Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem durva, hogy Miskolc...

Nem durva, hogy Miskolc lakossága 10 év alatt több mint 20 ezer fővel csökkent? Ez továbbra is így csökkenni fog?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lehet ennek az oka, hiszen Miskolcon azért van sok gyár, cég, el lehet helyezkedni, nem úgy mint Szegeden vagy Pécsen ahol nincs sok munka.

2023. jún. 30. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oka az, hogy többen halnak meg, mint ahányan születnek, illetve többen mennek el lakni/ dolgozni Nyugat-Európába vagy Nyugat-Magyarországra.
2023. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Miskolc és térsége leszakadó, depressziós terület, nagyon nagy a társadalmi egyenlőtlenség, az 1 főre jutó jövedelem itt az egyik legalacsonyabb az országban. Hiába van munkalehetőség, ha a bruttó átlagkereset a megyében 400.000 Ft, míg ez mondjuk Budapesten 600.000, Győr-Moson-Sopron megyében meg 540.000 Ft. Gondot okoz sajnos a roma közösségek beintegrálása is a társadalomba, gazdaságilag ezáltal nem is annyira tud fejlődni a város.
2023. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De durva.

Igen. Semmi jele nincs, hogy megállt volna a népesség fogyás. A következő 25-30 évre további folyamatos népesség fogyást várnak.

Én a 80as években voltam gyerek. Nem vagyok miskolci, de éltek ott rokonaink, gyakran jártunk oda. A 80as években Miskolc egy fiatal város volt. Mindenhol gyerekek voltak, fiatal felnőttek. A munkalehetőségek rengeteg fiatalt vonzottak oda az ország minden részéből. Mára ez nagyon megváltozott.

2023. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De azért mégsem lehet olyan rossz a helyzet. Gondolom a borsodi kisebb falvakból sokan akarnának Miskolcra költözni. Hiszen nagyváros, csak több a lehetőség, mint mondjuk Putnokon, Mezőcsáton, vagy Encsen
2023. jún. 30. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunk minden tagja elköltözött az elmúlt 30 évben Borsod megyéből, Budapestre, vagy a vonzáskörzetébe, vagy külföldre.
2023. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően Magyarország lakossága a 80as évek elejétől fogva folyamatosan csökken. Éves szinten kb 30-40ezer fővel. Nyilván az egyes városok, járások között óriási különbség van. Pécs, Szeged, Miskolc de még Debrecen lakossága is csökkent ez idő alatt. Miskolcon a csökkenés oka kettős. A természetes fogyás (kevesebb gyerek születik mint ahányan meghalnak) és az elvándorlás. Nyilván Miskolc esetében is van egy pozitív migráció is, mert vannak olyanok is azért akik oda költöznek. Nekem is vannak ilyen ismerőseim akik 300kmről költöztek oda. De mindezek ellenére Miskolc lakossága folyamatosan csökken.

Egyébként én szeretem Miskolcot. Szoktam járni oda. Én soha nem tapasztaltam azt a negatívitást amit sokan ráhúznak Miskolcra.

2023. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tovább fog csökkeni igen. 10 év múlva már Győr is népesebb lesz.
2023. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!