Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeged mellett, egyúttal...

Szeged mellett, egyúttal Debrecen ellen feltűnően sokan vannak - ezt olvasom az utóbbi hónapok kiírásai alatt szinte folyvást. Mi olyan jó Szegeden, mi "romlott" (romlik most is?) Debrecenben?Még az egyetemek tekintetében is Szeged mellett voksolnak!

Figyelt kérdés

Ez csupán érdeklődő kérdés. Jó lenne tudni a háttér információkat (vagy legalább információ-morzsákat), hogy miért gondolják elég sokan így.

Ellenszegülés nélkül rendre ez (a sorrend) jön ki szinte mindenkinél.



2023. jún. 10. 20:05
A kérdező szavazást indított:
Csakis Szeged, ez nem kérdés! (Lent kifejtem miért.)
Debrecen sokkal jobb hely! (Írom is, hogy mik miatt.)
Egyetem miatt Debrecen, minden másban Szeged toronymagasan vezet (ellenzéki vezetés és túlságosan déli fekvés ide, vagy oda).
Egyetem miatt egyedül Szeged, egyébként Debrecen többet nyújt minden tekintetben.
21 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Az egyetem miatt sok a csinos kiscsaj, azon kívül nincs az égvilágon semmi abban a városban.
2023. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Mert Szegeden volt kajak-kenu világkupa
2023. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Meg jó ott az egyetem is, Szent-Györgyi Albert is szegedi vonatkozású
2023. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Illetve Szeged úgy unblock jó hely
2023. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Mitől jobb hely az egyik város mint a másik?

A kulcsszavak szerint: Szegeden van a csodás Szabadtéri színpad, a Szabadtéri Játékokkal, van egy szintén szép Nemzeti Színház, van Pinceszínház, Bábszínház-

Debrecenben is van Szabadtéri Színpad a Nagyerdő szívében, van a Csokonai és a Fórum Színház (e kettő jelenleg Magyarország legmodernebb színházai), van Bábszínház - s van Ködszínház.

A kollégiumi élet mindenkinek olyan, amilyennek alakítja, amilyen társaságba beilleszkedik.

Munkalehetőség: Szegeden kevés álláslehetőség van, Debrecenben ezrével.

Szeged egy szecessziós város, míg Debrecen nem az.

Szegednek van egy Tiszája, Debrecennek Nemzetközi Repülőtere.

Én szegedi vagyok, de Debrecenbe nősültem, és most itt élünk 5 éve.

Szegeden is nagyon jól éreztem magam, és most Debrecenben is!

Nem mennénk haza Szegedre, mert ott nem lenne ilyen munkám mint amilyen itt, Debrecenben van. Pláne nem ennyi pénzért!

Nekem ez a tapasztalati véleményem, a többi nem igazán érdekel.

2023. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
Mindegyik egy unalmas lapos város, amit soha nem laknék. Remélem most örülsz.
2023. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Debrecen unalmas...
2023. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Miért pontoztok le, ha nekem egy fontos szempont, és én emiatt is Szegedre szavazok? A kajak-kenu egy nagyon jó sport, és -a focival ellentétben- a magyarok igen sikeresek, nagyszerű eredményekkel büszkélkedhetnek, az ifik simán meg tudják ugorni az U23-as szintet, a serdülők egy része pedig már befutott az ifik közé, és gyakran jobb eredményeket érnek el mint ők. Ennek a sportágnak (sok másikkal ellentétben) van jövője Magyarországon
2023. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Csakis Szeged. Jók a programok, zajlik az élet, Szerbia egy köpésre van innen, és Románia sincs messze. Az egyetem színvonalas képzést nyújt, a karunk pedig hiába népes, mégis összetartó, szinte családias a közösség. A város épületei impozánsak, viszonylag tiszta a város, és közvetlenebbek az emberek pl. Pesthez képest. Itt a Tisza, a természet meseszép, s jókat lehet kirándulni a környéken. A munkalehetőségek tényleg elég gyérek, ez vitathatlan, azonban összességében még mindig az egyik legélhetőbb városnak tartom.
2023. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem vitás, hogy Szeged. Van folyója. Közelebb van a fővároshoz. Annak ellenére is szépen fejlődik, hogy ellenzéki város és a fideszmaffia nem támogatja úgy mint Debrecen vezetését. Nívósabb az egyeteme, több a fiatal is a városban. Rendes városképe van nem olyan falusi megjelenése mint Debrecennek amit a mostani fideszmaffia még tovább tudott rombolni. Olcsóbb a lakhatás is Szegeden, nincs az az elvakult nyerészkedés a lakásokon ami Debrecenben jellemző. Szeged, sokkal élhetőbb mind Debrecen ahol egyre drágább, egyre zsúfoltabb, egyre lepukkantabb minden.
2023. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!