Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » FONTOS! Ma a X. kerületi...

FONTOS! Ma a X. kerületi Kőrösi Csoma Sándor út (a Szent László tér mellett) milyen környéknek számít?

Figyelt kérdés

Az érdeklne például,hogy milyen ott nappal meg persze,hogy milyen az éjszakai élet? Biztonságos?? Vagy bármi infó jó.

Van ott egy lakás,amit nagyon megszerettünk,a tömegközlekedés is tök jó,csak a környék miatt hezitálunk.

Előre is köszi:)



2018. jún. 8. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt lakom :) szerintem nem rossz környék annyira mint mondják de lehet csak azért gondolom így mert ide születtem. Van pár drogos aki pl alsón vagy a buszmegállóknál alszik de soha nem kötöttek még belém.Néha van pár hangos veszekedés az utcán. Hát igazából nem tudom hogy merjem-e ajánlani vagy ne :D hátha jönnek még válaszok.
2018. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ohh értem. Hát nekem se tűnik olyan brutál gázosnak.. de valamiért mégis kicsit fura. Mondjuk budának egy elég jó környékén laktam..lehet ahhoz képest minden fura :D

Nagyon köszii a választ!:) Minél több infó,annál könnyebb a döntés!:)

2018. jún. 9. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén van érintettségem a környékkel, ott tapasztaltak alapján írok véleményt:


Kora reggel kifejezetten csendes, nyugodt környék. Nyugdíjas mamókák szoktak botorkálni, meg azok állnak a megállókban, akik már hajnalok hajnalán dolgozni mennek. (Na errefelé ilyen nem sok van. :P A villamosokon / buszokon is bőven van még hely ilyenkor.) Aztán eljön Kőbánya igazi sava-borsa, amikor 10-11 tájékán megébrednek a helyi cigánybandák hétpróbás tagjai. Megborotválkoznak egy törött kis általános iskolai alsótagozatos matek-technikaórás tükörben a köztéri padon ülve, majd kezdetét veszi az útjuk a legközelebbi GSM üzletbe a tegnapi zsákmánnyal. Egyébként a "c" típusú állampolgárok mellett nagyon sok rendes ember is lakik errefelé, nem kimondottan rossz a társaság errefelé, inkább úgy lehet fogalmazni, hogy nagyon vegyes. De mégiscsak jó hely lehet, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy még a villamos is gyönyörű, fűszerű zöld valamival kibélelt síneken gördül egyik állomásról a másikra. Az általad említett környék talán még a legélhetőbb része a kerületnek, a Fertő utca / Bihari utca, a Vasútállomás, meg a Hős utcai rész a kábítószeresek Mekkája és Medinája. Egyébként varázslatos dolog, hogy itt, Kőbányán bekamerázott BKV-járatokon is váltottkézzel szúrják magukat vénásan a boldogságra vágyó fiatalok. Szemérmességnek, különcségnek, titkolózásnak nyoma sincs errefelé, mindenki őszinte, és barátságos, elfogadó. Különös egyébként, hogy 11 óra után kifejezetten csend van általában, pont amikor a józan paraszti ésszel rendelkező ember a legnagyobb öldöklésre számít az itteni utcán, ennek ellenére legfeljebb az utolsó fél szelet zsömlén veszekszik egy melankólikusra részegedett pár a bokor tövében.


Elég nagy a szórás, széles skálán mozognak az itt lakók az igényes emberek - és a legalja kannásbormeghajtású, félszáraz, organikus kábítószeres tasak között. A sajátos varázsa / hangulata kétségtelenül megvan a helynek.


Kétféle véglet szokott lenni: Akik nagyon elítélik ezt a kerületet, meg azok, akik nem eléggé.

2018. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huu nagyon hálás vagyok ezért az igazán részletes és érdekes információ adagért!!:D

Sokat sétáltunk meg kocsikáztunk arra a lakásnézés után. Igazából a közlekedés meg a közelben lévő boltok nagyon meggyőztek.

A ház lakóközössége miatt aggódok kicsit..a tulaj nem sokat tud..mi se láttunk sokat. A lépcsőház meg lift nem olyan bizalomgerjesztő..de sztem ez nem meghatározó. Csak egy rossz,hangos,gázos lakóközösségnél nincs rosszabb:/

2018. jún. 9. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, megintcsak...


Próbáltam összeszedni minden helyi sajátosságot, úgy, ahogy lenni szokott... Ez lett belőle. A második 11 órát egyébként éjszakára értettem.


Én munkaügyben jártam arrafelé napi szinten. Ilyen esetben úgy-ahogy ellehet viselni ott a mindennapokat. Viszont odaköltözés / ott lakás viszonyában ha a szívemre teszem a kezem, akkor nem tudom azt mondani neked, hogy ajánlani tudom a kerületet, és hogy szerintem jó döntést hoznál ezzel. Épp ellenkezőleg, inkább elriasztani szeretném azokat, akik odaköltözésen gondolkoznak, igyekezve ezzel megelőzni az elhamarkodott döntést. Családdal együtt semmiképpen sem javaslom, ha viszont egyedül / a pároddal / barátokkal költöznél, az még jól működhet. :D

2018. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerem, kőbányai vagyok. Én azért nem laknék ott, mert zajos / autók, villamos, buszok / és, igen, elég "vegyes" az összetétel az embereket illetően. Akad azért jópár kisebbségi és alkesz, az utóbbiak főként a buszvégállomások környékén tanyáznak. Viszont a tömegközlekedés jó, sok az üzlet is, és a kőbányai SZTK sincs messze onnan.

Én Újhegyen lakom, a lakótelepen, ez elég kulturált.

Viszont a Bihari út és környéke valóban gáz. A hős utcai gettót meg, ha minden igaz, még az idén felszámolják.

2018. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!