Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért foglalkoznak azzal,...

Miért foglalkoznak azzal, hogy mikor rájunk ki a temetőbe?

Figyelt kérdés

Egy 2ezer fős faluban élek a párommal, én költöztem hozzá, szülei sajnos már elhunytak.

Mivel nyitott a sírjuk, így májusban ültettem ki napvirágokat és hetente 2x járok ki locsolni, a reggeli órákban.

Tegnap az egyik öregnéni odajött hozzám a boltban és kérdezte hogy miért nem megyünk többet a temetőbe, mert gazos a sír.

Én meg csak néztem rá bambán, hogy ez most komolyan ezzel van elfoglalva? Ma voltam kint és alig volt benne 10 szál gaz.

Tavaly a párom többet dolgozott így én jártam ki a temetőbe és ugye folyton engem láttak így az a pletyka terjengett hogy a párom már nem is foglalkozik a szüleivel.

Szerintem a sír a még élő rokonoknak van, hogy ki tudjanak menni és le tudják róni a tiszteletüket. De úgy is meg lehet emlékezni valakiről, hogy nem mész a temetőbe. Persze a gazos sír nem szép látvány, de nem méteres gazokról volt szó.

Más síroknál is láttam méterest gazt vagy elszáradt koszorúkat, mert csak halottak napján megy ki a temetőbe.

Mással is így foglalkoznak a faluban?

30as éveim közepén járok, nem vagyok nyugdíjas hogy mindennap ki tudjak menni és hogy mindenre nyugodtan jusson időm.


2023. júl. 18. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ott az ok: öreg néni és kis falu. Nekik kb központi téma a temető
2023. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az elfoglaltsági lehetőségük, így mikor a saját mindennapjaikban éppen pangás van, olyankor másokét veszik górcső alá, hogy elfoglalják magukat.


Természetesen semmi érdemi közük nincsen ahhoz, hogy ki mikor rája :D

2023. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Én megmondanam neki, hogy lehetoleg akkor ugasson bele a dolgomba, ha majd felkerem ra, addig pofa alapallas. Illetve hogy kar hogy az o sírját meg nem lehet latogatni. Nem kultivalom a pronyokat akik beleugatnak abba amihez semmi közük.
2023. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szomszédjaim/utcabeliek jobban tudják hány szem cseresznye, gomba, akármi van a hátsó kertemben mint én.

Hamarabb megtudja az egész falu, hogy ültettem valamit, mint pl a saját anyám.

Unatkozó, ingerszegény életet élő emberek. Annyi az egész hobbijuk, hogy masokkal foglalkoznak, pletyiznek.

Le kell sz4rni.


Amúgy más a saját rokonaihoz nem jár ki ennyit, nem hogy vadidegenekhez..

2023. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

"Rossz sírról beszél, mama!..." :D

Amikor szembesül azzal, hogy szemtől-szembe lesz@rod a nyavalygását/hülyének nézed, akkor majd el fog dugulni!

2023. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
édm ég azt gondolná az ember hogy falura költözik az aki nyugodt életet akar...hát hogy a francba lehet az, mikor minden mozzanatáról pletyka keletkezik? nem bírnám elviselni! nálunk vidéki kisvárosban is van ez hogy hallom anyámntól hogy a rokon nem ment ki a sírhoz, de mikor közlöm vele hogy nem mindenki jár ki hetente-kéthetente, csak értetlenkedik
2023. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amúgy fura hogy a városközpontba ami kb egy km van hogy napokig nem megy, de a temetőbe a város szélén ami legalább 2 km minden hetes program, az ki nem maradhat. ő is idősebb korosztály
2023. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes, hogy aki tényleg ingerszegény környezetben él, annál ennyire automatikus, hogy emiatt a másik ember életével kezd el foglalkozni? Miért nem köti le magát valamivel, hogy érdekesebb legyen a saját élete? Olvasson könyvet, vagy újságot, fejtsen rejtvényt, járjon el kártyázni, a másik ember életével amihez nincs köze azzal meg ne foglalkozzon.
2023. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert idióták, ennyi az indok, és nincs jobb dolguk, mint más életén csámcsogni.
2023. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Éjfélkor járj ki gyertyával fehér ruhában. Akkor kedvelik jobban a vizet a virágok.

Egész más benyomás fog kialakulni rólad. 🥹

febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!