Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan itt, aki távolabb...

Van olyan itt, aki távolabb költözött, mint Európa és biztosra vehető, hogy sosem látogat vissza hazánkba? Milyen érzés, mennyire nehéz lelkileg?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 08:08
 1/10 Psycho ***** válasza:
86%

Egy nagyon jó barátom költözött ki egy éve Amerikába. Úgy volt, csak ideiglenesen, de egyre jobban érik, hogy végleg. Nehéz volt neki eleinte, de óriási arconcsapás és csalódás volt neki, hogy rengeteg "barát" konkrétan 1 év alatt sosem kereste - annyit nem kérdeztek tőle, él-e még.

Egyre jobban megy neki a sora odakint, megszokta már, nyilván az életszínvonalat össze sem lehet hasonlítani az ittenivel. Egyedül a nyelv okoz számára némi nehézséget, de most nagyon gondolkodik azon, hogy letelepszik. Az ő szavaival élve: "minek jöjjön haza?"


Szóval: nehéz belevágni, de mondhatni evés közben jön meg az étvágy.

2023. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
en 36 eve koltoztem Ausztraliaba. 2000 ben voltam ott latogatoban. eloszor es utoljara. soha nem megyek tobbet. Ja es mivel semmi nem kot oda eszembe se jut ott elkolteni a penzemet, vannak attol erdekesebb helyek itt is.
2023. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
15 éve újzélandon élek, tavaly decemberben voltam először Mo-n amióta elköltöztem onnan. Muszáj volt, csak azért mentem. Eddig se hiányzott, azóta sem. (de mondjuk ez érthető szerintem, azért jöttem el)
2023. márc. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak az ügynökök tudtak kint befutni.
2023. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Svájcban élek, szóval nem a világ másik a felén, a barátaim mégis max. kétév alatt kikoptak.


Kivétel nélkül az összes, és nem azért, mert ignoráltam volna őket, vagy felvágtam volna, hogy én bezzeg Svájcban élek és 5x annyit keresek, mint ti ugyanazért a diplomáért - egyszerűen csak "elmentem otthonról".


Ennyi kellett nekik, szóval igazán király. Csak a család miatt megyek haza, de az gyakorlatilag úgy zajlik, hogy leszállok a vonatról Keletiben, és három méter után szállnék fel a legelső, Zürichbe tartó RailJetre.


Gyűlölöm Bp-t, a csöveseket, a kéregetőket, a közlekedést, hogy jó esetben is 1 óra hazavergődni - ha épp nem késem le a HÉV-et, mert akkor +40 perc.


Ha pl másik földrészen élnék, haza se járnék, mert minek? Annyit nem ér meg az x óra repülés.

2023. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 es milyen ugynokokre gondolsz? akik a III/3 as ugyosztalyhoz tartoztak? es mit ertesz befutas alatt?
2023. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hasonloakra, nem a kegocskabbakra.
2023. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ismerősünk költözött Kanadába, úgy 5 évente jár haza, azt mondta idehaza valami félelmetes milyen zombivá tette a Fidesz a magyarokat. Azt mondta, megőrülne ,ha otthon kéne laknia.
2023. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Zürichben elek egy jo par evtizede. Eleve ugy jöttünk ide, hogy vegleg. Az elejen nem volt könnyü lelkileg, minden mas volt, tudtam, hogy itt sokkal jobb, de nem is tudom, miert, a szivem Magyarorszagra huzott. Hamarosan megfordult a kocka, es szo szerint megutaltam Magyarorszagot, az ottani mentalitas miatt. Itt az emberek korrektek, megbizhatoak, es udvariasak a masikkal szemben. A munkahelyen minden nap megköszönik a munkadat, amikor kilepsz a nap vegen az irodabol. Egy evben csak egyszer megyek Magyarorszagra, de annak meg van az oka. Akkor jol erzem magam ott, de az a tudat meg van, hogy csak atmenetileg vagyok Magyarorszagon. Ha nem lenne ez az ok, akkor valoszinü talan 5 evenkent mennek egy par napra.
2023. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Két rokonom is külföldre költözött. Az egyikük maradt Európán belül (Anglia), a másikuk az Egyesült Államokban él, de elötte egy ideig Németországban lakott. Utóbbi nagyjából 30 éve él külföldön

és esze ágában sincs visszajönni. Néhány évente 1-2 hetet szokott csak Magyarországon tölteni, inkább az itt lakó családtagok mennek ki hozzá. A másik rokonom kb. 10 éve él kint, ő gyakrabban jár Magyarországra, de úgy tudom, hogy ő se tervezi a hazaköltözést.

2023. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!