Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Péceliek! Milyen a városban...

Péceliek! Milyen a városban lakni, milyen előnyei és hátrányai vannak a péceli életnek? Mi szerintetek az ami jól működik a településen és mi az amin változtatni kéne? Pécel is túlzsúfolt már a Budapestről kiköltözők miatt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pécelen gyakorlatilag az elmúlt 30 évben nem változott semmi. Na jó épült körforgalom meg vasúti felüljáró. 😅Nyilván ehhez Pécelnek nem volt köze sok. Egyetlen Penny van ami kritikán aluli. Nincs semmi más sem, ha venni vagy jót akarok kajálni akkor át kell mennem a 17 be. Az utak állapota siralmas. Zsúfolt, kátyús, egyszóval szar. Közbiztonság egyre rosszabb. Nyáron a melegben sokszor nincs víznyomás sem a magasabban fekvő részeken. A polgármester egy tüzépes dilettáns paraszt aki szarik bele mindenbe.
2023. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én tősgyökeres péceli vagyok, elmondom a pozitív és negatív dolgokat, ahogy én látom.


Kezdem a pozitív dolgokkal:

-Pest nagyon közel van, vonattal a Keleti 25 perc, ugye itt a 169E busz is, szóval nincs messze egyáltalán.

-Én rengeteget sétálok, szerintem nyugodt város, inkább kicsit ilyen falusi atmoszférája van.

-Van edzőterem (tudtommal kettő, de lehet több), sportolási lehetőségek, számos (rengeteg) pékség, pár gyorskajálda (pizzázó, streetfood, étterem)

-Van magán pszichiáter, pszichológus, bőrgyógyász itt helyben


Negatívak (sajnos ebből tudok neked többet mondani):

-Nincs közösségi élet, a csoportban szinte mindig panasz van valamire, illetve a fiataloknak itt nincs semmi szórakozási lehetőség (nincs mozi, nincs szórakozóhely, nincs fiatalos kocsma, nincs kb. semmi)

-Az utak minősége tényleg szörnyű

-A Pennyn kívül nincs nagyobb bolt, se jó árban lévő drogéria, sőt, mostmár úgy tudom (de ebben nem vagyok biztos), hogy nincs ügyeletes gyógyszertár sem, sem normális ruhabolt, semmi

-Nyáron rengeteg vízprobléma volt

-Nincs olyan rendes városközpont, vagy hogy mondjam. Gyömrőn, Veresegyházán, Gödöllőn úgy érzi az ember, hogy ott a központ, ott az élet, itt viszont nem.

A Rákos-patak partja tragédia, máshol gyönyörűen ki van építve, itt meg semmi.

Őszintén, én nagyon el akarok költözni innen, de csak azért, mert nekem hiányzik az élet, a nyüzsgés.


De vannak, akik nagyon szeretik, én sajnos nem tartozom ide.

2023. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!