Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ilyen " könnyű"...

Tényleg ilyen " könnyű" elköltözni Ausztriába?

Figyelt kérdés

Tesóm (29) barátja (26) tesómnak van saját háza ( hiteles) szeretnének babát, de annyit kellene költeni felújításra, hogy azt mondta nem éri meg ( csak egyszobás) így a gyereknek nem lenne hely.

Olyan megyében lakunk ahol alig van munka, céges buszok meg nincsenek oldd meg kategória.


Dolgozott már kint tud 2 nyelvet és azt mondta h elakarja adni a házat és vagy kint vagy úgy h tudjon ingázni vesznek másikat együtt.


Én sztem meg hülyeség mert itthon is tudnanak venni másikat, de szerinte kint könnyebb.


Én egyébként sem szeretném ha elmenne, meg h eladja a házát hiszen kint kitudja mi vár rájuk,de azt mondta mivel már a benne van a korban így a baba is kétes.



2023. jún. 4. 17:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Oké, mi a kérdés?
2023. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Az, hogy ez így működhet? Eladom a házam ,veszek kint egy másikat azt cső? Most tegyük félre a " ha van pénzem bármit megtudok csinálni" szitut.
2023. jún. 4. 17:47
 3/35 Kitana. ***** válasza:
91%
Pedig így működik, ha van pénzed, akkor ja, ilyen könnyű. EU-n belül egyik napról a másikra költözhetsz bárhova kb. Bár nem vettem még ingatlant külföldön, gondolom kb ugyanolyan, mint itthon, max nem teljesen ugyanolyanok a költségek, kicsit más a papírmunka, ilyesmi.
2023. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Jó persze, de 4 évvel ezelőtt 9m2ért vette a kecót( kertes) ablakok ajtók , gáz cserélve ,de azt mondta h még annyi mindent kéne vele csinálni pl tetőtér gyereknek ( mert am kicsit szar az elrendezése is nem lehet + szoba csak úgy h kb 3x annyit kéne rá költeni és 29 évesen ő már " öreg" gyűjtögetni, mert mire oda kerülnek addigra már lehet nem is lehet gyereke. Kb 60 éves koráig menstruálnak a nők addig akk nemzőképes ( nem azt mondtam h 60 évesen szüljön)


De szerintünk nem olyan vészes a helyzet mint ahogy ő gondolja. Itthon igaz nincs munka ezekben a megyékben azért is indult el kintre, de azért sztem nem ez a legkönnyebb út.


Mi a családdal ezt nem támogatjuk, nem is a távolság miatt hanem biztosat egy bizonytalanért

2023. jún. 4. 18:37
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Miert ne mukodne? Kulfoldon is emberek laknak.

Es kb barmelyik orszagra ervenyes, EU egy kicsitt konnyebb mert azonnal be is koltozhetsz. Mas orszagokban vizum is kell, egy sajat lakastol nem leszel allampolgar.

2023. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%
Én már csak azért elköltöznék, hogy ha összejön a gyerek normális oktatást kapjon.
2023. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem fog kint házat venni. Induláshoz kell a pénz, nem is kevés, de ha nem jön be, akkor jobb ha a megtakarítása ugrik, mintha az itteni kis hátországa.

Ha én mennék csak akkor adnám el a házamat, ha már megvan kint az egzisztenciám.

2023. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Itthon igaz nincs munka ezekben a megyékben

Akkor miert maradjon ott?


hanem biztosat egy bizonytalanért

A biztos mit?


Hasonlo helyzetbe voltam mint a tesod. Mi is koltoztunk, ugy hogy a csalad nem repdesett az oromtol.

Sokan osszeszedik a hazra valot, fel epitik az alom otthont, majd rajonnek hogy hiaba van jo lakasod, ha a kornyek ugyanolyan csoro marad, es nincs mibol eltartani magad.

Ahol mi laktunk rengeteg a felujitott, de sokszor ures lakas. Mert a tulaj mar nem valoszinu hogy fog benne lakni.

2023. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy ez így működhet? Eladom a házam ,veszek kint egy másikat azt cső?"

Miért, hogy másképp működne a dolog észlény?

2023. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam h 9 milláért vennének kint.

Hanem amije van eladja pl 20 milláért, az se biztos elmenne annyiért mondjuk " észlény" akkor hogyan venne másikat? Kint is alsóhangon ennyi sőt több mert néztem.


Azt mondja 22 ért elmenne, mert van minden pince, garázs, alsőépületek 1200 nm udvar hátul + elől is van kis udvar. De infláció van sztem még a csokosak se vesznek most házakat szerintünk csak ő van most megbolondulva h költözni akar

2023. jún. 4. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!