Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik városba érdemes elköltö...

Melyik városba érdemes elköltözni, ha Ausztriába szeretnék dolgozni (ingázással) és itthon lakni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Sopron (GyMS megye)
Hegyeshalom (GyMS megye)
Szombathely (Vas megye)
Kőszeg (Vas megye)
Szentgotthárd (Vas megye)
Egyéb / leírom
13 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol fogsz dolgozni ?

Én Sopronban laktam és Wiener Neustadt közelében dolgoztam.

Ha tudod már hol dolgozol, nézd meg a térképen melyik határmenti városok vannak hozzá közel és melyik éri meg jobban utazás, lakhatás szempontjából.

2023. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Sopronba ne, nagyon putri lett, semmi kultúra, nagyon begyepesedett nyugdijjas város. Árak mint Ausztriában.
2023. ápr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb városok ingázás szempontjából, ahol a határ túloldalán több osztrák város elérhető:

Sopron (itt több kisváros 20-40 km es körzetben + Bécs is viszonylag közel van (67 km))

Hegyeshalom, Mosonmagyarovár

(ezeknél főleg Bécs érhető el (80 km + esetleg kisvárosok Parndorf/Nezsider (40 km)) Kőszeg (itt Bécsújhely, Nagymarton fekszik kb 70 km-re)

2023. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, sokan írtatok Szombathelyt.

Szombathelyről csak Burgenland az ami baráti távolság Szombathelyről? Ha igen, azzal az a gond, hogy ott lehet a legkevesebbet keresni.

Bécsújhely az már Alsó-Ausztria, ott azért, ha nem is brutálisan sokkal, de magasabbak a bérek.

Bécsújhely-Sopron lenne autóval 40 perc, gondolom hajnalban nagyobb a forgalom. Azt bevállalnám mondjuk nettó 2500 eurótól havonta + üzemanyag-költségtérítés.

Burgenlandba akkor mennék kb 1800-2000 euróért (többet nem adnának) ha 15 max perc alatt ott vagyok autóval.

Tehát ez az a és b opció van.

Melyiket választanátok?

Ha B), akkor még mindig Szombathely?

2023. ápr. 12. 10:57
 5/23 A kérdező kommentje:
*15 max 20 perc alatt
2023. ápr. 12. 10:58
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szombathelyet nem ajánlom. Ott a közelben csak kis burgenlandi falvak vannak.
2023. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
4- haha, 2500 netto😂😂😂 2 diplomával se keresek annyit Becsben. Mégis mi a szakmád?
2023. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Miért ne keresnének? Azért nehezen lehet elhinni...
2023. ápr. 12. 15:34
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Ne kérdezz vissza hanem mondd hogy mégis mivel tervezel 2500€ nettót keresni?

A havi átlag fizetés nettó 1300-1700€ között mozog.

2023. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Onnét, hogy nem egy álláshirdetést láttam (szakmámban). Osztrák hirdetésnél tény, hogy bruttót adnak meg. És mindig odaírják, hogy ez a minimum.

Burgenlandi fizetések bruttó 2000-2100 euró.

Bécsújhelyi fizetések bruttó 2400-2700 euró.

Mindenhol oda van írva hogy ez csak a minimum és mindenhol oda van írva (szó szerint fordítva) hogy túlfizetési hajlandóság.

Nézz szét pl ams.at oldalon.

Magyar facebook (szakmai!!) csoportban is kérdeztem, nézelődtem mert más is kérdezte a témát.

Láttam magyar oldalon, pl facebook-on is, Osztrák hirdetéseket.

Láttam már nettó 3000 eurót is.

Láttam már 3500 eurót is! Persze ezek Felső-Ausztia vagy Salzburg környéke.

Igen szakmám van nem betanított munkásnak akarok menni és nem mosogatni akarok az étteremben, stb.

Az a nettó 1300-1700 nevetséges.


Igen kérdeztem több helyen is hogy Osztrák hirdetésekben (pl ams.at, vagy karriere.at) miért csak bruttót írnak és miért mindig az aktuális tartományi szakmás minimálbért és miért van az, hogy magyar hirdetédekben meg nettót írnak.

Állítólag azért mert az átlag magyar nincsen képben az Osztrák szokásokkal, ami így is van. Magyar ha meglátja, hogy "bruttó 2200 euró de van túlfizetési hajlandóság" nem is jelentkezik.

Több forrásból, több helyről tudom, hogy akinek pl van szalkmai tapasztalata úgy legalább 3 év, tehát nem zöldfülű az kb megkapja nettóban azt amit bruttóban írnak.

Persze egyezkedni kell ha te nem szólsz egy szót sem akkor nem fognak többet adni a minimumnál.

2023. ápr. 12. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!