Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd riasztója rendszere...

A szomszéd riasztója rendszeresen random bekapcsol, kinél lehet reklamálni, ha a tulajdonost nem ismerjük?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lakik ott senki perpill, ha lakna, akkor nem riasztana be a riasztó. Gondolom merül az elem, kétlem, hogy ennyiszer akarnának pont oda betörni. Nem ismerjük a tulajdonost, nemrégiben láttam hirdetve az ingatlant, lehet már el is adta valami beruházónak (az utcában ezen a házon kívül már csak társasházi lakások vannak, ez a ház is régen üzletként működött, a földszintje legalábbis biztosan). Ma is hajnali 5-kor beriasztott. Napközben is 4-5 alkalommal általában.

Rendőrséget ezzel felhívni túlzásnak érzem, köztereseket meg szerintem nem érinti, eleve nem is tudnának mit csinálni. De vajon ha valahogy megtudnánk, melyik biztonsági szolgálat üzemelteti, őket ha felhívnánk, tudnának segíteni?


2023. máj. 26. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Jegyzőnek kell szólni
2023. máj. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Légpuskával vagy airsofttal lődd szét!
2023. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a pókháló szokott ilyeneket csinálni, én raktárba voltam őr, nem győztem az ócska érzékelőket havonta pókhálózni különben nem volt szunyálás!
2023. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok normális választ adni konkrétan a kérdésre, de szerintem támadható a történetben, - tehát abba tudsz kapaszkodni, - hogy a riasztó zavarja a lakóközösség nyugalmát, mert csak bekapcsolva van, de felügyelve nincs, senki nem figyel a jelzéseire és nem tesz semmit a működésének kontrollálására, okának kivizsgálására. Magyarul: feleslegesen zavar mindenkit a környéken a riasztó, mert csak zörög és az történik a riasztó által védeni szándékozott objektummal, amit az objektum esetleges támadója csak akar. Értelmetlenül, szükségtelenül zavarja a nyugalmat!
2023. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam biztonsági szolgálatnál.


Be lehet jelenteni a szolgáltatónál, de bármilyen furcsa ezeket a rendszereket nem lehet távolról kikapcsolni, max a tulajdonos tudná telefonnal is akár.


Szóval a tulajdonost vagy olyan embert kell elérni akinek kulcsa van.


Ha a kültéri sziréna visít azt sem fog kimenni leszedni a szolgáltató sem.


ÉS ha folyamatosan riaszt a szolgáltatónak is az agyára megy hidd el, nekik is tele van velük a tökük. És nagy valószínűséggel nem érnek el senkit,.


Első körben a fogyasztóvédelmet is fel szokták hívni, vagy a rendőrséget aki kimegy és felméri a zajszintet.


Az , hogy valaki kimenjen esetleg kiküldenek valami villanyszerelőt ahhoz nem tudom , hogy van e joga bárkinek is.


Olyan eset volt már, ezt csak úgy halkan mondom de amúgy is névtelen, hogy a szomszédok lekapcsolták a biztosítéktáblán a biztosítékokat és 1 nap alatt lemerült leállt minden. :)

2023. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közös képviselőtől kérd el a számát. Ha nem adja ki, akkor vegye fel vele a kapcsolatot ő. Végső esetben igen, rendőrség. Majd ők megkeresik.
2023. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!