Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Létezik olyan szomszédság...

Létezik olyan szomszédság ahol jóban vannak a szomszédok , neadjisten segítenek egymáson?

Figyelt kérdés

Sok helyen laktam de mindenhol fura, buta, agresszív vagy gonosz szomszédokkal áldott meg sors. Olyat csak a filmekben láttam hogy egymás gyerekeire vigyáznak vagy segítenek bútort pakolni.

Pl. mikor panelban laktam a felső szomszédom állandóan bulizott, ment a tucc tucc szombatonként, de nem szóltam érte, gondoltam ennyi tolerancia belefér. De mikor én néztem hangosan egy film délután 1kor akkor elkezdte ütni a plafont, meg lejött óbégatni hogy pihenni szeretne, mit képzelek magamról. Most kertes házban lakom, itt jól indult a kapcsolat a szomszéddal mindaddig amíg egyik délután a terasz ülve azt látom hogy a lenyírt füvét átdobja a kerítésen hozzám. Mikor kérdőre vontam csak annyit tudott makogni hogy nem tudja hovatenni, komposztálni meg biztos nem fogja. A másik szomszédom elhagyta a pénztárcáját (még a pénz is benne volt), én megtaláltam, odavittem hozzá majd elkezdett fenyegetni hogy adjam vissza a hiányzó pénzt belőle, mert hiányzik belőle még 700 ft! Egyik társasházban elromlott a záram, a szomszéd felajánlotta hogy kicseréli nekem a zárat csak vegyem meg, megvan fél perc alatt. Én boldogan beleegyeztem, bár én is megtudtam volna csinálni. Kicserélte majd adott egy számlát 40 000 ft-ról hogy fizessem ki a zárcsere munkadíját neki. Mikor értetlenül néztem rá és a számlára, elkezdte magyarázni hogy csak nem képzelem hogy ingyen dolgozik nekem? Ráadásul festésről adott számlát mert festő vállalkozó volt. Természetesen nem fizetettem ki neki. Azóta rájöttem hogy áldozat típus vagyok izmos magas férfi létemre, de nem értem hogy miért kell görcsösen kihaszálni, elnyomni másokat, hogy utána meg rossz legyen a viszony ami mindkét félnek hátrányos.


2023. szept. 11. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Persze. Csak sok a tróger lehúzós rosszindulatú bunkó az országban.
2023. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

"Létezik olyan szomszédság...."


50 éves férfiként mondom: szerintem Magyarországon nem!


Talán egy nyugdíjas szomszédasszonyom volt fiatal koromban, akivel jól megvoltunk egymással (társasházban). Más életet éltünk, de nem zavartuk egymást. Ha valami problémánk volt, meg tudtuk kulturáltan beszélni.

Itt (családi házban) egyik oldalról egy 97 éves néni lakik, aki már akármit mond, nem akarok vitatkozni vele. Hát mond is sok hülyeséget, habár legalább a gyerekeimet kedveli, ez mindig jó pont nálam. :-)

A másik oldalon egy böszme 65 év körüli házaspár. Ordít velem a férfi, hogy szombat délelőtt benzines fűkaszát használok. Nem értettem, szombat délelőtt nem szoktak pihenni az emberek, meg máskor is használtam már ilyenkor. Nos, ő is nyírta a füvet, csak elektromossal. Tehát kb. az zavarta, hogy nem a saját gépe hangját hallotta, hanem az enyémet. Miután kiordította magát, én a békesség kedvéért abbahagytam a fűkaszálást, ő meg nyírta tovább a magáéval, áthallatszott.

Egyre jobban kezdem megérteni azokat, akik tanyára, külterületre költöznek ki. Még ha távol is van tőlük bolt, orvos, tömegközlekedés, minden infrastruktúra.

2023. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj ide. Te jó ember vagy. Ne süllyedj le a szintjükre!


Nekem szerencsére jófejek a szomszédaim. Most is lesz utcabuli. Egyik szomszéd áthívott mindenkit.


Amit ide kiírtál elmondhatnád nekik is, és akkor rájönnek, hogy kedvesen is viselkedhetnének, mert elszégyellik magukat.

2023. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Én laktam már ilyen szempontból mindenféle helyen.

Volt, ahol össze is jártunk. Segítettük egymást. Akik sokat voltak otthon, azok mindig figyeltek, szóltak, ha valami történt.

Olyan helyen is laktam, ahol teljes a közöny. Az sem érdekelt senkit, amikor verekedés, bántalmazás történt. Pedig mindenki hallotta.

Olyan viszont még szerencsére nem volt, hogy direkt ártani akartak volna nekem, vagy egymásnak a szomszédok.

Olyanok viszont vannak minden házban sajnos, akik hangoskodnak, de ők vannak a legjobban felháborodva, ha másnál is előfordul néha.

2023. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nagyon jó szomszédaim vannak. A nyári szünetben az egyik héten én voltam szabadságon és vigyáztam a saját gyerekeim mellett a szomszéd két hasonló korú lányára a másik héten meg ő vigyázott a gyerkeimre.
2023. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Bevallom, eddig csak olyat lattam ot evtized alatt. Budapest normalis kerulerei.
2023. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

A szomszéd megkérte a szerelő barátomat, hogy nézze meg a fűrészét mert x éve nem indul.

Belement, nem gondolta hogy ingyen várja a faszi. Mondtam neki hogy biztos ingyen akarja majd,de nem hitte el hogy ilyen pofátlan lenne. Vett bele alkatrészt, megcsinálta, majd odaadta. Nyilván nem fizetett neki.

Tanulópénz. A másik szomszéd is bepróbálkozott, annak már előre mondta hogy nem ingyen dolgozik.


Gyerekre vigyázás.. Nem azért vagyok otthon hogy ingyen szórakoztassam random vadidegenek neveletlen kölykeit. Nem etetem őket. A házam nem játszótér. Az állataim nem nyúzni való bio plüssök.


Bútor pakolás.

"meghálálom, majd hozok érte sört". Azóta is hozzák a sört az apámnak.

Nyilván megtudja venni magának, de hogy ennyire sz4rfaxúak legyenek...vicc.


Nekem az a jó szomszéd aki békén hagy.

2023. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

7-re:

Mondjuk az, hogy megnézi, mi a hiba, azt én is ingyen gondolnám. Aztán elmondja, hogy mennyibe kerülne a javítás (alkatrész+munkadíj) és a tulajdonos eldönti, hogy kéri-e. Ha igen, akkor az ismerősöd megcsinálja és értelemszerűen megkapja érte a pénzt, amit előre mondott.

A bónusz az, hogy nem neki kellett elvinnie és visszahoznia.


Én így tartanám természetesnek.

2023. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

8 nem vagyok megkeseredett, csak utálom az ilyen nyomorékokat akik ingyen akarnak mindent, meg rátelepednek az emberre. Segítsen nekik valami rokonuk, haverjuk, akárki. Ne az idegen szomszéd/utcabeli embertől várják el.

Bár gondolom az ilyen tarhálóknak nincsennek barátaik, és a rokonaik se szívesen segítenek, nem bírják őket, azért telepednek rá egy idegenre :)

2023. szept. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Ha te a szomszédaid full idegennek tartod, ott mar bajok vannak.
2023. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!