Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Legális közterületen kivezetet...

Legális közterületen kivezetett árammal autóakkumulátort tölteni?

Figyelt kérdés
Ikerházban lakom a feleségemmel. A szomszédban albérlők laknak és a házunk előtt van kialakítva parkolójuk ami közterület. Mostanában a villanyórájukból hosszabbíton keresztül kivezetik az áramot és azon keresztül töltik éjszakánként az autójuk akkumulátorát. A kérdésem arra irányul, hogy ez legális és nem kell nekik szólnom ezért vagy illegális mivel balesetveszélyes tűzveszély miatt. A parkolótól 2 méterre található egy gázcsonk ahonnan többek között mi is kapjuk a gázt.
2023. aug. 2. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"elektromos berendezéseket közterületen csak az illetékes szakhatóság engedélyével lehet használni, és csak az erre vonatkozó szabványoknak megfelelő eszköz alkalmazható"


A cikkben benne van, hogy intézkedtek a közteresek a töltés megszüntetése érdekében még ott helyben.

2023. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Okés, de az elektromos autó volt. A szomszédunk nem elektromos autókat tölt, hanem rendes belső égésű motorokkal megáldott autók akksijait (külföldről behozott autók) vagyis úgy, hogy nem veszi ki az aksit a járművekből és mindezt közterületen teszi. Mi meg egész éjjel azon imádkozzunk nehogy tűz keletkezzen és égjen le a házunk miattuk.
2023. aug. 2. 11:55
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól még elektromos berendezés, nem használható közterületen csak úgy.
2023. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

Vannak szabályok, ez az egyik része.

Vannak sajnos buta emberek is, trollok, akik tudatlanság és / vagy rosszindulat miatt károsak az emberi közösségre, másoknak bosszúságokat okoznak.

Szabadtéren a gázt képtelenség lenne ilyen módon berobbantani, ezt mondjuk különösen megnehezíti, ha nem szivárog egy molekula sem.

Tudtad, a gázpalackokat is azért tárolják szabadtéri rácsos ketrecben, mert így biztonságos.

2023. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem a gázról van szó hanem mondjuk egy esetleges zárlatról ami után ég az egész kocsi + még ki tudja mi
2023. aug. 2. 16:58
 6/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

Ez ilyen "öregasszonyos" szöveg inkább.

Neked itt megvan a lehetőséged, hogy szabályokra hivatkozva keresztbe tudsz tenni, nem tudom, milyen embereknek (szimpatikus / nem szimpatikus, fogalmam sincs).

Technikailag túlaggódod, de legalább tudsz ártani.

Majd legfeljebb kiszúrják az autód gumiját, megkarcolják, ha valaki úgy gondolja, hogy az igazság mérlegét másképp nem lehetséges helyrebillenteni, ezt sem tudhatod soha, mit indítasz el.

2023. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kösz Szervizmérnök úr, az autóm kerekét kiszúrhatják nyugodtan.:D De te nem tudom mit szólnál hozzá, ha a te biztonságod veszélyeztetné pár fiatal suhanc. Nem véletlenül vannak a tűzvédelmi szabályok megalkotva... Akkor már késő kereregni, ha megvan a baj, a megelőzés lenne a fontos.
2023. aug. 2. 19:05
 8/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Igen, csak fogadni mernék, hogy te egy laikus, fizikához nem értő, semmihez nem értő, esetleg könyvelő, pénztáros, irodás akárki lehetsz. Vagy hasonló. Maximum egy történelemtanár.

Református pap is lehetsz.

Az a típus, aki egy "villanykörtét" nem bír betekerni szakember segítsége nélkül.

A konkrét esetben, amit felvázoltál és ami kép előttem felvázolódik, csak emiatt nyilván nem szemétkednék a szomszéddal.

De te szemétkedhetsz másokkal, mert megteheted. A butaság hatalom.

2023. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szervizmérnök úr rendkívüli sötétség uralkodik az Ön fejében és rettenetes tévúton jár. De, ha gondolja összehozom ezekkel az emberekkel és szívesen veszélyeztetik az Ön biztonságát is, mert ahogy nézem másnak nagyon tud dumálni, de ha Önnél csinálnák ugyanezt már nem így állna a témához. Nem Ön lehet a legélesebb kés a fiókban ez az értékelésén is látszik, de ha már buta legalább ne reklámozná. Köszi
2023. aug. 3. 09:04
 10/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Szöveget sem sikerült értelmezni.

Pont azt írtam, hogy ilyen butaságok miatt én nem kekeckednék.

Nem értesz hozzá, azt sem tudod, miről beszélsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__toplista

Mit akarsz még, ehhez vedd hozzá, hogy több olyan ellenségem van itt, akiket buta beírások miatt korábban véleményeztem és azóta igyekeznek rajtam bosszút állni, ok nélkül leminősítgetni.

Mégse nagyon tudnak fogást találni.

Sértegetéseid nem tudom komolyan venni, te viszont nem is mered cáfolni, hogy csak egy laikus vagy.

2023. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!