Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
93%

Jézusom ha így viselkedtem volna olyat kaptam volna, hogy a fal adja a másikat.. "nem volt időm nevelni"..

Jogosítványt szüléshez is!!

2019. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
96%
aha. mi is 10 evig hittuk azt, h majd "kinovi". van egy rossz hirem. pont ebben a korban rogzul legjobban bele ez a viselkedes. ez felnott korban is benne fog maradni, majd a munkahelyein lesz ebbol problemaja. a lenyeg, h szerintem az ilyen uvolteseinel siman le lehetne neki keverni egy istenes atyai pofont ami eszhez teriti. vagy legalabbis nem szabadna tobbet rahagyni. eleg tutyimutyinak tunsz. kell egy kis szigor is a gyereknek. de, hogy a kerdesre is valaszoljak: sehogy. mert valszeg igy sehogy se fogtok integralodni. ez az egyik. a masik meg az, h szerinted egy ilyen kijelentes utan mi lesz a szomszedok reakcioja? turelmesebbek lesznek veletek? a lokukit. mar az elejen akarsz ellensegeket, meg rendort? az ilyet megis ki ertene meg? a hulyesegedhez senki se fog asszisztalni. nem novi ki a gyerek, mint mondtam (tapasztalat). inkabb kuldd el pszichologushoz, es neked is jot tenne egyebkent. te es a ferjed tehettek a veszekedesrol, veletek van a hiba, hat orvosoljatok.
2019. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
100%

Itt régen nem a szomszéd a legnagyobb probléma. A helyedben elvinném a kicsit nevelési tanácsadóba, vagy pszichológushoz vagy ami csak kell, mert ha nem tesztek semmit egyre kezelhetetlenebb lesz.

Iskolában nincs vele baj? Ott nem panaszkodnak rá?

2019. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 A kérdező kommentje:
Nem igazán volt időm, mert amikor ő megszületett, akkor összedőlt a cégünk, férjemmel mindketten munkanélküliek lettünk, ő cseszett az alkotmányra, nem ment el dolgozni, otthon verte a "botját", én pedig munkahelyről munkahelyre minimálbérért dolgoztam, ahova éppen felvettek, úgynevezett depresszió közeli állapotba kerültem, örültünk ha nem vitték el a fejünk fölül a házat. 6 éves korára találtam egy viszonylag jó és stabil munkahelyet, de ez az egyik legnehezebb is, egy iskolai titkár állást, itt is reggel 6-tól este 6-ig dolgozni kell, de lelkileg kezdtem talpra állni. Csak hát sajnos az késő volt már.
2019. aug. 12. 20:44
 5/148 anonim ***** válasza:
98%

A szomszédaid gyűlölni fognak. És igazuk lesz. Nem nekik kell alkalmazkodni hozzájuk, hanem fordítva ha már te vagy az új lakó. Kezdj a pulyával valamit! Érkeztek már egész jó tanácsok.

Az elsőnek meg osztom a véleményét: gyerekvállalás előtt alkalmasságit kellene csináltatni, jó szigorút.

2019. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
96%
Még csak 10 éves még most sem késő elkezdeni megnevelni.
2019. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj, ha meghallják, hogy a Lakatos család költözik melléjük azonnal sejteni fogják mire számíthatnak, viszont amikor meglátnak titeket legalább azt megnyugtatja őket, hogy a kancigányt nem viszitek magatokkal.
2019. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
76%
Ez a kamuk közül a kifejezetten idegesítő fajta! A többtucat kamud közül a legrosszabb!
2019. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 A kérdező kommentje:

Iskolában sok baj nincs vele, ott leginkább őt bántották sajnos mert extrém túlsúlyos és itthon pedig kiadta a stresszt rajtunk, bár ugye most átmegyünk másik iskolába, remélhetőleg jobb gyerekek közé. Nem vagyunk romák, normális magyar család lennénk. Jártunk családterapeutához másfél évig, semmit sem segített, sőt csak rosszabodott a helyzet, és az is baj volt velük, hogy a legtöbb dolgukat "hülyeségnek" tartottam, szóval egyik fülön be másikon ki helyzet volt sokszor.

Pszichológushoz semmi pénzért nem vinném el, a családterapeuta után meg végképp nem, nem kockáztatom meg. Verni meg nem fogom, nem méltó egy anyához. Engem is vertek anno szüleim, megfogadtam én soha nem fogom megtenni azt amit velem tettek.

2019. aug. 12. 20:58
 10/148 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez tényleg nem kamu, akkor remélem elveszik tőled a kölyköt...
2019. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!