Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet a szomszéddal? Folyamatosan ugató kutya téma...

Figyelt kérdés

Bocsi, ha kicsit hosszú lesz. Egy 70 éves idős nő a szomszédom. A gyerekei tavasszal hoztak neki baromfikat, és mivel a településen gyakran jár róka, hoztak neki egy idősebb, de sajnos túl jó hallású kis testű kutyát is, mondván, így majd nem fojtja meg a róka a tyúkokat. A néni sosem volt kutyás, eteti, és néha kedvesen szól hozzá, de nem foglalkozik vele különösebben. Ez a kutya megállás nélkül ugat minden szarba. De komolyan, ha egy légy berepül hozzájuk, már ugat, vagy inkább csipog, mert olyan magas hangja van, de hangereje viszont baromi nagy. Nap közben is bosszantó, hogy kisebb megszakításokkal végigugatja a napot, de az éjszaka az, ami már elviselhetetlen. Most már azért jó pár hete nyitott ablaknál alszunk, és rettentő kialvatlanok, és fáradtak vagyunk reggelre, mert rengetegszer felébredünk miatta. Amikor itt vannak az unokái, heti 4 alkalommal kb., akkor a kutya egész jól le van fárasztva, mert sokat játszanak vele, de még akkor is 1-2 alkalommal felébreszt. A mai éjszaka után viszont úgy gondolom lépnünk kell, mert jó ha 2 órát tudtunk aludni. Vettem füldugókat, de olyan magas hangon csipog, hogy még így is felkelt. :( Az nem opció, hogy én járjak a kutyájával foglalkozni, van sajátom, ami nekem épp elég, valamint az a kutya nem túl barátságos, a néni társaságában próbáltam legutóbb odanyújtani a kezem szaglászásra, és meg akartam simogatni, de morgott, és majdnem megkapott...

A nénivel a semlegestől picit jobb a viszonyunk, néha váltunk vele pár szót, ha átrepkednek hozzánk a tyúkjai, segítek neki összefogdosni, de tudom, hogy elég sértődékeny, nem lehet neki szóvá tenni semmit. Egyszer szóltunk, hogy éjszakár ne égessen a kertjében nyáron, mert nem lehet miatta szellőztetni, de azon is meg volt sértődve egy ideig.


Szerintetek mit kéne tennünk?



2020. júl. 3. 08:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig meg kell neki mondanod, sértődjön akkor meg. A gyerekeivel is beszélhetnél, ha van rá lehetőséged. Valahogyan el kéne érni, hogy együttműködjenek,így lenne a legegyszerűbb kezelni a problémát.
2020. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Na én is akartam már kiírni kutyás kérdést, nekem egy kis görcs 40-es nő a szomszédom, két fejhangon vinnyogó döggel, néha már komoly őrjöngőrohamaim vannak a kutyáitól. A nő ha megy valahova, laposkúszásban megy a kerítés mellett, nehogy meglássam.

Pedig még 1x nem szóltam neki, én is az a fajta ember vagyok, hogy a végén tömegmészárlás lesz..

Ráadásul van két lánya is, és rettenet sértődött fejet vágnak, ha meglátnak, biztos azért, mert ugat a két tetves dögük...

Női logika.

2020. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Lena7 ***** válasza:
23%

A kutya az azért (is) van , mert ugat, ez ellen nemtudsz semmit sem tenni.(A gazdának kéne megtanítania, hogy nem mindig kell ugatnia, de persze ezt egy idősebb néni nemfogja tudni megcsinálni) (Ha bejelented valahol, akkor sem fognak vele foglalkozni)


Esetleg próbálj meg beszélni az unokáival (ha van köztük idősebb) hogy próbálja megtanítani rá a kutyát, hátha javulni fog a helyzet.


Remélem sikerül majd megoldanotok a problémát! :)

2020. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
De, ha bejelenti, akkor fognak vele mit kezdeni egy idő után. Joga van a nyugalomhoz. Viszont nyilván egyszerűbb, ha együttműködnek, ezt kell velük megértetni.
2020. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kellemetlen emberek, csak kicsit olyan furák. Ők mernek szólni bárkinek bármiért, ha gond van, de valahogy a saját hibájukat nem nagyon hajlandóak elismerni. Egyébként a néni elmondta nekem, mikor legutóbb a tyúkjait üldöztem az udvarunkon, hogy ő nem akar tyúkokkal bajlódni, de a gyerekei odacsapták neki, mert szeretik a házi tojást. Szóval mi is most a gyerekei miatt szívunk. Viszont kezdem azt érezni, hogy a néni annak ellenére, hogy soha nem volt kutyája, talán most ennek a kutyának mégis örül, hogy itt van, mert nincs egyedül. Persze, gyakran látogatják a gyerekek/unokák, de azért más ha van mellette mindig egy társ. Ezt én nem szeretném elvenni tőle. Nem tudom hülyeség lenne-e azt kérni tőle, hogy éjszakára vigye be. Bár, akkor elvesztené az egyetlen értelmét, ami miatt ide került. Egyébként a kutya egy pumi, tele energiával még idősebb korban is, szóval kész főnyeremény nekünk.
2020. júl. 3. 09:01
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem akarom bejelenteni. Ha szólok érte, akkor neki szólok. Csak még azt nem tudom hogyan, hogy ne romoljon meg a viszony.


Én nagyon nagy kutyás vagyok, amióta az eszemet tudom, volt a háznál, volt amikor 3 is egyszerre, és bár nem volt egyik kutyám sem, az az agyonfegyelmezett, nagyon jól nevelt kutya, de sosem hagytam egyet sem feleslegesen csaholni.


Kérlek titeket, ne menjünk bele abba a témába, hogy a kutya azért van, hogy ugasson. Szerintem ez nem teljesen így van. A kutya ugasson, ha indokolt, de ne folyamatosan mindenbe. Az senkinek sem jó. Így a gazdi sem tudja mikor van "fenyegetés", ha a kutya hobbiból egész nap magyaráz. Na de mindegy is, most nem a kutyákat jöttem kielemezni.

Meg merem én mondani szemtől szembe, ha valami bajom van vele, "csak" a szomszéddal vagyok most bajban, nem szeretnék emiatt haragot.

A gyerekei értelmes, diplomás emberek (csak ők is sértődékenyek, mint a néni), az unokák (akiktől a kutya ideköltözött 4-5 évesek kb).

2020. júl. 3. 09:11
 7/24 anonim ***** válasza:

6 Én egyetértek veled és meg is értem amit írsz. A probléma viszont az, hogy a sértődékenység is egyfajta manipuláció. Egy sértődékeny emberrel a legszebb módon is közölhetsz bármit, ha nem tetszik neki a mondadód tartalmilag, akkor meg fog sértődni. Ezt jobb ha tudod, itt csak az a lehetőség van, hogy csendben tűrsz, vagy akármilyen szépen is mondod, akkor megsértődik (ha tényleg ilyen ember). Azt megértem, hogy nem akarod jelenteni, először tényleg neked kéne beszélni vele, így korrekt. Csak sajnos előre látom a dolog kimenetelét, voltam már ilyen helyzetben.


1.Szólsz,ő válaszul megsértődik, nem történik semmi.

2.Szólsz később, akkor már veszekedni is fog, nem történik semmi.

3.Ismét szólnál, de nem fogsz tudni, mert szóba sem áll már veled, változás nem történik.


Ez a legrosszabb eset, de hátha nálatok nem így lesz.

2020. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló, Igen, ez itt a baj. Nem akarom megsérteni, de kikészülni sem szeretnénk.

Mindenképpen muszáj lesz vele beszélni, vagy nekem, vagy a páromnak. Szerencsére nem egy veszekedős hárpia, ettől nem tartok. De jó lenne annyira jóban lenni, hogy ha ég a házam tűzoltót hívjon, vagy átvegyük pl egymás postáját, csomagját, kérhetünk egymástól egy kis lisztet, ha épp elfogyott itthon stb., szóval érted...


Két dolgot látok valószínűnek én is: 1., szólok, de megmagyarázza, hogy kell a kutya a rókák miatt, amire nem tudom mit mondhatnék (be van kamerázva a házunk, és éjszakánként a mi udvarunkat is járja a róka), vagy 2., szólok, megértik a helyzetünket, elviszik a lánya vissza a kutyát magukhoz, és ezután még én fogom magam egy szemét szarnak érezni. Ráadásul ezután az én hibám lesz, ha a rókák elintézik a tyúkjait. Tavaly az összeset lemészárolták egy éjszaka alatt. Mondjuk nem sajnáltam, mert baromi büdös van miattuk...


Egyébként mikor idekerült a kutya, akkor még mondta is a szomszéd, hogy csak ideiglenesre jött pár hétre, de ennek már több mint 3 hónapja. Azóta már jópárszor hallottam, ahogy az unokái kérdezgetik, hogy mikor megy haza a kutya velük, de a néni mindig azt felelte nekik, hogy nem akar még hazamenni. Ebből gondolom, hogy azért csak megszerette, hogy itt van vele.


Azt hiszem úgy fogom az egészet felvezetni, hogy megkérdezem, itt marad-e állandóra a kutya. Aztán vázolom a helyzetet, és megkérdezem milyen megoldást tudunk találni, hogy mindenkinek jó legyen. Remélem jutok vele valamire.

2020. júl. 3. 09:46
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

A szorulásos előbb célba ér, mint te, ahogy látom...

Át kell menni s mondani a problémát arcába, mint:


Kedves X néni! Jó szomszédságban vagyunk, úgy vélem, ezért szólok most így barátilag is, hogy abban maradjunk.

Sajnos már nem bírjuk tovább elviselni a hiperaktív kutyája ugatását.Kérem, tegyen vele bármit a csöndesség érdekében, ha kell tanácsot is adunk.

Egy kicsit még tudjuk tolerálni 2-3 napot, de nincs több türelmünk.Itt a nyár, meleg...nem fogunk bezárkózni emiatt.A zavartalan pihenés, mindenkinek törvény adta joga s érvényesítheti is szükség esetén.

Kérem értse ezt meg, hiszen, ha minden nap s éjjel házibuliznánk vagy fúrnánk-faragnánk-hangoskodnánk, maga sem örülne.

Nem akarunk rosszat, csak a régi s csendes nyugalmat visszakapni.


Ha megérti-megteszi amit kell, no problem.

Ha nem, hát mehet jogi útra s persze a zajongás neki hétköznapi tevékenység szintjén, mert abba nehéz belekötni...becsapta a szél a kaput...leesett az edény...ops...a stressz majd "elteszi" az útból az ilyen embert, ha ez nem is szép irány, de az van, ami van...lesz.


ui: ez kemény vicc, "gyerekei értelmes diplomás":DDD Ha azok lennének, nem egy agyatlan kutyát adtak volna a maminak, hanem eszest-csöndest...az a kutya pont olyan, mint az egész család, egy kutya;)

2020. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8 Ez így jó lesz szerintem, ügyes vagy és igazán rendes tőled. A tyúkokat úgy lehet megőrizni a rókától, ha zárt tyúkólban éjszakáznak. Viszont ez is sajnos pénz és energia. Nem egyszerű...
2020. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!