Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki falura költözik az viselje...

Aki falura költözik az viselje a következményeit?

Figyelt kérdés

A környékünkre költözött valaki városból, de minden szomszéddal van valami problémája. Tavaly disznóvágásnál az egyiknek azért szólt mert felé fújta a füstöt a szél, mondja neki a szomszéd hát ő mit csináljon fújja másik irányba? A másiknak azért szólt hogy miért délután 5-kor kell a füvet nyírni. Az mondta neki hogy ez falu, akinek nem tetszik menjen panelba.

Mi erről a véleményetek?



2023. szept. 7. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak dolgok, amiket el kell fogadni. De mifelénk pl. ha füstöl valaki, más meg kiteregetett, akkor szoktunk szólni.
2023. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű dolog, azt látom, hogy városi, falusi mindenki a maga érdekét nézi leszarva a másikat.


Anyámék is mindig mondták, hogy "minek költözik az ilyen ki a városból" . Aztán ők voltak a legjobban felháborodva, ha a szomszéd égette a gazt és jött a füst. Mert hát szárad a ruha, miért akkor kell égetni amikor már nincs meleg és lehetne szellőztetni.


Aztán kimentek ők is égetni, mert hát mikor égessen ha nem napnyugtakor, melegben nem lehet... :D


Szomszéddal dettó ezek. Szomszéd szól, hogy ne reggel 8-9-kor vágjuk már a fát hétvégén, mert ő még pihenne. Anyámék meg úgy voltak, mikor ha nem délelőtt amikor nincs még 40 fok. Aztán a szomszéd rendszeresen este 11-12 között ment ki füvet nyírni, anyámék meg a 9-kor alvás típusú emberek és ment mindig a balhézás ezen is.


Ugyanez a szomszéd legutóbb a másik szomszéddal üvöltött, mert hát "megmondtam, hogy délután én pihenek ne akkor nyomd azt a szart fűkaszát". Mert az ebédidő után kiment levágni a gazt.


Szóval ott tartunk, hogy reggel, délben, este, semmikor nem jó.

2023. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Angliaban az uri videken kozeposztalybeli emberek este keson, vasarnap nyirnak fuvet, es nem mennek a panelbe meglepo modon. Mindenki nagyon udvarias, nem zenel hangosan, nem szemetel, de az elet normalis tevekenysegei miatt eszukbe nem jut se b@szogatni egymast, se csondesen puffogni.

Ez nem varosi uri, hanem prolitempo, amit csinal.

2023. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyesek fejében még él ez a romantikus kép a csendes, nyugodt, békés, természetközeli magyar falusi életről. Hát, az átlag magyar falusi élet minden, csak nem ez. Pedig egykor még én is ezt hittem...

Szóval konkrétan a levegő rosszabb mint a városban. Télen a szeméttel fűtők miatt, nyáron a mindent odakint eltüzelők miatt. Van persze szelektív és zöldhulladék gyűjtés is, de ugye ne szóljanak bele az életünkbe holmi gyüttment városi k*cs*gök stb. A csend és nyugalom is illuzió, a valóság az udvarba zárt, sose sétáltatott idegbeteg kutya nonstop ugatása a semmire is. Illetve valaki folyamatosan flexelni fog, állandóan. A sok primitív "tuning"autós és motoros, ahol a tuning legnagyobb része a kipuffogó megbütykölése hogy üvöltsön, és akkor még huzatja is neki fel alá száguldozva. Meglepő de többen vannak mint a városban, jóval többen. Az offroad motorosok, quadosok, a szép természeti értékeket szétrombolva, szintén füstölve és zajongva, akár természetvédelmi területeken is. Aztán én elhiszem hogy van a városban is bizonyos helyszíneken illegális hulladéklerakás, de ott már pár napon belül eltüntetik. Itt meg a sok "elmés" falusi kivágja a lomjait, szemetét, felújítós sittet és minden mást is a határba és jólvanazúgy, évekig nézhetjük mi kirándulók mire esetleg az önkormányzat a sokadik bejelentés után nagy kegyesen eltünteti. Általában addigra már mindenki felbátorodik és a kezdeti kis kupacból hatalmas szeméthegy lesz.

Aztán az emberi oldal is sokszor kérdéses, sok helyen alapból lenézik a beköltözőket hiszen csak az az igazi ottlakó szerintük, akinek már a szülei is ott éltek, a többiek csak másodrendűek. A szűkebb közösség és unalmasabb napok teret adnak a folyamatos rosszindulatú pletykáknak, kibeszéléseknek is. Ja és akkor mindig lesz pár helyi érinthetetlen "kiskirály" a polgármester és köre felől, akik gyakorlatilag bármit szabadon megtehetnek, büntetlenül. És ha úgy van bárkit tönkre is tehetnek. Falun úgymond élet halál urai. Ott sok helyen már tényleg visszajöttek a feudális viszonyok. Vagy akár mondhatni el se múlt soha.

Nem mondom minden falun ez megy, láttam én átutazóban pl a Dunakanyarban nagyon szép kis rendezett falvakat is. De átlag magyar faluba már biztos hogy nem költöznék.

2023. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn falun èlek, ide születtem, így nekem termèszetes ami màsnak zavaró. Úgy gondolom, hogy lehet alkalmazkodni egymàshoz, ès tudnia kellene, annak aki vàrosról jön, hogy itt nem hall percenkènt mentőautót , villamost , de van kutya ugatàs, flex ès tràgyaszag. Àlltalàban szombat reggel nyírok füvet, a szomszèd sràc műszakol, megkèrdezem nem e volt èjszakàs, mindig az a vàlasz , hogy nem zavarja , nyírjam le nyugodtan. Emberi időben szoktam 9 utàn , de a nagy meleg előtt. Nem ègetek lomot, így nem füstölök. A kutya ugatàs nem zavar , mert megszoktam ahogy a fűrèszt, flexet is. Anyósom vàrosról jött. Szomszèdjàban àllatok vannak, zavarja a kutya , a disznó szag minden is. Sok a vita a szomszèdaival. Nyilvàn neki kellene elfogadnia , hogy falun van àllat , senki nem fog dèlben füvet nyírni, vagy nem adja el az àllatait miatta. Ha èn mennèk vàrosba lakni, zavarna a nagy forgalom , de nyilvàn nem àllítanàk le , mert èn nem vagyok hozzàszokva.
2023. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Tudom, én is voltak nem egyszer Angliában, de ez itt Magyarország, ahol jelenleg dübörög a frusztráció a társadalomban.

#4 "Egyesek fejében még él ez a romantikus kép a csendes, nyugodt, békés, természetközeli magyar falusi életről. Hát, az átlag magyar falusi élet minden, csak nem ez."

Éppen ez az. Az udvar nem teszi rendbe magát, a fű nem vágja le magát, stb.

2023. szept. 7. 20:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez a "városról jön" is érdekes.


Felénk van egy fiatal pár, jó szokásuk, hogy kinyitott ablaknál üvöltetik a zenét és úgy vannak az udvarom, szerelik a kocsit, stb. És nem C típusúak, hanem elvileg értelmiségi, diplomás emberek.


Ők is városból jöttek, aztán valamiért mégis azt hiszik, hogy falun mindent szabad.

2023. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Vagy ez a "van állat" dolog is érdekes.


Érdekes módon városban, panelban is sokaknak van kutyája. Mégis jól neveltek, nem nagyon ugatnak, nem piszkítanak össze mindent, stb.


Nálunk meg otthon mi van: Anyám hozott egy keverék kutyát, félig harci kutya másik félig meg szintén valami harci kutya :D


Eleve az első perctől nem volt türelme foglalkozni vele, mert végtelen energiájú kutya, így maximum párszor elvitte sétálni, aztán rájött, hogy ezt nevelni kéne, onnantól nem vitte.


A kutya teljesen bolond, ugrál, ugat, odakap, harap. Persze anyám válasza mi volt: Még fiatal, majd kinövi, majd lenyugszik. Hát a nagy büdös lóf_szat nyugodott le, nyilván pont ugyanolyan félvad hülye kutya maradt mivel nem volt nevelve.


Egész nap, egész este ugat mint az őrült. Anyám válasza: hagy ugasson, az a dolga.


Sosem értettem, minek tartanak az ilyen emberek kutyát.


Szomszédoknál is hasonló. Egyiknek mindig kiszökött, más állatokra támadott, volt, hogy kisebb kutyát szétszedett az utcában. Pedig emberekkel barátságos volt. Vagy másik szomszéd kutyája bejárt hozzánk széttépte a tyúkokat. A szomszéd válasza az volt, hogy csináljuk meg a kerítést. Véletlenül sem az a baj, hogy neki nincs... (szemből szomszéd, szóval nincs közös kerítésünk).

2023. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én panelban lakom és itt is cseszteti egymást mindenki (nem csukja be a szemetes fedelét, este 11kor fürdik, vasárnap mos, hangos a csecsemő stb)
2023. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, értelmes emberek úgy kellene megoldják, ahogy 3 írja, ezt valami oknál fogva itt nem tanítja senki, kultúrája sincs.

De miért???

Én is városból költöztem vidékre, és nagyon tartom magam ahhoz, ne zavarja senkit.

Sosem szóltam semmiért(eddig)


Ellenben a tősgyökeres, enyhén roggyant szellemi képességek birtokában létező szomszédom:

2 napja nekiállt este 8-kor fűkaszálni, max fordulaton, anyám ablaka mellett.

Körbe nyírta a mi előterünket, csak hogy fszán látszódjon, a miénk régebben lett lenyírva. (még ő mondta, kérte, mikor nyírjam le a füvet, hogy ne látszódjon, nála mikor volt)

De sehol máshol nem nyírta le.

Az összes kutyája csontsovány, láncra van kötve, ha nem dolgozik, totál részeg, este 10 kor ott óbégatnak a kapu előtt a roma haverjaival, bebámul a kertünkbe hétvégén, ha 50x elmegy a ház előtt, stbstbstb...

2023. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!