Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Már ott tartok, hogy rettegek...

Már ott tartok, hogy rettegek a közös képviselőtől. Én voltam a ház számla aláírója. Lemondtam, mert minden közgyűlésen engem vett elő.Csak azokat az árajánlatokat nem fogadtam el, amik szerintem túl voltak árazva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt olyan közgyűlés, ahol sok lakó megjelent, sokan hozzászóltak a témákhoz, de csak az én nevem szerepelt a jegyzőkönyvbe, senki másé ! Azt hangoztatja, hogy könyörögni kell, hogy aláírjam a számlákat, de nem így van.Egy lakó aki idehozta a házhoz ezt a képviselőt, ők jóban vannak és mindent megtettek azért, hogy mint aláíró lemondjak. Ezt megtetettem, de rettegek tőlük ! Igaz, hogy ha szerződésünk van a képviselővel, hogy legyen a háznak aláírója azt felülírhatja egy közgyűlés szavazata? A szerződés semmis, ha a lakók úgy szavaznak, hogy nem kell aláíró !
2023. jún. 23. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Könyvtárból kölcsönözd ki ezt a könyvet:

Kézikönyv társasházi tulajdonosok számára

[link]

Felvilágosítja a tulajdonosokat, hogy a közös képviselő nem egy isten, hanem egy megbízott csicska. Azt kell tennie, amit a tulajdonosok mondanak és amit a jog megenged neki. Ha nem hajlandó tudomásul venni, a bíróság, rendőrség és a nav jobb belátásra bírja.

2023. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2023. jún. 25. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a társasház és a közös képviselő között fennálló szerződés valamely rendelkezésének közgyűlési határozattal történt felülírása érvénytelen. Közgyűlési határozattal a szerződés módosításáról lehet dönteni. A határozatban benne kell legyen, hogy mely tulajdonostárs írhatja alá a módosított szerződést.
2023. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!