Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen megoldások lehetnek...

Milyen megoldások lehetnek erre a problémára, akár jogi úton? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Lakótelepen lakom,ráadásban ez egy régi építésű lakóház két emeletes és nincs hangszigetelés sem.Minden eléggé hallatszik és a lépcsőház is visszhangzik.Na most az a helyzet,hogy én az első emeleten lakom és az alsó földszinti szomszéd egy nagyothalló idős asszony aki vett egy kutyát. Na most az a probléma,hogy szerintem ez a kutya nem kimondottan benti kutya.Folyamatosan ugat mindenre.Reggel hajnali 5:40 környékén is folyamatosan ugat alattam a kutya megállás nélkül,ha valaki elmegy az ablak előtt ugat ha sétáltatják a kutyákat ugat mint az őrült de kb. minden freccsenésre ugat vagy bent a lakásban vagy rosszabb esetben kint az ablakban ahol frankón visszhangzik az egész lakótelep.És az a poén, hogy csak ő ugat sokszor mert a többi kutyus akiket itt sétátatnak meg se mukkannak pedig ezek is benti kutyusok. Na most nem az a baj,hogy ugat a kutya mert persze hogy ugat ez természetes. Nem is az a baj,hogy lakóházba tart egy kutyát mert tartson jo. De az ,hogy az állat zsinorba ugasson meg hajnali 4kor arra ijedek fel,hogy ugat alattam a kutya mint a barom meg óránként ugat mert éppen megreccsent a fa ága azért szerintem kicsit mar durva...Meghat nappal az ablakban ugat nyitott ablakban es totál visszhagnzik a lakótelepen és nekem a legklasszabb mert alattam van.Meg azt is hozzátenném,hogy laktam kertes házban ott nőttem fel és édesanyámék is kertes hazban laknak ahol körbe mindenhol kutya van kicsi és nagy és nem is egy. De ennyit nem ugatnak egy nap és nem az ,hogy majdnem minden zajra meg nyilván az kertes ház és nem az alattad levő szobába nyomja ezerrel a kutya...Tehát volt valakibek hasonló tapasztalata?Hogy oldottátok meg? Illetve van ennek valami jogi útja? Mert kutyát tartani joga van az biztos.Viszont nagyon bunkók itt a szomszédok tehát az,hogy lemegyek szólni neki most sokat nem segít meghát most nem fogja elvinni a kutyát szóval...Meg még az is,hogy amint mondtam szegény állat szerintem nem bentre való hát szenved látszik,hogy ez nem igazán az a fajta kutya aki elvan bent.Ennek kint volna a kertbe a helye..Ráadásul nem kis testű kutyus de nem tudom milyen fajta.Szóval mi a véleményetek?

Előre is köszönöm!



2019. júl. 22. 18:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a társasház szabályzata nem tiltja a kutyatartást, akkor marad a jegyző, birtokvédelmet kérsz tőle.
2019. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha hangosak vagyunk az birtokvédelem háborításnak számít?
2019. júl. 22. 18:56
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

OMG. Nem.

Birtokháborításnak számít.

2019. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Omg jól van már -közben végeztem a főzéssel és a takarítással. Fáradt vagyok bocsánat hogy nem tudok már koncentrálni se. Tipikus mai trend hogy egyből le kell hurrogni a másikat.
2019. júl. 22. 19:29
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, hogy 11 órás munka után kevésbé tolerálom, ha valaki ilyen sületlenséget ír, és végig se gondolja, milyen zagyvaság.
2019. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez hülye érv volt de mindegy hagyjuk.
2019. júl. 22. 19:53
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

ha már így leírtátok akkor én is leírom

én egész nap nem csináltam semmit, lusta voltam teljesen xddd

2019. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7-es ez most mire jó? Tema zárva.Kérdésemre szeretnék választ!Köszönöm!
2019. júl. 22. 20:26
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
A kérdésre nem tudok sajnos válaszolni, de annyit elmondanék, hogy bár nem dolgoztam, egész nap ment a hasam, ami eléggé elcseszerintette a napomat :(
2019. júl. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Nàlunk is volt egy ilyen kutya a szomszèdban. Aztan par heten belul megszokta a kornyezetet es mar nem ugatott mindenre. Szegenyke lehet fel,mert minden uj neki es azert ugat mindent meg. Ejszakara javaslom az ohropax viaszos fuldugot. Patikaba lehet kapni. Szerintem az lenne a legtisztabb,ha lemennel a nenihez aranyos vinnel neki egy desszertet meg a kutyanak valami kis alutasakos kajat egy megkerned,hogy amikor ugat a kutya,akkor szoljon ra. Hogy legalabb tudja ,hogy nem kell mindent megugatni. De csòri kutya nem ő tehet rola. Rosszul neveltek,fel. Ezt jegyezd meg: ahogyan viselkedsz masokkal,ugy fognak veled is. Bosszu bosszut szul. Legy korrekt es menj le aranyosan mosolygosan. Majd ird meg,h mit mondott.
2019. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!