Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Falunk lakok és a szomszédom egy idősebb pár, olyan 70+ évesek, a lányuk velük él ő pedig lassan 50 vagy már több nem tudom. A problémám az lenne a bácsival hogy szét szedi a kerítést és átjön az udvarunkra kérdezés nélkül. A házuk oldalánál a pázsitunkat lepermetezte gyomirtóval és nem egy kis csíkot hogy ne érje a házuk oldalát hanem kb egy méter szélességű irtást csinált, most meg megint kérdezés nélkül fogta és átjött egy létrával hogy leverje a fecske fészket stb...Értem én hogy az az ő háza oldala viszont ez az én portám és felháborít hogy az engedélyem nélkül csak úgy átjön. Ennyi erővel bemehetne a garázsomba is szét nézni vagy akármi

2023. jún. 10. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a önkormányzatnál!
2023. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbáltad vele megbeszélni hogy szóljon mielőtt jön?
2023. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És most átmenetileg drótkerítésünk van, jövök haza és annyit látok hogy a bácsika ott áll a kapunk előtt és bámulja az udvarunkat szóval értitek ez így mia*asz😂
2023. jún. 10. 10:14
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Még nem szóltam. Régebben meg olyat is csinált hogy a kutyánkat megmérgezte hogy áttudjon jönni. Ha csináltatok valami vékonyabb beton falat és sehogy se tud akkor bejönni az úgy rendben van? XD Kiégek milyen szomszédaim vannak amúgy, a másik is ilyen állatgyilkos
2023. jún. 10. 10:16
 5/15 anonim ***** válasza:

Vele kell megbeszélned elsősorban. A bejárást az udvarba valóban biztosítanod kell a számára, de nyilván ehhez az engedélyed szükséges. Ha továbbra is folytatódik az engedélx nélküli bejárás, akkor érdemes lenne bizonyítékot gyűjtened (kamera), és feljelentést tenned a jegyzőnél és rendőrségnél.


A fecskefészek leverése pedig komolyan bírságolandó, mivel védett állatok. Ráadásul az egyik leghasznosabbak, hiszen számunkra zavaró/káros rovarokkal táplálkoznak.

A gyepkárosítás szintén valamilyen jegyzői hatáskörű dolog lesz.


Nagyon a jogi dolgokhoz nem tudok hozzászólni sajnos.

Szóval térjünk vissza az emberi oldalára, mi a francot tudnál beszélni vele még. Ha jól értem emberi módon már beszéltél a tatterrel. Így hát jöhet a fenyegetés része. Kamera, és a bírságok mértéke.

Nyilván meg kell említened neki, hogy a saját falához hozzáférhet, végezhet munkákat, meg gyomirtást is, csak nem így.


Nyilván a kerítés megbonthatatlanságát is biztosítanod kellene ez után.

2023. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az baj ha szól az ember akkor nekik áll feljebb de ha menne a feljelentés az már nem tetszene nekik, annyi hogy 18 vagyok és nincs kedvem egyenlőre a bíróságra mászkálni:)
2023. jún. 10. 10:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy még nem is beszéltél vele?? Ez lenne az első 😃 akkor előbb beszélj vele, hogy ezeket nem csinálhatja az engedélyed nélkül.
2023. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Meg beszélni se lehet vele mert azt játsza hogy süket és nem hallja stb. Ha a feleségének szólnék aki egyébként általánosságban nagyon aranyos akkor meg valószínűleg elhúzná a száját és cirkuszolna, de egy próbát majd hátha megér mert engem speciel elégge zavar. Csinálja a házát nyugodtan, nem az a bajom, hanem az hogy viszont ez az én portám ő meg magánterületsértést követ el
2023. jún. 10. 10:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságra nem kell mászkálnod. Ez nem olyan ügy. Megteszed a bejelentést, utána jönnek helyszíni jegyzőkönyvet felvenni, lemegy az ügy, és egy határozat a vége. Normális esetben egy bírság.


A határozat ellen fellebbezni lehet, de ha a bizonyítékok megvannak, akkor nincs mire fellebbezni.

2023. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Van több fotó is, nem tudom hogy az elég e
2023. jún. 10. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!