Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetemre készülő diák vagyok...

Egyetemre készülő diák vagyok (19F) és lakásokat nézek. Teleki László téren (VIII kerület) találtam eddig a legjobbat (park, Lidl, Teleki piac, közel a II János Pál pápa tér stb...) de a környékről hallottam ezt azt. Érdemes lenne odaköltözni?

Figyelt kérdés

Mikor megnéztem a lakást, a közvetlen környéke teljesen okénak tűnt nappal (aránylag tiszta volt az utca, ott a lidl, piac, zöld park, stb...) azonban nem ismerem a helyet vidéki vagyok és nem volt időm végigjárni a környéket.

Milyen a környék akár éjjel akár nappal? Mennyire élhető és biztonságos egyedül? Ha nincs vele baj van e olyan rész amit kerülni kéne majd, illetve ha nem jó környék akkor merre kéne nézelődni a közelben? Ezzel kapcsolatos véleményeket kérnék attól aki ismerős arra esetleg ott lakik.



2023. jún. 12. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem jó hely, sok a cigány és a prostituált (akik szintén cigányok). Akkor merném tanácsolni, ha cigányos vidékről jössz, és tudod, hogyan kell viszonyulni ehhez a népcsoporthoz.
2023. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Budapestiként ennyit tudok mondani az egyes kerületekről:


Nagyon szuper: I, II, III, V, XI, XII


Egészen jó: IV belső részei, VI, VII egyes részei, XIII, IX belvárosi része, nagyjából a Rákóczi hídig


Könyörgöm ne: VIII, IX, XXI

2023. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
2-es, ha a VIII. kerületet egységesnek tekinted, akkor semennyire sem ismered, tehát abszolút nem releváns a véleményed.
2023. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
getto
2023. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
A Teleki tér és környéke borzalmas. Talán a tér maga a rendezésnek köszönhetően javult valamit, de csak távolodj el egy utcányira.... Néha muszáj utaznom a 99-es busszal, hát amilyen népek ott utaznak rajta...........
2023. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt láttam hogy maga a tér közvetlen környéke még nem de azon kívül voltak azért elég érdekes helyek
2023. jún. 12. 11:01
 7/14 A kérdező kommentje:

Persze még várom a véleményeket erről is minnel több ember véleménye jön annál pontosabb a kép de azért ígyis körvonalazódik

Melyik kerületeket városrészeket ajánljátok (tavaszmező utcai Óbudai Egyetem a cél állomás)

2023. jún. 12. 11:26
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy maga az iskola tré helyen van, vagyis ha közel akarsz lakni hozzá, akkor olyan környéken is fogsz lakni. De a tömegközlekedési kapcsolatok is olyanok, hogy vagy sokszor szállsz át, vagy drága helyen fogsz lakni.

Pl. nézz bérleményeket a VIII. kerület Nagykörúttól befelé eső részén, közel a Baross utcához. Akkor a 9-es busszal tudsz iskolába menni. De arrafelé azért jóval magasabbak a bérleti díjak. Vagy járjál át Budáról a 4-es metróval és a II. János Pál pápa térről gyalogolj oda. De Budán minden sokkal drágább, mint Pesten. Vagy lakjál kint, és akkor olcsóbb lesz, de az életed buszon, villamoson, metrón fog eltelni. Talán még egy elfogadható kompromisszum lenne a piros metró vonalán a Pillangó utca vagy az Örs vezér tere közelében, és akkor a Keletitől vagy a Blaha Lujza tértől sétálsz.


Vagy a fent írtak ellenére mégis bevállalod a Teleki tér környékét. :-)

2023. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

#3

Nem tekintem egységesnek, de továbbra is a szar kategória. Igen, a Rákóczi út felőli része is.

2023. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézz körül a 11. kerületben. Könnyen átérsz villamossal vagy metróval a tavaszmezőre.
2023. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!