Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Grillezés és dajdajozás a...

Grillezés és dajdajozás a szomszédban, hívhatok rendőrt?

Figyelt kérdés

Egy újonnan épült házba költöztünk be a párommal és a 9 éves kislányunkkal, sajnos nem tudtunk róla, hogy a szomszéd "őslakos" házaspár és a kb 20 éves gyerekük problémásak. A helyszín az egyik megyeszékhely most kiépülő kertvárosa.


Átmentek a srác spanjai, elkezdtek grillezni, bömböl a zene ömlik a gyerek szobájába a füst (az ablakától 10 méterre van a tűzrakóhelye a szomszédnak) és már 4x kell meghallgatunk az "én a cigimet szívom te meg a farkam" refrénnel rendelkező borzalmat, a gyerek fülének ez nem való. Próbáltam én is és feleségem is szólni nekik, felhívtam a gyerek apját, de annyi volt a válasz, hogy "városiak nektek kuss a nevetek, nekünk mi nem mondjátok meg mit csináljunk!". Ki mertünk panelból költözni, hogy végre nyugtunk legyen! Hívhatok rendőrt? És ha hívok intézkedni is fognak?



2023. jún. 10. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
22:00 után tudsz lépni, addig max. a férjed átmehet, és kicsit halkítani a dolgot..
2023. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Falun nem lesz nyugtotok. Ott szinte mindenki ilyen fereg.


Belvarosban viszont nxugi es csond van Budapesten tarsaashszban.

2023. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hívhatsz rendőrt, jól kiröhögnek. Nem kötelesek a te hyerekedhez alkalmazkodni. Csukd be az ablakot. Úgy grilleznek este 10ig ahogy akarnak.

Utána is ha rendőrt hívsz, szép komótosan jönnek ki, a s3ggüket is kinyalják, olyan szépen beszélnek velük. Elhallgatnak vagy 10 percig amíg elmegy a rendőr, majd újra kezdik.

Nekem is volt ilyen szomszédom.

El kellett adni a házamat, hogy nyugodtan tudjak élni.

2023. jún. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Szombaton este 8kor had grillezzen már az ember!
2023. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
4 Bármit lehet csinálni, ha más emberekre is tekintettel vagy a környezetetekben. Ami itt van, amit a kérdező írt, az nem normális.
2023. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon tudsz mit csinálni. A 22 óra tévedés, az régen volt. A mostani szabály szerint a nap bármely szakában lehet csendháborítást elkövetni. Másik kérdés, hogy a rendőrök sz..nak bele, ilyesmiért ki sem mennek. Hasonló cipőben járunk: belvárosból költöztünk vidékre. Az egyik bulizik (jó kis mulatós...), a másik reggeltől-estig főzőcskézik (kint a kertben, nem tudok szellőztetni olyan füst meg pörkölt szag terjeng), a harmadik vasárnap, húsvétkor és minden egyéb ünnepnapkor reggel 7-től flexel, fűkaszál, stb. A hozzáállásuk ugyanaz, mint a kérdező esetében: városi kuss, menj vissza, ha valami nem tetszik. Én itt születtem, azt csinálok és akkor, amit és amikor én akarom. Itt tartunk, ez egy ilyen ország. Életem legrosszabb döntése volt, hogy eljöttem Budapestről. Ezt a sok bunkóságot nem feledteti sem a kert, sem a szép házunk. Nem tudjuk magunkat jól érezni. Talán az országból kellene elmenni.
2023. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
64%

Kedves utolsó! Sajnos az sem segít, ha az országból mesz el.

Ausztriaban vettünk kertes hazat a párommal (o osztrák), ugyancsak megyeszékhelyen, kertvárosi részben.

Szomszedomnal minden nap reggel 6 tol este 23 ig (legalább) ordítanak a gyerekek, de tényleg az egész utca nála jatszik. Szóltunk neki, hogy minket ez zavar, erre jött a válasz, hogy hadd játszanak a gyerekek.

En is voltam gyerek, mi is játszottunk, viszont szüleink rankszoltak, hogy csendesebben, labda a szomszédhoz került, bekopogtunk es elkértuk tőle, persze elnézést kérve. Na ezek a kis ördögök, átugorják a kerítést.

Minden családnak 2 parkolóhelye van, megszámozva szépen, ha elugrom a boltba, mire vissza erek a biciklik meg kis autók ott állnak a helyemen.

Éjszaka is dolgozunk mindketten, nappal szeretnek picit aludni, vagy legalább csendben lenni, kiabálnak, medencét állítanak pontosan a kapunk elé (közterület mar). Ha csak a szomszéd gyerekei lennének, nem zavarna annyira, viszont tényleg játszóteret rendeztek be maguknak a zöld területen, ami igazából mindenkie.

Annyira örültem a haznak, hogy önerőből meg tudtuk venni, de most mar folyton csak veszekszunk a párommal emiatt, mert nem szeretne haragban lenni a szomszédokkal, viszont en ezt nem bírom sokáig, es a költözésen gondolkodom

2023. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem sem érdekel máig, hogyha a gyerek olyat hall, ami nem neki való. Én beszélgetek a SAJÁT telkemen, nevetünk, hülyéskedünk, etc, amibe szexuális tartalmú dolgok is belecseppennek olykor, és halálosan teszek rá, hogy a szomszéd 6 évese ott ácsorog a kerítés túloldalán :D
2023. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szomszédom is tart grillpartykat szombatonként, egyáltalán nem zavar.
2023. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Birtokvédelmi kérelem:

Birtoklásban való zavarás, amely nem vonja el a dolog feletti hatalmat a birtokostól, de magakadályozza abban, hogy e hatalmat zavartalanul gyakorolja.

Nem csinálhat azt amit akar, bármennyi ideje is lakik ott! Ha zavar a füst, a zaj és a trágár beszéd, akkor a jegyzőnél kell Birtokvédelmi eljárást kérni! Mondjuk Ő is csak annyit tud tenni, hogy hivatalosan felszólítja, hogy ne csináljon ilyet, mert xyz paragrafus szerint..., stb.

Az már más kérdés, hogy a szomszéddal a viszonyt ez milyen irányba viszi majd. Lehet jobb, de rosszabb is utána...

2023. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!