Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédommal szemben...

A szomszédommal szemben MILYEN jogaim vannak?

Figyelt kérdés

A hátulsó szomszédom képtelen megcsinálni a kerítést. Elmondása szerint a kerítés felével ő rendelkezik, a másik részével én.


Az én részemnek felújítása közben odajött, és mondta, hogy nem nyúlhatok a részéhez. Több százezret költöttem a kerítésre, de a kutyái kikaparják, átjárnak, mert az ő része csoda, hogy egyben áll még. Egyrészt csúnya látvány, és én szeretem rendezetten tartani a területemet, másrészt alkoholisták és évek óta húzzák az egészet, időnként leskelődnek a részüknél. Elegem van.


A törvény, jogszabály hogy rendelkezik erről az egészről? Felújíthatom a részét? Egyáltalán van olyan, hogy az egyik az én részem, a másik az övé?


Előre is köszönöm!



2023. máj. 16. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van a telekhatár tudtommal.

Anyáék ugy vettek házat hogy a kert a szomszéd kertje mellett van. A telekhatáron belül végig felhúztak egy betonkerítést és kész.

Pl így

[link]

2023. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Enikőő2 válasza:
0%
A kerítésoszlopokon elvileg ugyanolyan azonosító-számnak kéne lennie, mint az áramszolgáltató póznáin. Te is mulasztottál, ezért akár elő is állíthatnak Téged. Ha nincs a kerítésoszlopon sorszám/azonosító, az egyedi azonosítójellel való visszaélés.
2023. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es az hülye!


Kérdező!

Csináltass olyan betonkerítést amit az 1-es írt.

Nálam is ilyen van körben 2,5 méter magasan, hogy ne lássanak v. ne szóljanak bele vadidegenek az éltemben.

2023. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A település jegyzőjét kérdezd, ő tud felvilágosítást adni a helyi tereprendezési sajátosságokról, illetve olyan nincs, hogy ő megtiltja, a közös kerítéseteknek hogyan kell kinézni.
2023. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel átjárnak a kutyái, jelentsd be a nébihnél. Köteles a saját telkén tartani az állatait. Képeket, videókat is csinálj.

Birtokvédelmit is indíthatsz. Ha ott nem érsz el semmit, mehetsz bíróságra.

2023. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1.írta, telekhatáron belül kerítés és vagy jó szúrós sövény.
2023. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatait neki kötelessége a saját telkén tartani. Innentől kezdve csinálja ő meg a kerítést!

Amúgy meg ki térdekel, mit mond. Bemész a polgármesteri hivatalba érdeklődni, vagy jegyzőhöz, vagy akárki hivatalosabb szervhez és elirányítanak ahhoz, akihez tartozik a téma. Ott lebeszélitek, mi a tennivelód. A szomszéd meg nem érdekel, mit mond. Neki annyi dolga van, hogy az állatait minden körülmények között a saját telkén tartsa!

2023. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Az esztétikai részével nem tudsz mit kezdeni, arra nincs jogszabály, hogy a tulajdonos köteles szép állapotban tartani a kerítést. Ha a kutyái átjárnak, az viszont birtokháborítás, így kezdeményezhetsz a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást.

Egyébként az ilyennel elég nehéz mit kezdeni, én a helyedben feláldoznék a telekből 10 centit és építenék egy második, legalább 3 m magas kerítést, fél méterre lenyúló betonalappal.

2023. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg az ő része, akkor nem újíthatod fel, viszont kötelessége karbantartani, egyébként feljelentheted.
2023. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!