Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd cigizik szinte...

Szomszéd cigizik szinte állandóan még hajnali 3 kor is?

Figyelt kérdés

Össze vissza dolgozik. Egy kis helyiség van megosztva, kb 4.5x5 négyzetméter.


Én jogszabály szerint is szerintem ez tilos, mint passzív dohányosként szenvedő.


Mondtam neki cigizzen ne az ablakon keresztül, mert nem tudok szellőztetni, hanem ott az ajtaja, ott is szokott. Miért nem lehet akkor ott?


Mások ablaka is nyílik erre a helyiségre, de ők becsukják az ablakot inkább. Vagy sosincs nyitva, képzelem miért.


Másrészt még ha nincs is itthon, bűzölög ki a cigiszak amit ott hagyott.


Ez egy lichtof szerű helyiség és a tököm kivan vele kétszer szóltam neki.


A törvény nézve: [link]


Eléggé úgy néz ki hogy van valami a dohányzás ellen kis térben.


A kérdés az, hogy ez a lichthof közterületnek számít-e.



2023. júl. 10. 11:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzávetőleg, tudom, vannak akik cigiznek és cigi pártiak úgymond, de sajnálom én nem cigizek, és rákot okoz és kva büdös nekem. Aki nem cigi párti szerintem megérti valamilyen szinten..
2023. júl. 10. 11:08
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, mit lehetne tenni, eddig bárhol laktam lakótelepen, de még családi házban is mindenhol volt valamennyi cigarettaszag a szomszédok által. Be szoktam csukni az ablakot.
2023. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Mióta tanulsz magyarul?
2023. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akik ertik mirol van szo kerlek valaszoljatok, latom sokan szavaztok de nincs komment, miert?


Ilyen 3-mas beszologatora meg nem reagalok tobbet mert fix hogy irni fog.


A lichthof egy eleg kicsi helyiseg amit tobb szomszed oszt meg. Akar 6 - 10.


Ilyen kis tersegben meg telen futeni is tilos bizonyos eszkozokkel, pl. gazkonvektor.


Elvileg szivo hatasa van, de csak ha van szel.


A hatalyos torvenybol idezem:


Eloszor is bevezeto:


"felismerve továbbá, hogy a nemdohányzók védelmére vonatkozó szabályozást az egészségtudatos szemléletmód elterjedésével párhuzamosan, felül kell vizsgálni annak érdekében, hogy az állam a magánszféra mind újabb területein is védelmet biztosítson a passzív dohányzás káros hatásaival szemben,"


"Az Országgyűlés kinyilvánítva abbéli szándékát, hogy a dohánytermékek elsősorban nyilvános helyeken valamint az egészségi állapotuk miatt egyébként fokozott védelmet igénylő személyek részére a passzív dohányzás káros hatásaival szemben, a dohánytermékek fogyasztási szokásokat elismerve a következő törvényt alkotja:"


Es most a szabalyok, torvenyek, rendelkezesek, rendeletek.


"1.§ e, zárt légterű helyiség: valamely műszaki megoldással környezetétől fizikailag lehatárolt létesítmény, eszköz, amelynek a külső környezetből történő folyamatos légcseréje nem, vagy egy oldalának egészét vagy tetejének legfeljebb 1/2-ét kitevő nyílásokkal, nyílászárókkal, vagy mesterséges szellőztető berendezés útján biztosított;"


Erre hivatkozva:


A zart legteru helyiseg szerintem teljesen illik ra.


Nagyon kicsi ahogy irtam, csak egy nyilasa van fent, es mivel a szagokat lehet erezni orakon at pl. konyhaszag, mosdoillat, nincs szabalynak megfelelo legmozgas. Ha lenne, nem ereznem ezeket vagy minimalisan.


Emelett a fenti resz az egyetlen "szellozo nyilas" ami kb. 2 haloval meg valami femmel van elvileg letakarva uregesen.


A LEGFONTOSABB SZAMOMRA:


"kerülni kell a dohányzást betegek színterein is, különösen a zárt légterű helyiségekben, mivel a dohányfüst minden esetben mérgező, annak nincs biztonságos egészségügyi határértéke,"


Ezzel hivhatom a rendorseget ha van papirom a betegsegeimrol?


Pszichiatraiai betegsegek, borbetegseg-erzekenyseg sebhorrea dermatitis (nalam igy van sajos, cigire erzekeny es rohadtul viszket a fejem tole), pulmonológiai heveny bronchitis amitol allandoan kohogok.

2023. júl. 10. 13:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Mar probaltam beszelni veluk, hogy ne ide cigizzenek mert van ablakuk kintre.


Mondtak jo rendben.


Azota is ide cigiznek.

2023. júl. 10. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
ez van, a b.zi cigarettások mindenhol ott vannak és mindenhova terjed a bűzük.
2023. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az oké, vagyis nem teljesen, de ha konstans melletted 2 méterre cigiznek és amikor nem árad a bűz a lakásából, akkor mit csinálnál?


Ráadásul illegális amit csinál rám nézve, mert betegségem van és lichthóf van, ami megint nem a szabályoknak megfelelő.

2023. júl. 10. 14:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Javitok: "és amikor ÁRAD a bűz a lakásából"
2023. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem erre gondoltál?
2023. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Kivárod türelemmel, amíg kihátrál - tüdőrákkal - az élet árnyékos oldaláról.
2023. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!