Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Asperger-szindrómás és olcsó...

Asperger-szindrómás és olcsó társasház. Összeférhet egymással? Következmények?

Figyelt kérdés

Intenzív Asperger-szindrómás emberre gondolok elsősorban, akit a legkisebb zaj is zavarja és felmegy az egekbe a vérnyomása, ha mondjuk azt hallja, hogy a felső szomszéd a székével kaparja a padlót. Az olcsó panelben pedig olyan, mint hangszigetelés nem létezik. A szomszéd szellentését is tűpontosan lehet hallani.

Összeegyeztethető a kettő? Milyen következményekkel jár, ha hosszútávon kényszerül ilyen élethelyzetbe és nem tudja megszokni a panel életet? Mondjuk 5-6 év távaltban. Mondjuk ha minden nap sírógörcsöt kap a szomszéd zajoktól és teljesen kikészül tőlük.



2023. máj. 26. 20:55
1 2
 11/12 hosszúhajú ***** válasza:
biztos azért nem értem a szavazási kérdést mert autista vagyok, de a kettő opció nem áll ellentétben egymással, nem vagy-vagy , így én mindkettőre szavazok. nem jó ötlet, mert élhetetlen számára és igen, ez esetben pánik is lehet.
2023. júl. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig az olcsó társasház szókapcsolatot nem tudom értelmezni, szintén aspergeresként. Azt nem árt tudni hogy az elmúlt 10 évben felhúzott társasházak között rengeteg a silány minőségű. Kapkodva, sokszor mindent kispórolva huzatták fel, mindenféle gyülevész emberekkel, akiknek egy részének semmi köze az építőiparhoz, csak ennyire emberhiány volt már akkor is. A csok miatt pedig hatalmas biznisz volt, boldog boldogtalan társasház építésekbe fogott, és vagyonokért adta el, hatalmasat keresve. Az eredmény is megvan, akár itt gyakorin is látni fogod hogy a legtöbbnek a "hangszigetelése" még a hírhedten áthallós panelházakat is alulmúlja. És hát egy ilyen újabb építésű társasház minden, csak nem olcsó.

De hogy mondjak építő jellegű tanácsot is, én két dolgot tudnék ajánlani minden érintettnek. Az egyik ami megérhet egy próbát az ikerház. Egyetlen szomszéd, akivel vagy szerencséd lesz, vagy nem. És hát mivel csak egy irányba van közös fal, ha úgy alakul azt le lehet hangszigeteltetni. Míg pl födémet társasházban nem igazán lehet hatékonyan, ott ha rossz a felső szomszédod tényleg így jártál, ott a legerősebb az áthallás. A másik amit ajánlani tudok, a 100 éves régi bérházak. Ezekben nagyon vastag téglafal van, és talán ezekről hallottam a legritkábban panaszt szomszéd zaj ügyileg. Tényleg csendesek, volt szerencsém nekem is hozzá. Annyi probléma lehet csak hogy mivel ezek régen hatalmas lakosztályok voltak és az 50-es években széttagolták őket kisebbekre, gyakran amatőr módon és nagyon vékony téglás válaszfalakkal, így ezek a válaszfalak lehetnek gyenge pontok zaj ügyileg. Szóval ha zajosabb a szomszéd azon az oldalon, akkor szintén megér valamennyi hangszigetelést, és probléma megoldva. A födém nagyon vastag, fentről lentről sose hallottam semmi zajt, és másoktól is így hallottam.

Amúgy átérzem a problémát, nagyon jó a hallásom nekem is. Meg is szoktak lepődni rajta. Bár ahogy látom, bizonyos sorstársaim ebben még rajtam is túltesznek.

2023. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!