Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd mindig a mi kapunkb...

A szomszéd mindig a mi kapunkban/kerítésünknél játszatja a gyerekét, ez normális?

Figyelt kérdés

Szűk utca, családi házak. Nem lakó-pihenő övezet, van áthaladó forgalom, de nem nagy. A szemben lakó szomszéd ahelyett, hogy elvinné az utca végén lévő játszótérre a gyerekét, folyton csak itt az úttesten labdáztatja, játszatja őt, zeng az üvöltözéstől ilyenkor az egész utca.

Mostanában meg rászokott arra, hogy átjön a mi oldalunkra, és konkrétan folyamatosan a mi kerítésünk elé hozza a két év körüli gyerekét, és a mi kerítésünknél, kapunknál játszanak: kiskocsit gurigat, triciklivel itt a mi házunk előtt gurigázik jobbra-balra (CSAK a mi házunk előtt, nem az egész utcában, szóval jól visszhangzik itt nekünk), és most másodszor kapom rajta őket, hogy a kerítésünkRE (!) rajzolnak krétával.

Ez normális?

Én rászóltam, hogy jó lenne, ha az új kerítést nem barmolná össze a gyerek, erre a nő puffogva elvonult, semmi bocsánatkérés.

Szerintem irtó felháborító, hogy miért a másik ember háza előtt kell zajongani a gyerekkel, és oké, hogy a kréta lejön vízzel, de miért én mosogassam a saját kerítésemet, miután ők összehányják?? Én sem más háza elé megyek szórakozni, hiába közterület.

Most ezt én reagálom túl?



2023. szept. 1. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Túlreagálod
Nem reagálod túl
41 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A kerítésre rajzolásnál rájuk kellett volna hívni a rendőrt, hogy szerinted kétfarkukutyapárt aktivisták. :P
2023. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem firkálhatják a te kerítésed. Amúgy az utcán lenni joguk van, bár én se értem hogy miért nem jó a saját udvar vagy a játszótér inkább.
2023. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Én először megkérném, hogy a saját kerítésüket firkálgassa és ott játszanak, majd ha ez megint előfordulna akkor szó nélkül szájbaverdesném mindenféle bűntudat nélkül a szomszédot is meg a feleségét is .
2023. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen világos, hogy a ti és az ő házuk közötti úton játszik, vagy esetleg a ti elkerítetlen területeteken.

A ti házatok előtt jobb az útburkolat, vagy lejt,ezért ott gurigázik?

Az ő kerítésük nem alkalmas rajzolásra, mert mondjuk csak drótháló, vagy deszka?

Ettől függetlenül a kerítésre firkálás teljesen jogosan nem tetszik, azt ne engedd meg.

2023. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kerítés miatt jogosan szóltál, viszont joguk van az utcán lenni, azt nem teheted szóvá
2023. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A saját udvarukat beépítették teljesen, ezért szinte már nincs udvaruk. De a játszótér amúgy tényleg az utca végén van, kb 5 perc séta, ha lassan mennek is.

Az, hogy az utcán játszanak, az csak bosszantó az üvöltözés miatt, de attól még azt nem értem, hogy miért a másik ember előtti járdán kell.

A járda náluk is normális, ott is tudnának játszani. A kerítésük lemezkerítés, a miénk meg tégla burkolatos, és a téglát firkálják össze.

2023. szept. 1. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Nem is értem, hogy jut eszükbe más kerítésére firkálni.

Bár a reakciájából ítélve a nő nem az a fajta, akivel lehet értelmesen beszélni, az ilyenek csak a határozottabb fellépésből értenek.

2023. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagáltál túl.

Az a nő nem ismeri a bocsánatkérést, talán a családja is ilyen volt.

2023. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lemosható a firka?

Ha nem, kérj tőle kártérítést

2023. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabályos beépíteni a teljes udvart, van max %…
2023. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!