Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rákospalota-Kertváros (Budapes...

Rákospalota-Kertváros (Budapest, XV. ker.) milyen hely, milyen ott lakni?

Figyelt kérdés

Olyan utcák és környéke érdekelne, mint Károlyi Sándor út, Győzelem utca, Győztes utca, Ferenczi Sándor utca, Platán utca, Géza fejedelem tér, Töltés utca, Veresegyházi utca, Csomád utca, Kemény István utca, Tarpai tér, stb.


Azt látom, hogy a tömegközlekedést illetően ott van a vonat a Nyugati felé (Rákospalota-Kertváros megálló), illetve közel van a 14-es villamos (csak át kell kelni a vasúti síneken a Töltés utcánál).


Van valakinek itt tapasztalata, hogy milyen ez a környék, milyen ott lakni?



2023. máj. 2. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nos. Rákospalotai vagyok már 35 éve (ide születtem). Érdemes tudni: a '80-as években + rendszerváltás idején nem túl jó hírű kerület volt Rákospalota, voltak részei meg szórakozóhelyek, amiket érdemes volt elkerülni mindenképpen, de azóta sok idő eltelt, s ezeknek már nyoma sincs. Szóval azóta teljesen jó itt élni, a közbiztonság is sokat javult.
2023. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nekem lehangoló, én nem élnék ott.
2023. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó részek. Kertvárosi, nyugis környezet.
2023. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én újpesti vagyok, de valamennyire ismerem a XV. kerületet is. Mint minden városrésznek, Rákospalotának is vannak jobb és kevésbé jó részei. A felsorolt utcák eléggé jó környéken vannak, sok az új építésű ház. Egyébként a Kertváros elnevezés csak a vasúti megálló neve, de nincs ilyen nevű városrész. Szerintem, járd be a környéket többször is gyalog, lehetőleg felhős, vagy borult időben, mert a napsütés akár kissé megtévesztő is lehet: még a rosszabb helyek is kellemesnek tűnhetnek. :)
2023. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utcáról utcára változik. A Károlyi Sándor út forgalmas, a Csomád utcában ott jár a vonat és eléggé hátul is van már. A Győztes, Győzelem, Platán, Ferenczi utcák szinte a legjobbak Rákospalotán, szép rendezett, zömében villa jellegű régi házak, átmenő forgalomtól mentesek. Kiváncsi vagyok akinek ez lehangoló ő hol él?
dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!