Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés a szomszédomtól?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban

( kb.400 lakos)

élek családiházban régebbi kádárkocka.


Jellemzően ezek a kádárkocka házak a dominánsak a településen.


Aztán az elmúlt 6-8 évben egyre több újépítésű ház is épült.

Az egyik ilyen a szomszédomé.

Megvásárolta a mellettünk lévő romos házat,lebontotta és a helyére építetett egy szép új házat.

Bevallom az elején még örültem is neki.



De azóta,hogy felépült és beköltözött,

Állandóan feljelentéssel fenyegetőzik,hogy a macska átmegy az ő telkére,múltkor bográcsoztunk barátaimmal,hogy a füstöt átfúja hozzá a szél,hogy őt ez mennyire zavarja.


Pár napja átjött hozzám az öcsém a gyerekeivel, hát a gyerekek fogocskáztak a telken vagy hasonló.

Utána is fenyegetőzött,hogy ez csendháborítás,ezt a gyerek vihogást ő neki ez sok.


Szóval nem tudom mit csináljak,pedig szerintem egyáltalán nem vagyunk hangosak

1 macskán kívül és egy szoba kutyán kívül nincs is háziállatunk.



2023. máj. 10. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
A macskád a saját telken kellene tartani, ez jogos. A többi nem normális.
2023. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Jelentse fel a macskát. Kérdezd meg a jegyzőt, mit tehet, mert az a helyzet, ezeket el kell viselnie.
2023. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A legfontosabbat kihagytam

Volt,olyan alkalom amikor azt tette szóvá nekem,hogy az ő kutyája sokat ugat,mert az én macskám ingerli az ő kutyáját.

2023. máj. 10. 13:27
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Minden városnak, falunak van helyi rendelete ezekre amiről írtál.

Városokban pl. melyik városrész számít lakó- és pihenőövezetnek, a csendrendelet is mindenhol szabályozva van. Haszonállatok, társállatok tartásáról, és sok egyébről is rendelkezik az önkormányzat.

Tehát keresd meg a faluban az illetékest az önkormányzatnál, és kérd el az erre vonatkozó rendeletet. A falusiak ismerik egymást, lehet hogy rögtön megkapod kinyomtatott formában is. Aztán lobogtathatod a szomszédodnak a papírokat. :)

2023. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
O tipikus aki sosem elt faluban…
2023. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is csak 2009 óta élek falun,azelőtt városi voltam én is.
2023. máj. 10. 13:57
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
A kakasok nem zavarják? Az ilyen költözzön egy lakatlan szigetre!
2023. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Bocs, de én sem örülnék ha egy idegen macska kakálna meg vizelne a kertemben, pedig nekem is volt macskám. Falu ide vagy oda, ebből a szempontból megértem. Nehogy egyszer véletlenül a kutyája megcibálja a macskád. 🤷‍♀️ Pont ezért vonakodok faluba költözni a városból, mert ott is ugyanúgy szarnak egymásra az emberek, de pluszban még szabadon csatangoló állatokat is kerülgethetek, mert az állattartási "kultúra" még a fővárosinál is csapnivalóbb.
2023. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

A macskádat köteles vagy telken belül tartani, ugyanis felelőességet vállaltál érte.


Ha meg nem megy, nem kell problémázni, ha valami random kutya szétkapja, vagy kivasalja az autó.

2023. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

#9, szerintem te félreértelmezted a kérdést. Hol ír a Kérdező olyat, hogy "elütötte a szomszédom a macskámat, beperelhetem?". Nem erről szól a kérdés, a válaszod irreleváns.

Kérdező, láthatóan a szomszédod életében nem élt még falun, ha az zavarja, hogy egy macska átment a kértjébe. Ez legyen élete legnagyobb problémája. Mondd meg neki, hogy ezt tudnia kellett volna, mielőtt ideköltözött. Azért nektek nem kell haptákba állni, mert neki nincsen élete és van ideje azzal foglalkozni, hogy átfújja a füstöt a szél, meg hangoskodnak a gyerekek.

2023. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!