Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kell már cserélni az...

Le kell már cserélni az autóakkumulátort?

Figyelt kérdés
Szevasztok, idén télen 2x nem startolt be az autó a gyenge akkuszint miatt, igaz az első esetben előtte H7-est cseréltem és mehetett bent a belső megvilágitás, ma reggel lemértem kb. 2 celsiusban ugy hogy nemment a kocsi tegnap délutántól 12,44V-ot mutatott a voltmérő, gondozásmentes akku, szerintetek már kell csere?

2022. márc. 2. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó még az, esetleg egy terheléses vizsgálat kellene , amit egy villamossági megtud csinálni.
2022. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
90%

"Le kell már cserélni az autóakkumulátort?"

Nincs általános szabály, inkább a használó körülményeitől függ.

Ha fontos, hogy minden reggel induljon, mert különben óriási anyagi veszteség ér, akkor én már az első nemindulás után lecserélném. Miután valaki ellenőrizte, hogy a generátor kifogástalanul tölt.

Ha baj esetén van idő reggel töltögetni, vagy valaki mindig be tudja bikázni és másnap újra működik, akkor meg lehet fontolni, hogy rendszeres töltésekkel életben legyen tartva. A korszerű töltővel való teljes feltöltés jót tesz az akksinak.

Hasonlóképpen, ha a nagyon rövid utak miatt folyamatosan merül, akkor érdemes rendszeresen tölteni és a csere hosszútávon nem biztos, hogy segít.

2022. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,ment a zöld a válaszokért,

folytatásként az történt hogy a 12,44V érték után fél órával megpróbáltam beinditani az autót, ujra nem startolta be a motort és ez után az akku feszültsége is leesett 10,38V-ra

mit gondoltok?

2022. márc. 2. 18:21
 4/5 krwkco ***** válasza:

Megírtam a 2-esben a szempontokat.

Mindig nagyon fontos, hogy az autó beinduljon vagy sem?

2022. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugyertem hogy inkább az akkucserére néz ki mindhogy az alternátor lenne rossz?
2022. márc. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!