Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni egy állandóan...

Mit lehet tenni egy állandóan cigiző szomszéddal akinek a füstje bejön szellőztetéskor a lakásomba?

Figyelt kérdés

Panel lakásról van szó. A felső szomszédom láncdohányos, olyannyira, hogy le is mértem, hogy mennyit cigizik.

15 percenként kitehénkedik a kilépőre és 3 szálat elszív egymás után.

Az 12 szál / óra.

Több mint 6 doboz cigi naponta.

Egész nap itthon van minden nap mert nyugdíjas (50-60 év közötti).

Én minden nap szeretnék szellőztetni 15-20 percet, de csak úgy lehet ha előtte kinézek a konyhaablakon felfelé, hogy épp ott van-e, és ha pont nem akkor kinyitom addig az ablakot.


2023. ápr. 1. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez ellen semmit nem tudsz tenni azon kívül, hogy elköltözöl egy nemdohányos szomszéd közelébe.

A saját lakásához tartozó területen akkor dohányzik, amikor akar, ebbe senkinek nincs beleszólása.


Esetleg szellöztess a másik oldalon

2023. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi cigi után hamar pont fog kerülni az ügy végére.

Kitartast

2023. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk alsó szomszéd csinálja. Már egyszer elköltöztek de jött helyette más bagós. Szagról tudom épp melyik cigizik. Én magam is gyűlölöm, de kisbabával vagyok itthon. Ahogy jön a jó idő egyre gyakrabban csinálják.

Nekünk az összes ablak egy irányba néz. Amint megérzem futok ablakot zárni, levegőtisztító maxon bekapcs dehát így is idő mire lehet levegőt venni.

Idegesítő nagyon hogy azért nyitom ki hogy friss meg tisztább legyen a levegő de rosszabb...

Csinálni nem igazán lehet semmit.

Ha elköltözöl máshova ott is lehet ilyen a szomszéd.

2023. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Nalunk is az also lako dohanyzik, ismerem a problemat. Probald meg, hogy becsöngetsz hozza, viszel neki egy doboz csokit, vagy egy üveg bort, es megkerdezed, hogy van-e egy kis ideje beszelni. Elmondod, hogy teged ez nagyon zavar, es hogy a tuloldalra menjen dohanyozni, ha van ra lehetöseg, vagy allapodj meg vele egy idöben, hogy pl. 22-8 ora között ne dohanyozzon, hogy akkor legalabb ki tudd nyitni az ablakot, vagy meg pluszban 12-13 ora között, stb. Szoval alternativakat ajanlj neki.
2023. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni. Alattam is, fölöttem is cigisek laknak. Mondjuk annyi a szerencsém, hogy legtöbbször este cigiznek, így napközben tudok szellőztetni.
2023. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!