Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb 150 literes akvárium,benne...

Kb 150 literes akvárium,benne 4 xifoval,4 danioval,4 marnával,és kis halak jelentek meg. már vannak kb 1 centisek de eddig nem vettem oket észre. Van növény,és dísz ahol el tudtak bujni lehet azért nem lattam oket. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az akvariumban van szuro,és vizmelegito is!

Nagy valószínűséggel Xifo bebikrol van szó

Köszönöm!



2023. febr. 5. 02:21
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Egyem a szívüket, én nem értek hozzá de szorítok nekik! ☺️
2023. febr. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagyjából semmi.

Ha eddig volt olyan élelem, amit meg tudtak enni, akkor ezután pláne lesz, ahogy nőnek.

Nem derült ki, hány kishal van.


Az egyensúlyt kontroll alatt kell tartani. A természetben 1000-ből ha 1 megéri a felnőtt kort, de akváriumban nincs annyi ragadozó, mindig van élelem, stb, így általában több túléli, ami hosszútávon fenntarthatatlan.

Nincs az az akvárium méret és szűrőkapacitás, amit ne lehetne túlterhelni, és ez elevenszülőkkel elég gyakori jelenség!!!

Ha pedig összeomlik a rendszer, az egész aksi mérgezővé válik


150 l-ben ha most csak ennyi hal van, és vannak köztük márnák (szumik?) akkor ez az állapot még odébb van.

Bár, ahogy mondtam, nem derült ki, hány kishal van.

Idővel megnőnek, és ugyanúgy fogják terhelni a vizet.

Plusz ők is elkezdenek majd szaporodni, minden nőstény, minden hónapban akár fejenként 150 kicsit szülhet.

És még akkor idővel a beltenyészet is közbeszól, megjelennek a génhibás egyedek...


Szóval erre figyelni kell. Csak annyi utódot hagyhatsz meg, ami elfér az akváriumba (márpedig bő 10 cm-es halaknál ez max 2-3 új egyedet jelent!!)

és aminek a vízterhelését elbírja a szűrő.

A többit próbáld elajándékozni.


De mondjuk ha most csak 1 nőstény van, és alig maradt 4-5 kishal, akkor nem vészes a helyzet. Ekkora méretben , ragadozókkal tartva, akár aránylag hosszú távon is lehet elevenszülőket tartani, bár inkább guppit, vagy plattit, mert azok nem annyira szaporák.

A xifo többet szül, nehezebb kontrollálni a túlszaporodásukat.


Arra is figyelj, hogy ha sok kishalat látsz, (30) akkor ne tévesszen meg a méretük! Ők ugyanúgy esznek, ürítenek (idővel kicsit több kaja kell nekik) terhelik a szűrőt, és hiába kicsik, 30-an vannak! Ha csak fél centit nő mindegyik, az is 30x fél centi, az nem elhanyagolható!

(Ha meg nem adsz több kaját, hanem ugyanannyi kaja mellett tud nagyobb méretű raj jócskán megnőni, az meg arra bizonyíték, hogy alapból túletetsz, hiszen fölösleg nélkül nem tudnának miről megnőni)

2023. febr. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Ja, igen, (2-es vagyok)

ugye a legfontosabb ahogy említettem az egyensúly kontrollálása, (víz terhelés, tehát hogy hány hal, milyen mértékben szennyezi a vizet, szemben a szűrő biológiai lebontó kapacitásával.)


E tekintetben tehát a szűrő kapacitása is fontos, és arról se derült ki, miféle. De azt írod, van az akváriumBAN ami azt feltételezi, hogy ez egy belső szűrő.

Azok nem a hatalmas térfogatukról híresek, tehát biológiai szűrés tekintetében nincs bennük túl sok tartalék.

Emiatt is extrán figyelned kell a szaporulat méretét, mert egy belső szűrő sokkal szűkebb teret enged, mint mondjuk egy nagy vödrös külső.

2023. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #2 válaszoló!

Köszönöm a válaszod,igazán sokat tudtál nekem most segiteni!

Eddig 10-15 darabot láttam,kíváncsian varom hogy vajon megmaradnak-e.

Ez az első eset hogy ilyen történt,köszönöm hogy segítettél így többet tudok tenni a kis halak érdekében.

2023. febr. 5. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvastam,hogy akvárium, benne 4 foxival. Mondom micsoda? :)
2023. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Látom megint ki lett emelve a kérdés. Mi a helyzet azóta? Mit szeretnél még megtudni?

S ha már itt vagyok:

[link] , [link] , [link] , [link]


(egyébként ez a társítás és létszám nem éppen a legjobb)

2023. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy most válaszolok,véletlen lett kiemelve!

Megmaradt 5-7 db kishal!:)

Az akva 1,5 éve megy lassan 2 éve ebben a felállásban!

2023. márc. 10. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!