Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet a továbbiakban...

Mit lehet a továbbiakban tenni a rendszeres kutyaugatás miatt?

Figyelt kérdés

Tavaly vett egy szomszédom egy fiatal német juhászkutyát. Öregek nagyon már, a bácsi süket is, kb alig jönnek ki a házból, kutya kertben kint, szabadon. Kaját legalább kap.

Az eb, mivel untakozik vagy nem tudom, folyamatosan, minden apró ingerre cca fél órán keresztül úgy csahol, mintha épp kirámolnák a házat. Tépi a kerítést, ugrik neki a kapunak, forog körbe, habzik a szája, és teli torokból üvölt.

Mindegy hogy elmennek előttük emberek, macska, másik kutya, hazajön a másik szomszéd, hallja a kertben a beszélgetést- üvölt.


Többször is írtam nekik sok levelet (mivel alig mozdulnak ki), egyszer a nénit "elkaptam" azt mondta ez rendőrkutya és azért van hogy megvédje őket, nem fog rászólni.

Jegyzővel is beszéltem, kérte naplózzam, megtettem, de nem találtak semmilyen hiányosságot, voltak kint, sajnos amíg nem kínozzák, nem tudnak mit csinálni.


Hogyan tovább? Így is nyaralóövezeti házat vettem, hátha itt nyugalom lesz, volt is, amíg ide nem került ez a kutya. Többi szomszédot is zavarja, egyik már szintén szólt a jegyzőnek, de ugyanazt a választ kapta, mint én.


2023. jún. 11. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Tehát látod, hogy kik, mik mennek el az utcán, otthon vagy, van időd ezt figyelni. Nagyszerű. Esetleg egy kis segítség az öregeknek?

"Csókolom, elvihetem egy fél órára a Buksit sétálni?"

Kutya lefárad, hallgat, nénike-bácsika boldog, hogy nem is olyan taplók a mai fiatalok, te a mennybe jutsz. Vin-vin

2023. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
1+1
2023. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

1# nehogy már az ő feladata legyen elvinni más kutyáját csókolom!

A felelős kutyatartáshoz az is hozzátartozik hogy a gazdi kielégitse a kutyája mozgásigényét és rászóljon ha már tényleg állandó jelleggel (és a hangsúly az allandon van) ugat valamiért

2023. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nyaraló övezet? És szerinted ott nincsenek szomszédok? :D


Tanyát vegyél! Ott nem lesz a szomszédban kutyaugatás!..


Megszoksz vagy megszöksz, mást nem tudsz tenni.

2023. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Bírom, amikor valaki csak azért költözik nyaralóövezetbe, mert azt hiszi, hogy ott mindenki kussban él.
2023. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Indíts birtokvédelmi eljárást. Annyiszor járj a nyakukra, amíg meg nem unják és nem tesznek valamit. Kérd olyan állatvédő egyesület segítségét, akik nem hagyják lerázni magukat, van pár országosan ismert, akikre rákereshetsz. Nem tudom, hozzád kik vannak közel.
2023. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Az nj munkakuya. Napi foglalkoast igenyel. Meg el kell vinni kocogni gyakran. Az oregeknek penzert ajanlja fel vki,h elmegy kocogni a kutyaval.
2023. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Ebben a történetben mindenkit sajnálok. Téged, amiért ezt kell hallgatnod, és jogosan zavar, és hosszú idő lesz, mire megoldást találtok majd rá. Birtokvédelmi eljárást kell indítani a jegyzőnél, kijönnek, felmérnek, ismered a magyar bürokráciát, lassan őrölnek a malmaik.

Sajnálom az idős házaspárt, amiért azt gondolják - nyilván okkal - hogy házőrzőre van szükségük, és ezt egy olyan kutyától remélik, aki, ha jól értem, egy nyugdíjazott rendőrkutya? Gondolom nincsenek már olyan fizikai állapotban, hogy sétáltassák, foglalkozzanak vele eleget, neveljék, és gyanítom, hogy lövésük sincs, hogy egyébként hogyan kellene egy kutyát idomítani, és mennyit kell velük foglalkozni.

Sajnálom a kutyát is, mert sétálni kellene vele, mozgatni, játékokkal lefárasztani, folyamatosan foglalkozni vele, és nevelni. Jó eséllyel bevonják majd az állatvédőket a folyamatba, akik elveszik a kutyát és a menhelyükre kerül... Ha addig nem hal meg, mert ha tényleg volt rendőrkutya, akkor gondolom, már idős.


Valahol az alap KRESZ, elsősegélynyújtás, háztartási ismeretek és gyereknevelés alapok mellett én azt is bevezetném, hogy közoktatás keretei közt tanítsák meg a gyerekeknek, hogy hogyan kell állatokkal bánni, mik az igényeik. Rengeteg anyag van az interneten, ahol lehet informálódni, de egy idős házaspár szerintem nem igazán tud hozzáférni ehhez, de még a fiatalok közül is csak annak jut egyáltalán eszébe, akinek van annyi intelligenciája, hogy ne az ezeréves "így szoktuk" szerint kilökje Buksit a kertbe, vagy kikösse egy cölöphöz. Nyilván nincs ez az idős házaspár abban a helyzetben, hogy kutyát vállaljon, de fel sem merült ez bennük, mielőtt mégis vállaltak egyet, aztán most te iszod meg ennek a levét (meg a többi szomszéd). Se állatok, se gyerekek nem valók mindenkinek, egyrészt személyiség, másrészt élethelyzet-függő, hogy képesek vagyunk-e felelősséget vállalni egy másik élőlényért, vagy egy kiszolgáltatott gyerekért, mégis azt látom, hogy a legtöbb emberből hiányzik az az önkritika, ami figyelmeztetne, hogy most nem szabad, mert ez nem az az élethelyzet, előbb meg kellene teremteni a körülményeket és a feltételeket, vagy nem szabad, mert nem vagyok felkészülve rá, vagy nem szabad, mert dolgoznom kell a személyiségemen előbb.

2023. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!