Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kihez tudok fordulni az...

Kihez tudok fordulni az igénytelen szomszédokkal szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni, hogy kihez tudok jogi úton fordulni vagy kinél szükséges bejelentést tenni az igénytelen szomszédokkal szemben. Illetve van e esély arra, hogy ezzel kezdenek valamit. Az idő és az energia nem számít, elmegyünk bármeddig. Körülbelül másfél éve költöztem ebbe bérházba, de a probléma azelőtt is fennállt (elvileg már mások is próbáltak intézkedni a bérházban, de különböző időpontokat mondtak amióta fennáll a probléma vagy valami ilyesmi, így végül semmit nem kezdtek a történettel). A problémás szomszédok a földszinten laknak, mi pedig az első emeleten. A kutyáikat nem viszik le sétálni, tehát gondolom én azok odabent végzik a dolgukat (a szomszédok korábbi elmondásai alapján volt, hogy az erkélyről seperték le a kutya "dolgát"). Irdatlan bűz árad kifelé a lakásból, amit egyszerűen képtelenség elviselni. Tény, hogy 3 másodpercig tart felérni az első emeletre, de épp elég addig elviselni a bűzt. Sajnos a szellőzőn keresztül előfordul az is, hogy átszivárog a tőlük áradó szag hozzánk. El nem tudom képzelni miféle rovarok lehetnek náluk, de volt már példa arra, hogy lefelé menet csótányt láttunk a falon. Sajnos a közvetlenül felettük lévő szomszédok igen sűrűn hívnak rovarírtót ágyi poloska miatt, szóval valószínűsíthető, hogy az is tőlük ered, illetve hozzánk is járnak 3 havonta csótányt "írtani", pontosabban nem írtani, hanem megelőzés céljából valami vegyszer féleséget raknak 1-2 ponton a lakásba, hogy ne legyenek. Úgy tudom, hogy nekik ez saját lakás, úgyhogy nem opció az, hogy bepanaszoljuk őket és "kirakják" a házból. Az elbeszélgetés szintén nem opció, ez nem az a szint és nem az a család, akivel ezt lehet + ha valakit ez nem zavar, akkor nyilván az se érdekli, hogy egy vagy több kívülállót zavar. Nem tudom pontosan hányan lakhatnak ott, legalább lehet 5-6 gyerek, van aki kisebb, van aki felnőtt, talán egy autista gyerek is van. Nyilván itt többféle kérdés is felvetődik, mert egyrészt az állatok se élnek megfelelő körülmények között, meg a gyerekek sem. Engem nem különösebben érdekelne, hogy a 4 fal között milyen körülmények között élnek, de az már igen, hogy mi is "elszenvedői" vagyunk ennek az egésznek. Nagyon szépen kérem, hogy aki tud információt nyújtani, tanácsot adni, járt már így vagy hallott már valakitől hasonló esetet az kérem ne tartsa magába. Nagyon elvagyunk keseredve és örülnék, ha lenne valami megoldás, egy út amin eltudunk indulni.



2023. júl. 22. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de első sorban talán a jegyzőnél birtokháborítás miatt tehetsz bejelentést a bűz miatt.

Tudd, hogy csak az egy évnél nem régebbi dologgal foglalkoznak.Tehát ne azzal kezd, hogy régen mi volt a házzal, hanem neked mostanra lett a bűz gond.

2023. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Gyámhatóság kimegy, ha hívják. Nem mondják meg a bejelentő nevét. Amennyire tudom.
2023. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bárkihez fordulsz az meg fogja magyarázni, hogy miért nem az ő hatásköre. Egy tanácsot fogsz kapni, hogy hova fordulj de az is el fog zárkozni a probléma elöl. Ez a magyarországi tapasztalatom. Szomszédos nyugati országban hasonló esetnél rendőri intézkedés történt a szomszédunkban és egy héttel később elkobozták a kutyákat.
2023. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
3-as: attól függ, milyen embereket fogsz ki. van, aki lerázza a problémát, de van, aki lelkiismeretes. Szerencse kérdése.
2023. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Én egyébként azt tenném, hogy írnék egy levelet nekik, amiben kilátásba helyezném, hogy ha 30 napon belül nem szüntetik meg a bűzt, a hatóságokhoz fordulok.

Kivéve, ha bűnöző jellegű a família, akkor ezt nem javaslom.

2023. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

5

Én meg semmiképp sem javaslom.

2023. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jegyző birtokháborítás, rendőrség állatkínzás miatt.


Az egész tház írja alá!

2023. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bejelentést teszel anoním módon hogy oszló hullaszag terjeng xy címen.
2023. júl. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Támadható:

Gyerekek lakhatási körülményei

Állattartás, közösségben együttélés szabályainak súlyos megszegése

Lakhatási célra épült építmény nem rendeltetésszerű használata

2023. júl. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az információt. :)
2023. júl. 23. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!