Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon szemét szomszédnak...

Nagyon szemét szomszédnak ciki nem köszönni és levegőnek nézni? Muszáj jófej lenni akkor is ha iszonyat szemét veled?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt teszem az én szomszédommal, ha ő nem tartja be a közösségre vonatkozó etikettet, minek kezeljem emberként?

Aztán lehet, ő is azt mondja rólam, hogy nagyon szemét vagyok, szerintem csak annyi a bűnöm, hogy nem kommunikálok vele, mert elég más világ vagyunk.


Miben nyilvánul meg, hogy szemét a szomszédod?

2023. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1/becsületsértés (pampogva adja tudtomra és a többit is ellenem hergelte), amikor kimegyek az udvarra szitkozódik, anyázik, indirekt de nekem címezve

nagyon el akarnak takarítani a falusi utcánkból, egyedülálló vagyok, fél éve költöztem ide kutyával (aki egyetlen egyszer átszökött és fogva tartották egy darabig meg vigyorogtak h keresem, hívom) szóval megy a többnyire rejtett szadizás ezerrel. azt hiszik mert ők évtizedek óta laknak, kikészíthetnek, elüldözhetnek egy félénk jövevényt.

2023. szept. 8. 09:34
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos ez van, vagy haverkodsz 1000-rel boldog, boldogtalannal, vagy ellenség vagy.

Ha az ember nagyon vidékre költözik, egy komoly pszichológiai kurzust kell legyűrnöd, nekem nem sikerült. :(

2023. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3/én pont ott b@sztam el, h hímes tojásokon jártam h elfogadjanak. aztán vérszemet kaptak. most visszavonulni nagyon nehéz, de nem lehetetlen. elvégre nem barátkozni költöztem ide hanem lakni és nem tartozom senkinek semmivel.
2023. szept. 8. 09:46
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy a levegőnek nézés és szándékolt nem köszönés az észrevehető a másik fél által, hogy ezt szándékosan teszed. Ez pedig az ilyen vérgetczhy szomszéd szemében azt jelenti, hogy energiát teszel ebbe, tehát számára egy nárcisztikus sikerélmény, hogy hat rád. Ha a fassságaikat nézed levegőnek, azaz nem figyelsz a verbális kommunikációjukra, amikor nem neked szólnak direktben, ám ha meglátod az utcán, akkor köszönsz, azzal sokkal jobban kivívod azt a tekintélyt, hogy nem tudnak miért beléd állni. Ugyanis a nemköszönés, mint bunkóság, az észrevehető, szóvá tehető. Ha nem neked szól, csak úgy pofázik, célozgatva az udvaron, azt ha ignorálod, azzal semmi egyértelműen kimutatható udvariatlanságot nem csinálsz. Én egy éve lakom egy társasházban (nem panel, tégla, de dohszagú, tele prolikkal) itt is vannak "érdekes arcok", én mindenkinek köszönök, de inkább zárkózott, különc, fura figura vagyok. De belémkötni semmiért nem tudnak, mert köszönök, megfogom az ajtót, ha valamelyik ki-be jön a lépcsőházban-ból, csak nincs bratyizás.
2023. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
tudod 5/ falun azért más. izoláltabb, a távolságot másképpen kell megszabni. tsasházban becsukod az ajtód oszt kész. falun ezer dologgal találnak meg ha behódolsz és játszod a csicskát, köszönsz és hajbókolsz. sajnos vannak akik csak a bunkóságból értenek.
2023. szept. 8. 09:59
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
5-ös vagyok. Éltem kertesházban, agglomerációs Pestközeli helyen 1994-2021 között, tehát van abban is tapasztalatom. Ott is így voltam. Igyekeztem mindenkivel köszönő viszonyban lenni, úgy megtartani a három lépést, hogy ne legyek bunkó, de meghúztam a határokat. Ritkán, de ott is volt bunkó, azokat szemrebbenés nélkül elküldtem a pitschäba, aztán legközelebb újra köszöntem nekik. Nem tartottam haragot vagy sértődést senkivel, mert annál jobbanleszartam őket.
2023. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok én meg, azért írtam a "nagyon" vidéket, ilyen helyen élek, kb van a fekete, meg a fehér. Van vidék és vidék között különbség, nagyonis.

Az hogy elzártan, a normalitásokat betartva, diplomatikusan éljél, eleve kizárt itt, már csak ezért kikezdenek.


Lehetnék én is a tahó szomszédod, igazság szerint én is ha meglátom az én szomszédomat, kb a bicska nyílik ki a zsebemben. Miért?


A csontsovány kutyáit rövid láncon tartja a tűző napon, az, hogy a kerítését megcsinálja, nem pálya. A macskáját én etetem, hordom állatorvoshoz, megegyeztünk, cserébe ő néha lenyírja a füvet nálam. Sosem nyírta még le.

Olyan állatokat tart, olyan rossz körülmények között, hogy komplett patkánytanya már a környék.

Tavaly a hátsó kertemben szedte a cseresznyét...kivágta a barackfámat, de ahhoz már béna volt, hogy átvigye a saját kertjébe.

Kiderült, kispályás betörő a csávó, többször volt sitten.

Már ahogy itt jön megy az utcában, kb olyan, mint egy RPG-ben a tolvaj karakter, akit alig veszel észre.


Na, én ezért nézem levegőnek a szomszédom.

2023. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ja, 8 vagyok, azt kihagytam, hogy a hátam mögött toborozta a helyi cigókat, hogy agyonverjenek.

Ott volt a terv megbukva, hogy a helybéli cigókkal kb már mind beszélek, ők mondták vissza...

Cigókkal meg inkább nem szívózok, abból komoly baj lehet.

2023. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8/az komoly :( . nálunk sznob módon, sunyiban, kivagyosdi módjára megy a kikészítés. azt hiszem mindenki a maga lelki adottságai szerint tud megbirkózni, és ha minden idegszálad azt mondja ne vedd emberszáma és ne is köszönj neki, legyél bunkó mint az atom, akkor azt kell tenned mert az lesz a jó. mint írtam van aki csak ebből ért. a smúzolás, a jófejség, az hogy majd én megmutatom milyen rendes vagyok az minimum zsákutca.
2023. szept. 8. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!