyk-n. Mondjuk ez az ellentét némileg atipikus mert mikör véleményezik Budapestet meg a budapestieket akkor elég hogyismondjam szubjektív és sértő kommentek jönnek vidékiek részéről. Aztán jönnek páran akik csitítják a hőzöngőket hogy ne legyenek mérgesek a pestiekre meg ne szidják annyira Pestet, és kiállnak a vidékiek mellett, hogy tudják milyen rendes elbűvölő emberek. Csak éppen személy szerint én azt nem tudom hogy ez a kiállás meg főleg a harc kik ellen megy....mert valahogy nem találni vidékieket szapuló pesti hozzászólásokat csak azt hogy "mennyire dühösek vagyunk rájuk mert semmibe vesznek meg azt gondolják rólunk amazt hiszik magukról....de nyista kötekedő vélemény fővárosi részről ami alátámasztaná a gyűlöletet. Nem gondolják itt egyesek hogy a vidékiek csak belehergelik magukat a Pest-utálatba olyannyira hogy már már az jön le az egészből hogy"ezek a pestiek tényleg durva fazonok lehetnek hogy még rosszat se kell itt szólniuk máris ennyire be vannak gerjedve ellenük....

?



2016. márc. 23. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Tényleg sok a bunkó Pesten. Saját magam tapasztalom minden héten.
2016. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jó de elkérted a lakcímkártyáját mindnek hogy valóban pestiek nem-e esetleg ingázó bunkók?
2016. márc. 23. 22:54
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Én nem sok pestivel találkoztam eddig de azok nagyon nagyra tartották magukat. Emellett nekem nagyon bántja a szemem ez a vidék megnevezés. Erről én tanyákra meg szántókra asszociálok de ez persze az én bajom.

Ha jól tévedek a kérdező is Budapesti. Ha igazam van lehet azért nem veszi észre ezt a viselkedést mert benne él. A saját közegünk mindig sokkal elfogadhatóbb számunkra mint egy külső szemlélődő számára. Legalábbis én így gondolom.

2016. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Persze. Majd biztos csak átutazó a lépcsőházba tartó teli szatyros öreglány. Több emberről pedig tudom, hogy biztosan pesti. Az egyik különösen tahó. Megyeszékhelyen lakok és csodálkozott, hogy hogy van nálunk is pláza. Na meg egyből megszólja minden vidéki beszédét. Pedig pont hogy ez az igazi magyar, amit Pesten kívül beszél mindenki.
2016. márc. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Én vidéki vagyok, de laktam pár évig Pesten.

Pozitívan csalódtam a pestiekben, mindig kedvesek, normálisak voltak.

Senki semmi rosszat nem mondott, pedig tudák, h nem tősgyökeres pestiek vagyunk.

Viszont neten rengeteg olyat olvasok, hogy a vidékiek parasztok, meg ne is menjenek fel Bp-re, meg buták, stb stb.

Én nem utálom a pestieket, de az nem tetszik, hogy egyes pestieknek Bp létezik csak, a többi hely Mo-n meg egy századik világbeli elmaradott hely elmaradott buta paraszt emberekkel.

2016. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*tudták
2016. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Én nem a GYK-ról, hanem saját tapasztalatból alakítottam ki véleményt vidékiként a budapestiekről.

6 évig éltem ott, oda jártam egyetemre, tehát évfolyamtársaim egy része bp-i volt, másik része vidéki.

Nyilván itt is, ott is akadnak mindenféle emberek, de nagy általánosságban elég rossz véleményem lett nekem is a budapestiekről. Különösen az autósokról. Néha mondtam is, hogy "a budapesti autós egy külön állatfaj".


Ennek okát egyébként a túlzsúfolt élettérben látom. Más nagyobb városokban enyhébb formában szintén látok ilyen jelenségeket. Egyszerűen a zsúfoltság kihozza az emberekből az agresszivitást.

2016. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A "vidékieknek" az a baja leginkább, hogy Pesten sokszor így mondják "lemegyek vidékre". És a komplett országot egy kalap alá veszik, mint "vidék". Legyen az egy három utcás falu, vagy Debrecen az "vidék". Vannak ők és mindenki más. Nézd meg itt a kérdéseket, ha van egy "ilyet olyat hol lehet venni, ezt vagy azt tudtok-e ajánlani" ha nincs odaírva, hogy hol, akkor 99%-ban pesti a kérdező és eszébe se jutott, hogy ezt oda kéne írni, mert van Pest, meg.. mi is? Ja van még más is, az országban jééé tényleg!


Férjem Pesti én egy megyeszékhelyről való vagyok. Férjem Pestnek is egy külső kerületében lakott, én hamarabb bent voltam a belvárosban Pesten innen, mint ő otthonról. De azért vicces volt, mikor eljött hozzánk, akkor állt a kertben és fennhangon telefonált, hogy "lent vagyok vidéken, tudod milyen ez".


Azon kívül mindenki találkozott már egy-egy olyan pestivel, aki tátott szájjal kérdezi egy pl. debrecenitől, hogy "Hát de miből lehet vidéken megélni? Mit lehet ott csinálni?" Hát basszus, mikor először találkoztam ilyennel csak néztem, hogy ez most egy komoly kérdés?

2016. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Én azt utálom, hogy mindenki általánosít... Aki nem ott él, mint én, az csak rossz ember lehet, meg lusta stb. Én pesti vagyok, de Egertől nem messze van egy hétvégi házunk egy kisvárosban. Mindkét helyen vannak ilyen meg olyan emberek is... Persze, amikor annak idején megvettük ezt a házat, minket rögtön kinéztek, mert pestiek vagyunk, de mondjuk fordított esetben én is ezt tettem volna... A legjobban az tetszett, amikor az egyik falubeli azt mondta, hogy a pestiek nem dolgoznak semmit, de amikor mi lent voltunk, ő általában a teraszon üldögélt és szívta a cigiket sorba, semmit nem csinált. Amúgy egész életében nem dolgozott az illető semmit (még a kertjében sem, a férje meg a gyerekei csináltak mindent) és ezt nem én találtam ki, falubeliektől hallottam. De természetesen tapasztaltam ennek az ellenkezőjét is. Úgyhogy én nem általánosítok, nem az minősíti az embert szerintem, hogy hol él...
2016. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
A falubelieket javítanám, mert egy kisvárosról van szó, ahogy az elején is írtam, bocsánat...
2016. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!