Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Padláslétrát joga volt elvinni...

Padláslétrát joga volt elvinni az eladónak?

Figyelt kérdés
egy öregasszony a fiáékkal adta el a házat amit megvettünk.csak pár házzal lakik arrébb,de bekopogott egyszer,hogy miért gazos az utca,épp szerelték a fűnyîrót és másikat is vettünk,már bánom,hogy az udvarra nem hivtam be mert az szép volt,akkor pusztult el,csak azt senki nem látja,én mondhatnám,hogy ők milyen gazosan hagyták és mi hoztuk helyre. azóta az utcán rövid,de a járda gazos,mert babával annyi időm sincs,férjem dolgozik még nem tudta szerelőhöz vinni a gyomirtókefét,hogy beszereljék. de a padláson mozog valami és nem tudunk felmenni,mert a létrát elvitték.inkább azon járjon az esze. nagyon magasan van,nem elég sima nagylétra,az nem a házhoz tartozik mint a kukák? joga volt elvinni?
2023. jún. 9. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:
ja kihagytam hogy ma is direkt beszólt itt a nyitott ablaknál ,hogy lehetnek ilyen trehányak" nem tudja, hogy a gyomirtora várunk...ezért irtam a kérdest
2023. jún. 9. 14:33
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Huhh. Elég nehezen érthető amit írsz. Legközelebb fogalmazz összeszedettebben és tagold a mondókád…

Ha eladás előtt vitte el a létrát akkor persze, joga volt hozzá. Ha utána, az kvázi betörés/lopás.

Az udvarotokhoz semmi köze.

2023. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy létra nem a ház része, persze, hogy elvihette.
2023. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk épphogy a mosdót meg a radiátorokat hagyták a házban, még a folyosó ajtót is vitték. Azt beszéltük utána jó ideig férjemmel, hogy jó, hogy, a válaszfalakat meghagyták kb. Kuka se tartozott a házhoz.

Szerintem ami mozdítható/leszerelhető (nyilván tető pl nem), azt hivatalosan viheti, átadásnál kellett volna jelezni szerintem, hogy a megtekintett állapothoz képest az hiányzik, illetve nem tudom az adásvételiben hogy szerepel nektek.

Viszont el lehet küldeni a bús pi...ba, semmi közötök egymáshoz, nem kell vele szóba állni. Jól beszólogatsz, aztán egy idő után nem fog házhoz járni a pofonért.

2023. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
86%
Joga van hozzá, ha nem volt benne az adásvételi szerződésben.
2023. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
A létrát éppen elvihette, mert egy szarrágó. Viszont hogy beszólogat, hát tőlem olyat kapna, hogy nem lenne kedve többet még odanézni se. Semmi köze már ahhoz a házhoz! Foglalkozzon a sajátjával. Ez már nem az.
2023. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Jó hogy nem már az eladó nem jár vissza neked füvet nyírni 😂😂

De bírom az ilyet, tisztára mintha ágyhoz kötött lebénult beteg lennél mert gyereked van. Másnak is van kölyke, mégis le tudja tenni 10 percre amíg lenyírja a füvet.


Amúgy meg ja, joga volt elvinni.

2023. jún. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az utolsó nagyon okosnak írom.a férjem hatnapozik,csak vasárnap ér rá,de akkor nem lehet füvet nyirni már,a gyomlálással nem halad mert két utcánk van. az első gyerekem ha leraktam ott volt,de a második babám,ha egy percre nem veszem fel sír,minden hajnal 5-kor kijártam gyomlálni egész nyáron,de most babával ha kimegyek az utcába és csak áll ott babakocsiban magába szerencsétlen vagy nem tudom,elkezd sírni a kezem csupa földes,fel se tudom venni,adj valami ötletet. honnan szeded,hogy én várom el,hogy füvet nyírjon,nekünk semmi bajunk nem volt,csak épp szerelőnél a gépek.az eladó öregasszony az aki idejárogatott beszólogatni mert még magáénak érzi a házat..hetes nem tudsz gondolkozni egy kicsit?
2023. jún. 14. 08:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!