Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kertszomszédunk -arra való...

A kertszomszédunk -arra való hivatkozással, hogy a kifejlett, örökzöld fáim közel vannak a kerítéséhez és teleszemetelik az ő felbetonozott udvarát- az udvar felsöprése után átdobja hozzám a szemetet. Mit csináljak? A fákat nem tudom arrébb tenni.

Figyelt kérdés

#kert #szomszéd #zöldhulladék #szomszéd vita #vita a fákon #szomszédjogok
2023. máj. 8. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Jó nagy kicsinyes parasztság, hogyha már felseperte, akkor nem a szemétbe dobja, de tenni nem nagyon tudsz ellene.

Mondjuk a 6 méteres tujáim nálam is rengeteg szemetet termelnek - örökzöld ide vagy oda - de legalább az enyémek nem a szomszédba potyognak.

2023. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél a kerítéshez egy kukát és kérd meg hogy abba dobálja bele, amit eddig bunkó módon átdobott. Bár nem értem hogy tudja átdobni? Alacsony kerítés van köztetek? Mert ha át tudja dobni, akkor egy kukába is dobhatja ami a te térfeleden lenne felállítva.
2023. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Én megértem a szomszédodat, mi több zsák diófalevelet szedünk minden évben össze a szomszédéból és egyáltalán nem olcsó dolog azokat a fizetős kukazsákokba elszállíttatni.
2023. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Én sem szívesen fizetnék extra szemétszállítási díjat a te fáid miatt. Nem kellett volna olyan közel ültetni a fát. Mit tehetsz? Sok mindent.

1. Levágod az átnyúló ágakat.

2. Kivágod a fát és nem ültetsz többet túl közel ehhez a szomszédhoz.

3. Megtéríted az extra ráfordításait.

4. Rendelkezésre bocsátasz egy kukát, és a te költségedre szállíttatod el.

2023. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Mashol mindenkinek vannak zold, csunya szemetelo novenyei, fizet a zoldszemetert, es nem nezegeti, melyik kitol hullott at. Marmint nem Magyarorszagon.

Mas, ha takarja a kilatasat, elveszi elole a napfenyt vagy a gyokerek veszelyt jelentenek az alapzatra.

Nem tudom, mit lehet kezdeni egy rosszindulatu pitianer betonfetisessel.

2023. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha normális távolságra ülteted a kerítéstől az összes levelet nyilván neked kellene fel szedned. Most ugyanez a helyzet azzal, hogy a szomszéd átdobálja a fák leveleit. Mi a problémád ezzel tulajdonképpen kifejtenéd?
2023. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

#5: A mi szomszédunk elmondta, hogy azt is megnézi, hogy a legkisebb gaznak a gyökere a kerítés melyik oldalán van. Ha a miénken, akkor nem húzza ki, hiába átnyúlik hozzá a levele.


Múltkor volt előttük egy műanyag cső. Egy laza mozdulattal áthajította hozzánk. Holott nem is a miénk. Akkor láttuk is. És hány ilyen húzásuk volt mèg az évek során.

Sose lennék ilyen kicsinyes idióta.

Úgyhogy hidd el, van bőven Magyarországon ilyen ember.


Egyébként mindig azt mondja magáról, hogy maximalista diplomás ember. :)

Lehet, hogy az. De emberileg egy nulla az ilyen.

2023. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Az én szüleim is folyton figyeltek arra, hogy a szomszédba semmilyen átnyúló növény ne okozzon gondot. Igy van egy diófánk ami a szomszéd garázsára nőne, ha hagynák, de nem, mert minden egyes ágat levágnak amikor még fiatal igy semmilyen ág és levél nem hullik a garázsterőre..

Szerintem pedig figyelmesség, ha a másiknak kellemetlenséget okozunk és mi vagyunk az okozója akkor teszünk érte...és nem bosszantjuk a másikat..

Nekünk sem esne jól, ha a szomszéd borsot törne az orrunk alá...

Egy másik szomszédünk feljelentett minket, hogy egy kályhacső ami az ő oldalára volt kivezetve, befüstöli az udvarát..

2023. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
A szomszédnak van igaza.
2023. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszotokat! Valahol a kettő között van az igazság. A fák előbb voltak, mint bármelyikünk háza (tehát nem friss telepítés), a szabályostól 30 cm-rel vagyok beljebb (örökzöld esetében 3 méternek kell lenni), átnyúló ág nincs (levágtam), de ez a 30 cm sok mindenre feljogosítja (szerinte). A kukás megoldás nagyon tetszik, bevezetem! Annyit azért tudjatok, hogy azért ilyen érzékeny a szél által átfújt falevelekre, mert a betonudvarára nemrég medencét állított és a tűlevél elrontja a víz PH-ját. Szerintem alapvető, hogy úgy telepít medencét, hogy figyelembe veszi a kert viszonyait és ellátja fedéssel is a medencéjét ahelyett, hogy a szomszéddal tetüsködne és a medence meg az udvar szemetét áthajítja hozzám.
2023. máj. 9. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!