Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltözzek vagy maradjak?

Elköltözzek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Tervem: A Szegedi Egyetemre szeretnék jelentkezni, de matek (és lehet fizika) emelt szintű érettségit kéne szereznem. 6 évvel ezelőtt 29% lett a középszintű matek érettségim. Szeretnék magántanári segítséget is igénybe venni, emellett fogszabályzót és egyéb dolgokat csináltatni, túrázni, stb.


A családi ház: kis méretű, körülbelül 100 éves paraszt ház, az előző tulajdonos úgy összehányta a házat, hogy az egész rettentő rossz állapotú, és a javítása is nagyon sok pénzbe és időbe telne. Nincsenek ajtók, csak kisebb részek, amik lehetővé teszik, hogy közlekedjen az ember. Mivel kicsi a ház, és sajnos a szüleim nem törődnek az egészségükkel, ezért a dohányfüstöt szívhatom, mellette a tévé vagy valami mindig megy, vagy ők csinálnak valamit, és nem tudok koncentrálni semmire. Van három testvérem, akik közül 2 elvileg 2 éven belül elköltözik, a harmadik iskolás.


Az elköltözés

Hátránya:

- Félteném a szüleimet és a legkisebb testvéremet, hisz nem messze laknak az olyan családtagjaim, akiktől féltem. Az egyik nemrég jött át ittasan, és elkezdte vagdosni a kezét, mire anyám a kést kirántotta a kezéből, és ordította az ittas cs.tagom, hogy "azt akarod, hogy szétverjem a pofádat?"

- Rossz eü. állapotban vannak, és rossz látni, hogy nem akarnak változtatni. Bár lehet a pénz segítene rajtuk, de nem tudom...

- Stb. A fentiek és egyebek miatt aggóndnék, de úgy érzem több időt nem pazarolhatok el.

- Kevés pénzem maradna a megélhetésre, és mivel nincs túl jó szakmám, ezért valószínűleg sokat sem keresnék.


Előnye:

- Minden, ami az elköltözéssel járna.

- Nem kéne elviselnem a bunkózást és levegőnek nézést, hogy amikor mondok vagy kérdezek valamit, az esetek 99%-ban bunkón válaszolnak vagy nem válaszolnak semmit, és addig csendben maradnak, amíg nem megyek el. (Tudom, ebből azt gondolná az ember, hogy velem vannak problémák. Ez félig igaz. Az első szilárd emlékeim 6-7 éves koromból vannak, és már akkor is ezt csinálták velem, mindig kívülállóként kezeltek. Azt nem tudom, hogy miért, lehet más apától vagyok? Nem tudom, mivel állandóan titkolóznak, semmit nem mondanak el nekem, stb. Felnőtt korban pedig elkezdtem erőteljesen kritizálni őket, hogy mit hibáztak el, hogyan javíthatnának, de meguntam, és már egy ideje magamban vagyok. Bár egy apró emlékem is van 3-4 éves koromból, hogy a piacon sétálunk boldogan. Bár gondolom édesanyámat a környezet nyomorította meg lelkileg, és ezért vetítheti ki rám (kitudja), mert elég toxikus környezet vesz körül.)


Mit tehetnék? Itthon kéne maradnom, vagy költözzek el? Szegedre terveztem költözni, maximum Békéscsabára (mellettem lévő városba). Lehetőleg 2 éven belül szeretnék egyetemre menni.



2023. jún. 18. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz
2023. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ezt írni de nem te vagy a felelős a szüleidért. Szegedre, de ne azért, mert közel van, hanem mert jó hely.
2023. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!