Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rá lehet-e szólni arra a...

Rá lehet-e szólni arra a szomszédra, aki hajnali 2-kor-3-kor is rágyújt az erkélyen, mi viszont a beáradó füst szag miatt nem tudunk rendesen pihenni?

Figyelt kérdés
A nyári szezon alatt - főleg a fülledt éjszakákon szeretem nyitva hagyni az ablakot hogy valamennyi légmozgás is legyen a hálószobában, a közvetlenül alattam lakó szomszéd viszont képes kora hajnalban is kiállni az erkélyre hogy rágyújtson. Mivel nem dohányzom, zavar az egész lakásban terjengő cigifüst, de mit tudok tenni azon kívül, hogy maximum csukott ablakok mellett töltöm az éjszakát, csak azért, mert a szomszédom még hajnalban is szeret rágyújtani?

2023. júl. 10. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rászólhatsz, de nem lesz hatása.
2023. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Ez is te vagy?

Amugy en dohanyzom, de mindig odafigyelek, h ne budositsek masok orra ala. Vannak ilyen prosztok.

2023. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a házirend tiltja az épületen belüli dohányzást. Ha nálatok is van ilyen, akkor hivatkozhatsz erre. Ha nincs, akkor beszélj vele. Ha értelmes, megérti, hogy téged zavar a beáramló füst és inkább lemegy az épület elé. Ha bunkó, akkor sok hatása nem lesz.
2023. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2-es - azt a kérdést valaki más írta ki, nem én voltam (ezek szerint akkor nem csak engem zavar az ilyesmi)...
2023. júl. 10. 14:20
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy vödör víz..
2023. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Én leszögezem,hogy nem dohányzok,soha nem is cigiztem.

De azért ez röhejes amit írsz,az ember a saját erkélyen hadd dohányozzon.


Alattam 2 fiatal meleg nő lakik

Szokásuk,hogy reggel 5:30kor kelnek kimennek kávézni az erkélyükre és folyamatosan hangosan nevetnek csacsognak a semmiről.

Nem is kell ébresztőóra évek óta erre kelek.

Lakóközösség az apró zavaró dolgokat figyelmen kívül kell hagyni.

Biztos nekem is vannak olyan dolgaim ami a másikat zavarja de inkább nem szól róluk.


És mit érsz el vele,ha egy masszív dohányosnak szóvá teszed?


Valószínűleg le se fogja sz*rni vagy kinevet téged.


De az is lehet akkor nem az erkélyen fog ezután dohányozni,hanem a wc-n a reggeli sz*ráskor.

Az se jobb akkor is felmegy hozzád a füst.

2023. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
"Kedves és kifinomult" a stílusod. Tipikus magyar vagy. Tettem fel ezt a kérdést pusztán azért, mert engem igenis zavar a cigi füst. Ha valaki nevetgél az erkélyen, és csacsog, az messze nem ugyanaz, mint amikor valaki a cigi füstjét eregeti be valaki másnak a lakásába. A nevetés lehet ragályos, és még azt is jó kedve derítheti, aki esetleg rossz hangulatban van, míg a cigi füstről nehezen tudom elmondani ugyanezt. Pláne akkor nem, amikor nyáron a fülledt hőségben szeretnéd kinyitni az ablakodat, de nem tudod, mert a kedves szomszéd (mert hát joga van hozzá ugye), 1-kor, 2-kor, 3-kor, fél 5-kor és fél 8-kor is kiáll az erkélyre, hogy friss levegőt és füstöt szívjon, ami hozzád is beszáll, és amit vele együtt vagy kénytelen élvezni.
2023. aug. 1. 10:09
 8/13 A kérdező kommentje:
(bocsánat - pontosítás: hajnali 1-kor, vagy éppen 2-kor, 4-kor, fél 6-kor, és fél 8-kor. Amikor pedig a másik ember konkrét pihenését/alvását zavarja a másik ember kényszere, szenvedélye, az szerintem megint egy más kategória. Bocs, hogy erről másképp vélekedek, mint te.
2023. aug. 1. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Neked is jogodban állna szólni az alattad lakóknak, hogy vegyék halkabbra a hajnali csacsogást, mert zavarnak másokat.

Nem mondom, hogy minden apróságért szólni kell, de ha a szomszéd miatt nem tudsz pihenni (tökmindegy, hogy azért, mert hangosan röhög az erkélyen, cigizik, kalapál, fúr-farag stb.), és ez rendszeres, akkor igenis lehet szólni.

Mondjuk nekem magamtól is eszembe jutna, hogy reggel 5:30 kor ne hangoskodjak az erkélyen, mert mások még alszanak. Pláne nyáron, amikor nyitva vannak az ablakok.

Persze ha neked ez belefér és gond nélkül tudsz ezzel együtt élni, akkor ne szólj. De akit zavar, az hadd szólhasson. Engem is zavarna, ha éjjel többször arra ébrednék, hogy bejön hozzám a cigifüst, mert a szomszédnak az a hobbija, hogy éjjel cigizik és képtelen lemenni az épület elé, hogy ne zavarja a füsttel a szomszédokat.

Kérdező, ha a szomszéddal nem lehet beszélni, szólhatsz a gondnoknak vagy közös képviselőnek is, ha van ilyen. Vagy ha több szomszédot is zavar a cigifüst, hatásosabb lehet, ha együtt beszéltek a szomszéddal.

2023. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Érdemes lehet megpróbálni megbeszélni vele, én úgy látom itt vesztenivaló nagyon nincs. Kompromisszumra törekedve, pl dohányozzon másik ablakban, és akkor ott azon az oldalon te nem szellőztetsz már.

Ha pedig az a tipikus eset lenne hogy igazi suttyó magyar bunkó és lesz*rja amit mondasz mert neki jogai vannak, hát... A füst az felfelé terjed, de a folyadékok meg lefelé folynak. Ezen kívül a hang is sokkal jobban terjed lefelé, ha alattad lakik. Lépéshang, leesett tárgyak, borogatás akármi. Ha ő nem volt tekintettel rád, neked se feltétlen kell finomkodni. Legfeljebb újragondolja a hozzáállását.

2023. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!