Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédba meghívnak...

Ha a szomszédba meghívnak vacsorára, mennyi ideig illik maradni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Az érkezés befejezése után fél órát.
2023. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
étkezés
2023. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nekem apukám úgy tanította, hogy étkezéssel együtt 3 órát.
2023. szept. 7. 11:33
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Milyen tanítás ez, b.szki...


Nyilván számít az is, mikor van a vacsora, hány fogás van stb., de ha figeyl az ember, akkor észreveszi, ha már terhes a jelenléte. Meg persze a vendégnek is van magánélete.

2023. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Marhaság a kérdés és marhaság apukád tanítása is.


Nincs rá szabály!

Attól is függ, hány óra van, a hangulattól is függ stb.

Akár a szomszédod, akár más hív meg, alapvetően érezni kell, mikor kéne már hazamenni.

2023. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs rá szabály, baromság a 3 óra.
2023. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
A vacsora után felállsz az asztalnál és meg köszönőd a vacsorát. És elegánsan távozol. És távozáskor ne felejtsed el a szomszéd lány kezét gyorsan meg kérni.
2023. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Ezek a dolgok nem időre mennek. Addig maradsz amíg látod hogy te és mások is jól érzik magukat, amikor úgy látod hogy elég volt neked vagy a vendéglátóidnak akkor hazamész és ennyi.
2023. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Addig ameddig szívesen látnak és jól érzed magad.


Nyilván helyzet függő is. A vacsora eleve későn van 6-7 óra körül, 8 körül pedig már mennek az emberek fürdeni, készülnek a holnapra, alszanak. De lehet valaki hajnalig fent van és szereti a társaságot stb.

2023. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
9-es: ha valaki 8 körül szokott fürödni menni, akkor az nem fog 6 órára vacsoravendéget hívni. A 3 órás szabályról én még nem hallottam. Nehéz általánosítani, miért hívtak, hány órára, csak te leszel, ők hányan vannak, van-e gyerek, milyen a viszony stb.? Máshogy viszonyulsz hozzájuk ha a gyerekek egy oviba járnak, együtt játszanak a játszón mint ha mondjuk nemrég költöztek, segítettetek nekik több dologban és most amolyan hála-vacsorameghívást kaptok Ha pl. apuka a vacsi után fél órával mondja, hogy na ő akkor megy fürdetni a gyerekeket, ez elég vaskos jelzés. De lehet épp ellenkezőleg: mondjuk te nő vagy és akkor a felesége mondja, hogy ma férjemé a gyerek esti rutinja, ti meg menjetek be a nappaliba, igyatok egy pohár akármit, beszélgessetek még, akkor meg pont azt jelzi, hogy szívesen látnak még, lehet, pont ezért hívott át vacsira, barátkozna, mert egyedül van otthon a gyerekkel, jól esik néha egy kis felnőtt társaság. Ha vacsi után beültök a nappaliba kávézni/sütizni, akkor nem várják, hogy az utolsó falat süti után felugorj és elszaladj. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor a vacsi után kb. fél-1 órával én szedelőzködnék.
2023. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!