Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valaki, aki vidékről...

Van valaki, aki vidékről költözött a fővárosba és nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Szegeden tanultam, júliusban megkapom a diplomámat, és azon gondolkozom, hova tovább. Szeretem Szegedet, szeretem, hogy egy nagyváros, de mégis kisváros feelingje van, mindent be tudok szerezni itt is, de ha úgy alakul, el is tudok bújni, nem olyan hektikus, mint Pest. Szeretnék valami újat kipróbálni. Budapesten több a lehetőség, munkát találnék, 3 barátnőm van fent, viszont ha elköltözom, a szegedi társaságom, ez a kis kellemes szociális háló, ez eltűnik majd az életemből. Nem tudom mi a jó döntés. 22 éves vagyok, de azt érzem, hogy most kell eldöntenem mindent. Hogy mit akarok dolgozni és hol akarok élni, hol akarok családot alapítani... És ez sok nekem. Kicsit pánikba estem, nem tudom mi a jó döntés. Mert nincs rossz döntés. Bárhogy döntök, az elfogadható, viszont az életem minden esetben máshogy fog alakulni, és ez rémisztő. Eddig mindig itt volt a suli, de már nincs hova menni tovább, muszáj felnőni. Valaki járt hasonló cipőben? Sikerült új életet, új társaságot találni a fővárosba költözés után is?

2023. jún. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. A legrosszabb, ami történhet, hogy fél év múlva vissza költözöl, de szerintem nem fogsz.
2023. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem miatt jöttem Pestre, vidéki városból.

Nyilván mindenkinek más, az elején nagyobb kalandnak éltem meg, mostmár eléggé unom az ittlétet. Vannak jobb, élhetőbb helyek itt is, vannak rosszabbak, ez nagyon változó. Meg nyilván attól is függ hogy te milyen vagy, munkahelyet hol találsz, mennyit kell utaznod, stb.


Azt írtad hogy azt érzed hogy most kell eldöntened mindent. Szerintem ennyi idősen még bőven van időd ezt eldönteni, és ha máshogy alakulnak a dolgok még sokáig viszonylag könnyű változtatni, nincs akkora hatása szerintem az életedre még mint amennyire gondolod. (Bár én pont annyi idős vagyok mint te, szóval én is csak gondolom, nem tapasztalat).


Nyilván azt hogy neked milyen, csak akkor tudod meg ha kipróbálod. Azt neked kell mérlegelni hogy számodra jobb lenne-e elköltözni, kipróbálni valami újat, vagy inkább maradnál ott ahol most laksz.

Bárkit is kérdezel meg, csak a saját tapasztalatait, véleményét tudja mondani. Az hogy ez az-e amire te vágysz, csak te tudhatod igazán.

2023. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Munka és párkapcsolat miatt mentem Borsod megyei faluból Budapestre. Ott éltünk albérletben 4 évet. Aztán Pest megyei városba költöztünk, családot alapítottunk, saját házunk van. Soha nem bánom meg, hogy mertem lépni.
2023. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Jelen.

Már a prekoncepció is rém rossz, ha te egy 2M lakosú városról egy-két szavas általános véleményt tudsz alkotni.

Itt a nyár, költözz fel egy-két hónapra az egyik barátnődhöz, diákmunkázz vagy valami és ismerd meg a várost a pályaudvarokon kívül is.

2023. jún. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha addig találsz egy jó pozit Szegeden,akkor nem éri megfelköltözni.Mi Debrecenből jöttünk Pestre kb. 12 éve.Munka tekintetébe itt tényleg jobbak a dolgok.1,5 évre a covid alatt visszaköltöztem Debrecenbe,akkor ugy full online ment a tanítás.Hát gyakornoki munka se nagyon volt.Pestre amikor visszajöttem sok másfajta hely volt egyből.Mostmár rendesen dolgozom,mint mérnök,de azért Debrecenek is megvan a maga szépsége.Pl. sokkal nyugodtabb és nincs akkora emberáradat.Azért a reggeli metró megér egy misét.Van amikor visszavágyom sokszor.Szval,ha nincs más akkor megéri.De,ha tudsz és kapsz jó melót akkor nem biztos,hogy megéri felköltözni
2023. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!