Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken (kisebb városokban),...

Vidéken (kisebb városokban), hogy bírtok ezek nélkül élni?

Figyelt kérdés

-Művészmozik

-Nagyobb könyvtárak

-Színházak

-Könyvesboltok/antikváriumok

-Múzeumok

-Jobb éttermek

-Különlegességeket áruló boltok (pl. ritkább élelmiszerek)

-Tanfolyamok


Ezekből sok esetben vidéki nagyvárosokban is messze elmarad a felhozatal a fővároshoz képest, de a vidéki kisvárosok többségében nyomuk sincs.



2023. júl. 18. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Megyei jogú közepes városban nőttem fel, évek óta fővárosi lakos vagyok. Könyvtár, színház, könyvesboltok, múzeum, éttermek, tanfolyamok mind voltak ott is :D elmenyfurdo is. Sztem te falvakra gondolsz. Nekem amúgy nem a múzeumok hiányoztak (hiszen azért egy ember nem tölti minden hétvégéjét múzeumban), hanem az, hogyha este 9kor jut eszembe csinálni valamit, korlátozottak a lehetőségek, míg Bp-en nem.
2023. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pestre járok be dolgozni, ha szükségem van ezek közül valamire akkor munka előtt/közben/után elintézem. Azon kívül meg nincs rá igényünk.


Amúgy könyvet meg a környéken nem kapható élelmiszert online megrendeljük.

2023. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
100%
Kisvárosban nőttem fel, ezek közül egyedül a könyvesbolt hiányzott. Színház van de amúgy ilyen dolgokra hordtak minket az iskolával nagyobb városokba. Inkább az volt rossz, hogy sima hétköznapi dolgokért is utazni kellett minimum 40 km-t mint egy szakrendelés vagy bizonyos ügyintézések, vagy hiába szeretett volna valaki különlegesebb hobbit vagy a gyereknek sportot, szakkört, nem volt rá lehetőség. De pl. ilyet, hogy pizza rendelés meg hasonlók, csak a tv-ben láttunk. Mostanság jobb a helyzet, mert sok mindent lehet rendelni és azóta pl. az egészségügyet felfejlesztették de gyerekkoromban csak azoknak volt jó, akiknek volt kocsija és be tudtak menni a legközelebbi városba.
2023. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

-Művészmozik: Nem érdekel.


-Nagyobb könyvtárak: Mindent lehet rendelni a netről.


-Színházak: Nem érdekel.


-Könyvesboltok/antikváriumok: Mindent lehet rendelni a netről.


-Múzeumok: Nem érdekel.


-Jobb éttermek: Szeretek főzni. Amúgy meg ha városban laknék se mennék enni 50 ezerért steaket. Nincs ilyen igényem.


-Különlegességeket áruló boltok (pl. ritkább élelmiszerek): Ilyenre sincs igényem, de mindent lehet rendelni netről.


-Tanfolyamok: Szinén akármi elérhető neten, de nem kell mert vállalkozok. Életemben nem akartam menni tanfolyamra. Vagy menjen az ember tanfolyamra, szakmára, akármire, de ilyen hónapos szarokra (amiért elkérnek egy valag pénzt) ne.

2023. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

tanfolyam helyett egyetemet akartam, csak közben azt a szót olvastam ezért írtam, bocsi.

4 voltam

2023. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Művészmozik

Nem érdekelnek


-Nagyobb könyvtárak

Ha érdekel egy könyv, megrendelem online


-Színházak

Nem érdekelnek


-Könyvesboltok/antikváriumok

Online rendelek könyveket


-Múzeumok

Elutazok abba a múzeumba, ami érdekel


-Jobb éttermek

Főzök otthon


-Különlegességeket áruló boltok (pl. ritkább élelmiszerek)

Rendelek online


-Tanfolyamok

Utazok. Levelezőn/esti tagozaton végzem el, és akkor nem kell minden nap beutaznom, csak heti 1-2 alkalommal.

2023. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen helyekre nem jár az ember minden nap. Ha meg mégis, autóba ülök, és fél óra alatt bent vagyok a megyeszékhelyen, ahol ezek mind megtalálhatóak. Meg ahogy írták is, sok mindent online is lehet rendelni.
2023. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok vidéken élni, képzeld milyen jó amikor az ember magának termeli meg a marhasteaknek vagy a tatárbifsteknek valót is 😁

Amúgy beülsz a kocsiba és országon belül kb 2 óra alatt bárhova eljutsz. Amiket felsorolotál azok nekem 30 percen belül elérhetők mégis halál nyugodt helyen élek szerencsére

2023. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Azt hittem legalább valami értelmeset fogsz írni, mint mondjuk edzőterem, nem bullshit művészmozi hülyeségeket. :D


Az edzőterem hiányát nagyon érzem, igen. Könyvtárba sosem jártam, ha kell egy könyv, megveszem. A drágákat is. Igen. :D Akár online antikváriumból.


Színház; nem az a korosztály vagyok. Inkább olvasok. A legjobb színházi színészek előadásai is műnek hatnak filmekhez képest.


Múzeumok; miért? Az internet teljesen helyettesítette a múzeumokat, kivéve ha a múzeumba járás élményéért jársz oda.


Jobb éttermek; sosem jártam étterembe, rettentő mocskosan főznek a jobb helyeken is, például növényi zsírokkal.


Különlegességeket áruló boltok; oké, ezzel megfogtál, de még mindig meg tudom rendelni online, vagy fél óra alatt bent vagyok a városban érte. :D


Tanfolyamok; túl homályos. Ha érdekel valami általában veszek róla egy elismert, angol nyelvű, kezdőknek szóló könyvet, és a youtube-bal összepárosítva megtanulom, amit akarok. Nyilván ez a papírszerzésnek nem kedvez annyira.

2023. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

#9

Mondjuk attól még nem lenne muszáj hülyeségnek titulálnod a dolgokat, hogy neked nem bevált hobbik. :D

2023. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!