Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Füstmentes földi szúnyogírtás,...

Füstmentes földi szúnyogírtás, ez valami új technika lenne, vagy csak újabb átverés?

Figyelt kérdés

Esetleg találkozott már ezzel valaki az idén?

Elméletileg 2 hetente van nálunk meghirdetett szúnyogírtás, amire rendkívül büszke is az önkormányzat, az általános propaganda része. Gyakorlatilag a szúnyoghelyzet szinte semmit nem változott, mostanra fényes nappal is már mindenhol ott vannak, és tényleg rengeteg!

Az írtás elméletben megtörténik, láttam hogy az adott estén tényleg körbejár a kisteherautó, sárga villogóval meg mindennel ahogy kell. Viszont az eddigi kerepelő hang, és a szokásos füstköd is teljesen elmarad. Ez csak idén van így, eddig minden évben a hangos és füstös írtás volt az alap. Ami általában 1-1 hétre elegendő hatékonyságú is volt. Idén már csak ezt kapjuk folyamatosan, és szinte semmit nem ér.

A kérdésem adott, ez valami új technológia lenne, és találkozott esetleg már valaki vele? Vagy csupán egy újabb pofátlan átverés és közpénzlopás, az amúgy is meglehetősen simlis és korrupt önkormányzatunknak köszönhetően?



2023. jún. 29. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt is csak ilyen kamu irtás volt az is csak egyszer! Én külterületen lakom egy szőlőhegyen, a közeli faluban volt egyszer rendes irtás (füsttel), aztán másodszor már ott is csak ilyen kamu volt.

Eddig itt is minden évben rendes irtás volt, úgy tűnik már ezzel is csalnak!

2023. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés: csípnek is a szúnyogok? Vagy csak sokan vannak és zümmögnek?


Ugyanis a dolog az, hog ymég 2010 táján az EU meglebegtette, hogy 2019től vagy 2020-tól már csak biológiai írtásra lesz lehetőség, ugyanis a füstös írtás nem cska a szúnyogokat, de jóformán mindne élőlényt elpusztít. Eleve elég szarul állunk rovarilag, ami jelentős kár tokoz a mezőgazdaságban, de a füsttől még a denevérek, kiseb bmadarak is leszédülnek a fáról.


Mi a biológiai írtás?

A biológiai írtás lényege az, hogy felkutatják a szúnyogfészkeket és olyan feromonokat locsolnak szét ami hatására a hím szúnyogok azt hiszik, hogy az ott lerakott peték már meg vannak termékenyítve. Ezért nem mennek oda és nem termékenyítik meg. Következésképpen nem kelnek ki a szúnyoglárvák, és mindne más élőlény is életben marad.

Ugyanakkor ezt azt eredményezi, hogy a hím szúnyogok ordas nagy rajokban zümmögnek mindenfelé. Csakhogy a hím szúnyog nem csíp.

Nekünk Agárdon van nyaralónk, ott sem nag yélmény kinyitni a szádat sötétedéskor az utcán, mert telemegy szúnyoggal. De egyetlen csípést se szedtem össze, pedig az véremet imádják a dögök.


No és mi történt Magyarországon?

Mint az várható volt: semmi. 2020-ban az EU mondta, hogy "na, akkor mostantól ugye már senki nem használ füstös írtást?". Magyarország meg a homlokára csapott, mert persze semmiféle előkészületet nem eszközölt az újfajta írtáshoz. Pedig ehhez azért kell előkészület, hisz fel kell kutatni a szúnyogfészkeket stb... Nem véletlenül volt 2020-ban akkora invázió.

Aztán valami koreai szúnyogra hivatkozva szükségállapotot hirdettek ami lehetővé tette a füstös írtást.

A lényeg az, hogy lett volna 10 évünk felkészülni rá, de persze nem tettünk semmit, csak amikor már nagoyn muszáj volt, úgyhogy abszolút nem volt zökkenőmentes az átállás.


Ezért láthatod azt, hogy jön a szúnyogírtó, de nem füstöl. Mert most már feromont permetez a megfelelő helyekre. És ezért lehet az írtás ellenére is sok szúnyog, mert a hím szúnyogok vígan grasszálnak.

2023. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2. Nálunk csípnek is, nem csak sok van de ugyanúgy csípnek mint előtte, ha kimegyek rögtön jönnek is.

Nem csináltak semmilyen irtás!

2023. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Olyankor nem csinálnak semmit csak a gép zúg hogy lássák és hallják az emberek. Gyakran megesik sok településen.
2023. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

2es vagyok

Most jól le lettem húzva, pedig csak a valóságot írtam le. Az persze egyáltlaán nincs kizárva, hogy lövésük sincs mit cisnálnak és emiatt nem hatékony a dolog, de ez nem az én hibám, nem engem kell leszavazni...

2023. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt is ugyanez van, az önkormányzat fennhangon hirdeti a szúnyogírtást. Meg is történik egyébként, mert irtás után 1-2 napig valóban kevesebb szúnyog van, de ez esküszöm 1 vagy 2 nap! Az utcára alig lehet kimenni mert a szemembe, számba repülnek. Nem tudom már mit lehetne ezzel csinálni, de szörnyű, hogy az ember a házból se tudja kitenni a lábát ezektől a dögöktől.
2023. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!