Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Endegjem-e hogy a helyi...

Endegjem-e hogy a helyi gyerekek a magánerdőmben ugratókat építsenek, bicajozzanak? Jogos hogy ezt kérik?

Figyelt kérdés
Van egy magánerdőm a Bükkben, kb. 11 hektár. Az egész körbe is van kerítve szögesdróttal, viszont átmegy rajta egy turistaút, tehát be tudnak jutni turisták. Már évek óta látom hogy a helyi gyerekek építgetnek bent rámpákat, ugratgatnak. Mióta észrevettem ezt a tevékenységet, kötöttem egy felelősségbiztosítást (évi 80 ezer forint) vész esetére ha egy turista (gyerek) megsérülne. Sosem találkoztam velük személy szerint, de tegnap kaptam egy üzenetet tőlük, hogy szeretnének továbbra is ott bicajozni, megengedem-e? Attól félek hogy ha kitiltom őket, akkor esetleg bosszúból kárt tesznek az ott található gazdasági épületemben (raktár) amit nem őrzök jelenleg, nincs kamera se egyelőre, mivel nincs áram. Kihez kéne fordulni segítségért?
2023. jún. 2. 06:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk én úgy allitanek keritest, hogy az csak és kizárólag a turista utat hagyja szabadon.
2023. jún. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha megengeded akkor azzal jogi felelősséget is vállalsz, az ellen nem véd a biztosítás. Jogászt keresnék meg ezzel kapcsolatban.
2023. jún. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Engedd be a tótót, kiver a házadból:)
2023. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
En elmondanam nekik, ez a maguk felelossege es te ezert nem vallalsz semmit sem. De engedd nekik. Hidd el tudom mennyit tud ez segiteni
2023. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Épp arra gondoltam én is, hogy ez lehet neked is felelősséggel jár. Én utána néznék. Ha valamiképpen járható út, hogy megcsinálhassák, de bármiféle sérülés, egyéb esetén ne terheljen felelősség, akkor beszélnék velük, hogy rendben, felőlem mehet a dolog. Cserébe vigyáznak a környezetre, rendet tartanak, stb. Amíg ez így működik, addig nem bánnám. Szerintem vigyáznának rá, hiszen a saját érdekük is. Ha pedig nem megoldható a te felelősséged nélkül, akkor elmondanám, hogy ez az indok, ezért nem lehet, sajnálom. Így biztos, hogy nem kellene attól tartanod, hogy kárt tesznek bármiben. Mondjuk az egyébként is esztelen dolog lenne, hiszen elég valószínű, hogy komoly probléma esetén őket vennék elő először.
2023. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Abból jössz ki a legjobban, ha kötsz velük egy egészséges alkut. Világosan meghúzod a vonalat, hogy meddig mehetnek és ha betartják a szabályokat, jóban lesztek. Meg kell velük értetni, hogy van egy szint, amelyen ütköznek a személyes érdekeitek, de ha leállsz velük háborúzni, akkor garantált, hogy annak lesznek számodra negatív következményei, - nagy a terület és lásd be, hogy lényegében akkor jutnak be a területre, amikor éppen kedvük szottyan erre. Azt is lekommunikálnám velük, hogy miből, hol, mennyi épülhet, ill. nekik kell gondoskodni az akadályok karbantartásáról, testi épségükről, - mert te ezért nem vállalhatsz és nem is fogsz felelősséget vállalni. Azt sem árt lezsírozni, hogy melyik az arra megfelelő idősáv arra, hogy se a te nyugalmadat, se az erdőben élő élőlények nyugalmát ne zavarják szükségtelen mértékben.

Én ezen alapelvek mentén próbálnám meg kezelni a helyzetet.

2023. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekek építenek magánterületre? Mintha az udvarokba elkezdene vki nekem itt építkezni. Menjenek a polgihoz + rengeteg ilyen bicikis trükkös pálya van keressék meg.
2023. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Jelenleg ők birtokháborítást követnek el. Életkoruktól függően a szülők, vagy ők maguk büntetőjogi felelősséggel tartoznak.

A törvény szerint a magánerdők tulajdonosa a (vásárláskor már meglévő) turistautak használatát tűrni köteles, de semmiféle fenntartási kötelezettsége nincs. Pl. a jelek karbantartása, esőházak, pihenőhelyek nem az ő gondja. A gyalogos turisták a kijelölt úrvonalat el nem hagyhatják. Formailag, ha arról három lépést eltér, már szabályt sértett.

Kerékpárral akkor mehet be, ha az kijelölt kerékpáros útvonal (a fentihez hasonló feltételekkel).

Ha hivatalosan megengeded, azzal magadra húzod a felelősséget. A szóbeli megállapodás jogilag lehetséges, de kiskorúakkal nem tudsz szerződni.

2023. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Tegyél fel kamerát, útvonalon kívül magánterület tábla ha még sincs+ büntetést von maga után táblák biztos vannak ilyenek

Gáz ha egy felnőttett így betudnak csicskítani a gyerekek.

2023. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Mi a francért kell minden gyereket úgy kezelned, mintha egy bosszúálló kis féreg lenne?
2023. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!