Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érheti lenézés, lealacsonyító...

Érheti lenézés, lealacsonyító arckifejezések azt a Nagyváradra költözőt, aki a nyelvet lassan sajátítja el? Pl. csak három hónapja van ott és csak ennek megfelelően tud románul megszólalni éttermekben,parkokban, v. (idővel) akár kisebb társaságokban?

Figyelt kérdés

Azaz ha az állam nyelvén próbál megszólalni (akárhol, akármilyen céllal, teljesen mindegy), de még csak úgymond "három hónapos" (most kitaláltam egy számot...) a nyelvi szintje, kaphat-e (viszonylag többször) kiközösítő, megvető pillantásokat?


Éreztethetik-e vele (többen, mint kevesebben), hogy ő csak egy - anyaországi - magyar? "Mit keres ez itt?"



2023. ápr. 12. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem igazán értem mi köze a kérdésnek, hogy milyen nemzetiségű vagy meg honnan származol.

Ha nem akarsz dolgozni, akkor qrva mindegy, hogy épp kézzel-lábbal tudsz-e mutogatni egy adott ország hivatalos nyelvén, de ha meg akarsz dolgozni, úgy sem kapsz nyelvtudás nélkül munkát.Ez nem világos??Nyilván nem kell tudni semmilyen országban a hivatalos nyelvet, ha csak annyi az érintkezés a helyiekkel, hogy vásárolsz, fizetsz.

2023. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Pont annyira, mint az itt élő magyarok.

Szóval sok jóra ne számíts.

A románok a magyar turistákat még viszonylag szeretik, de ha teheted, ne költözz ide.

2023. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én 40 éve lakom itt és még mindig csak alig töröm a románt. Ocsmány barbár nyelv. Ennek ellenére elvégeztem az egyetemet és programozóként dolgozom. A legtöbb ember / munkáltató azt nézi, milyen ember vagy és mit tudsz, nem pedig hogy mennyire beszéled a barbár nyelvüket.
2023. ápr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megmosolyogtatóan átlátszó, még egy erőltetett, gyenge trollkodást magából kipréselni sem képes ketteske jelentve.


Mikor fogják már megérteni ezek, hogy az égvilágon soha senki nem fog ugrani az infantilis próbálkozásaikra? :))

2023. ápr. 13. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont most fütyülték ki a beszédet mondó Novák Katalint Nagykárolyban a románok a Kölcsey-szobor avatóünnepségén.

Pedig ott még arányaiban kevesebb is a román, mint Nagyváradon.

2023. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Atya Úr Isten... Nem tudod elképzelni, mennyire szomorú vagyok, ezt olvasván...
2023. ápr. 13. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Országtól függetlenül, azért igenis vannak olyan munkakörök, ahol muszáj jól beszélni az ország hivatalos nyelvét, mert különben nem fogsz tudni elhelyezkedni.
2023. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél Nagyváradra költözni?
2023. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!